Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #31

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    чак до 0.5 не може... каквото и да пишат. 0.6 е чудо и не вярвам. дори когато се налеят бала пари за топли ръбове... конденза ще става по профилите а не на джама, една шепа са системите които са под 1.0 uf...

    много бързо се залита на скъпи джамове а е безсмислено. защото каквото и да правиш са си дупки в изолацията.

    оптимално за мен цена производителност : 4 сезона / бяло , аргон. дори може да сменя някой джам да видя как е. че съм на бяло-бяло сега навсякъде.

    не забравяйте че : не топли джама , топли парното.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #32

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    Аз лично след 6-7г ползване на 4с+бяло стъкло май бих предпочел бяло+бяло заради по-добрата прозрачност. Север-юг съм и няма директно слънце греене в повечето случаи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #33

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    С топъл дистанционер се постига по-висока температура по периферията от вътрешната страна на стъклопакета, което означава/гарантира и по-късно достигане (при по-ниска външна температура) на точката на оросяване/конденз при еднаква относителна влажност в помещението.
    Може да се види в таблицата за троен стъклопакет - крайна дясна колона.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #34

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    и топлите ръбове не са това което бяха... стига пара да има, и да ти се върви по този път... суиспейса е минала работа и го пускам за "евтино" решение за топъл ръб.

    https://youtu.be/QhmorpMvSH0?list=PL..._jSaE&t=95

    аз лично живея на бяло-бяло 24мм с ал дистанционер без аргон. като не е оправдано да сменям здрави пакети - поне в моята глава, а и да кажем не са на 10тина години поне.

    За това като се прави джам - трябва да се помисли, да се вземе решение за профил, система , пакет. Или нещо добро или най-евтиното. За мен и двете стратегии са верни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Надраскано стъкло 4 сезона при почистване
    От Gena_bs във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 19-10-20, 17:21
  2. Отговори: 4
    Последно: 12-12-18, 10:45
  3. К-стъкло или Енерджи/четири сезона
    От ^Rokera^ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 39
    Последно: 21-05-18, 02:07
  4. Стъкло 4 сезона и обикновено бяло - пазлика ?
    От nikolai4ooo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 43
    Последно: 17-06-17, 22:24
  5. Микровълновата се запали леко отвътре
    От glarus във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 11
    Последно: 06-11-12, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе