Резултати от 1 до 4 от общо 4

Whirlpool ARC 4198 IX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    5
    #1

    Whirlpool ARC 4198 IX

    Хладилника и фризера работят, но един или два пъти на денонощие издава сигнал и внимание във фризерната част, на дисплея показва само чертички и като натисна ОК спира да сигнализира и показва настройката за момента на градусите -18 и сенсе, като замеря температурата показва -35, размразявах го три дена защото помислих, че не прави дефрост и въздуховодите са образували лед, отзад във ваната за 24 часа имаше вода, но в нормално количество да кажем 100-150мл. включих го и пак по същия начин работи. Моля от запознат за мнение какъв може да е проблема подозирам датчик, не съм техник и имам познания само по обикновенните хладилници и там мога да го диагностицирам, но при електронните но фрост съм бос и грешка не изписва. Обаждах се на един познат техник да дойде да го види и като обясних проблема каза много странно и не дойде въпреки, че обеща.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    5
    #2

    Отговор: Whirlpool ARC 4198 IX

    Досега никой мнение не даде.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: Whirlpool ARC 4198 IX

    Не знам дали тъпо мнение е по-добре от нищо.
    Ще се пробвам.
    Не ми е ясна логиката на алармата.
    Вариантите: 1. Смята, че е прекалено студено във фризера! Що не спира тогава? Ако е с 1 компресор и първо минава през фризер и след това към хладилната част и тя не е охладена, намирисва на липса на фреон. Бих го изключил и отворил вратите за 20-30мин. Включвам, меря консумация, сравнявам с табелата!
    2. Смята, че е топло във фризера - грешно показание на датчик или веригата около него.
    Ти как измери -35гр., а в хладилна част колко е?

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    5
    #4

    Отговор: Whirlpool ARC 4198 IX

    Мерил съм с термометър със сонда, Логиката ми е ясна спред мен, хладилника е нофрост и минава първо през фризерната част и алармата е защото според нея фризера не е направил зададената температура и е топло -18, но при тест дава -35, а в хладилната е малко по ниска от зададената например +5, а мери +3, но това отдавам на евентуална грешка на термометъра тъй като не е нещо особено, а ширпотреба. Забравих компресора е един и първата ти логика е обикновен хладилник като има недостиг на фреон и фризерната част темперетурата е по ниска от от -18 примерно -35, а хладилната част е по висока от зададената +5, а тя е да кажем +12, но тук е но фрост. Въпроса е къде е датчика и как да го сменя, имам подозрения зад пластмасово капаче има една пластмасова ампула, но изводите които са два потъват в гърба и не виждам куплонг за да го сменя. Имах предвид някой който е запознат със самия модел на хладилника да каже, но явно не са разпространени пък и модела е много стар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Whirlpool awt2040
    От lz3bb във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-13, 09:10
  2. Климатик Whirlpool
    От mitkogreece във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-11, 20:22
  3. Whirlpool AMC 992
    От valen1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-10, 23:06
  4. Хладилник Whirlpool RC 4198 IX - какво е това синичкото вътре?
    От free_fr във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-07, 22:50
  5. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе