Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 96

Недоразумения в ЛИДЛ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #31

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Маркирането на авокадо (на бройка) и на багети (също на бройка) се извършва чрез въвеждането на код, достатъчно е една цифра да се сгреши и се получават подобни грешки. Едва ли някой служител ще го направи нарочно, защото първо няма никаква изгода от това и второ вредата която може да си навлече при подобни грешки е много голяма. Не ги защитавам, просто имам познати които работят в големите вериги и знам каква е системата им. В Лидл и кауфланд няма щатни касиерки. Всеки работи навсякъде и се въртят на няколко часа. Така че последното място в тия магазини от където може да се "крадне" нещо е на касата. Отделно има камери на всяка каса които следят точно това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #32

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Редовен номер в Кауфланд е когато има нещо на промоция, новата цена да не се въвежда в кантара на щанда, а ти казват, че на касата е променена.Да ама в някои случаи и там си е редовна цената.Ако номера мине.Не пазарувайте комбинирано с талони за отстъпка и банкова карта при плащане.Така изгорях с 50лв. в Кауфланд.Давам купоните, касиерката ги прибира, плащам с карта и после като видях извлечението на банковата сметка-дръпната цялата сума на покупките и това няма как да се види.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #33

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    E как няма как да се види. Нали при плащане с карта, първо сумата ти я пише на постерминала, след това ти се издава и бележка за изтеглената от картата сума.
    Общата стойност на продуктите се вижда също + отчислението от талоните.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #34

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    На касовия апарат и пос терминала излиза само общата сума

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #35

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Маркирането на авокадо (на бройка) и на багети (също на бройка) се извършва чрез въвеждането на код, достатъчно е една цифра да се сгреши и се получават подобни грешки. Едва ли някой служител ще го направи нарочно, защото първо няма никаква изгода от това и второ вредата която може да си навлече при подобни грешки е много голяма. Не ги защитавам, просто имам познати които работят в големите вериги и знам каква е системата им. В Лидл и кауфланд няма щатни касиерки. Всеки работи навсякъде и се въртят на няколко часа. Така че последното място в тия магазини от където може да се "крадне" нещо е на касата. Отделно има камери на всяка каса които следят точно това.
    Има логика.Не е нормално служител да рискува за подобни суми.
    И наистина единствено възможно като грешка ,а не опит за кражба е да е объркан код за ръчно въвеждане.
    От друга страна,проверката на бележките в магазина ,ако не се пазарува в малки количества не е лесна работа.Всеки бърза и те избутва от касата,ако след всички каси пък се спрат след това да проверяват....Да не говорим и за съвсем глупавото решение на ЛИДЛ да иска да минаваш с приложението за отстъпка на някои продукти.Невероятна глупост на мениджърите.Колко хора поради възраст или незаинтерсованост им е трудно да направят това,а трябва???И създават опашки.За да подхранят егото на някой си ,който се мисли за много иновативен.Ако и това не е измислено с цел.Като види цената в брошурата го взема и като не мине през приложението му набутват по-голямата цена.
    И след като казваме,че все пак има начини да се направи проверка от у-те ---като видят камерите в часа който го има на касовата бележка и те не искат или ги мързи,какво да се чудим,че някой на касата....
    Затова всеки случай е конкретен и трябва да се изяснява до край.Това е и с цел персонала да знае,че няма как...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #36

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Редовен номер в Кауфланд е когато има нещо на промоция, новата цена да не се въвежда в кантара
    с това съм съгласен, случвало ми се е 2-3 пъти
    но нали затова имаме нещо между ушите - да гледаме...
    викам служител на промени цената и готово

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #37

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    с това съм съгласен, случвало ми се е 2-3 пъти
    но нали затова имаме нещо между ушите - да гледаме...
    викам служител на промени цената и готово
    Не ги разбирате тия работи....
    Зависи каква промоция е: Ако е нещо от рода "всичко на дадена марка -25%" това излиза САМО на каса. Ако е нещо от рода "2 на цената на едно" - това също се отразява на касата- първо се маркират с нормална цена и след това на края се приспада отстъпката. Има и такива които се намалят на момента до изчерпване на количеството от дадена партида - при тях също ъпдейта по везните може да не е минал и да показва старата цена, но на касата излиза актуалната.
    Много пъти ми се е случвало , особено вечер, взимам някакви намалени плодове или зеленчуци и докато стигна на касата те ги намалили още. Така на касата ми отчита последната намалена цена, а не тази на която аз съм ги изтеглил когато съм ги вземал.

    Везните им са компютри с Windows XP, така че с ъптейтите.....
    Този пост е редактиран от Pat; 13-04-21 в 14:57.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #38

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Повечето големи вериги имат машинки - за разчитане на баркод и показване на актуалната цена.
    Ползвайте ги, моля!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Везните им са компютри с Windows XP, така че с ъптейтите.....
    Какво за ъптейтите?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #39

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ...взимам някакви намалени плодове или зеленчуци...
    анджък! вчера чери доматчетата бяха на редовна цена на 2 кантара, на третия бяха на промо-то
    честно казано предпочитам ако се наложи да споря, контрата да е в мен, така че гледам на моето етикетче да пише правилното, а не да се осланям на касата

    иначе за тия on-the-fly промоции, явно затова миналата година ковнах 2 калкана на цена 14 лева килото на каса, а на щанда ми ги маркираха на 19...

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Пресен пример от тази вечер - влизам към 20:15 в кауфланд, червено грозде 500г - 1.69лв (нещо около 60 и кусур % намаление) вземам една опаковка - докато стигна до касите вече е на атрактивната цена от 0,45лв ; връзка репички взимам на 0,45лв - до касата 0,15лв за връзка (взех 5) имаше и още няколко работи но не ги помня вече, а бе за 20лв напълних една голяма кауфландска чанта- от платнените.

    а за везните - ами често се случва някой от тях да не се ъпдейтват, макар и да минава ъпдейта по "разписание". Казвам го не като потребител, а като човек който до скоро поддържаше СКС мрежата и като не се ъпдейтват първото което се проверява е трасето до шкафа (рака).

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #41

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Редовен номер на Лидъл е стока намалена с 30% ( има нов червен етикет ) да бъде маркирана със "стария" етикет .. ако не гледаш внимателно гориш

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #42

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А дали са го коригирали след твоят сигнал.
    Няма какво да коригират самите гъби в опаковка от 300г излизат на цена 1.99лв, което е коректно. Просто касиерката е чукнала ръчно по-скъпите гъби 400г на 4.49лв

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #43

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Вчера в БИЛА - най-тъпата им магазинерка дежурна вечерта към 20'20 и единствена работеща каса.
    Тази малоумната "Барби" винаги я избягвам, защото съм забелязал че й е трудно на женичката да бачка на каса- най- бавната, постоянно греши и постоянно при нея има управител/зам.упр. да й сторнира простотиите на каса.
    "Случих" този път.

    Редя се, пред мен момче и момиче недоволстват, че сметката е по- голяма от обявените цени.
    Тя :"Ами ако искате ето ви една "Елка" -смятайте.

    Те помрънкаха, пък решиха да платят и платиха.

    Слагам й 2 кутии различна марка нат.сок - едната 50% намалена така че да види намалението - тая УфСъ грабна кутията, завъртя я чекира я и двата сока "придобиха" цена 6.18лв

    С тъп и прост човек оправия няма.А с тъпЪ уФсЪ пък хептен.

    Казва ми 6.18 лв.

    Отговарям й "Цената не е тази".

    Тя "Ми колко е?"
    Казвам й сокът от 4лв е 50% намален".
    Тя "Ми там колко е?"
    Казвам "3.99лв."

    И вече ми писна и добавям "Има етикет 50% намаление на кутията".

    Тя се сеща да я обърне и виждайки надписа ми отговаря "Ама вие не сте ми го показали"

    Аз
    Мисля си "Ще ти го ПОКАЖА тъпа овца -*#**!" и квото ви дойде на ум.
    А на нея й отговарям: " Бях сложил етикета към вас за да го видите!" и си мисля ма си толкова тъпа,че...

    И уфсътъ се разтърча да сторнира и чекира наново...

    Тая има всички данни за красива и тъпа любовница, но не и за друго.
    Само че не понасям тъпи и прости - особено жени.
    Този пост е редактиран от justify; 15-04-21 в 10:49.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #44

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Най-после и у нас - каси на самообслужване
    https://www.24chasa.bg/novini/article/9710492

  18. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #45

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Е сега вече ще видите какви "неточности" ще има на касата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе