Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    5
    #1

    Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Здравейте на всички,

    Пиша с молба за помощ и мнения относно новия модел на Fuji KETA RSG14. Монтиран е в началото на зимата в помещения 27кв всекидневна с идеята да топли и коридор от 8кв. След монтажът забелязах, че има необичаен шум от вътрешното тяло. Техниците смениха смениха мотора и може би една идея е по- тих. Другият проблем и по-сериозен е, че на FAN автоматичен режим+ режим HEAT /отопление/ този климатик е неизползваем...Вентилация на ниски обороти НЕ прави /FAN 1-ва степен/, когато трябва да вентилира то го прави на силни обороти /2-ра степен поне/, което е изключително неприятно. Прави температурата в стаята- спира да вентилира, когато трябва да вентилира- то е на висока степен. От магазинът казват, че явно софтуерно е направен така и не подлежи на корекция. До сега климатиците, които съм ползват си правят температурата и след това само поддържат на слаба вентилация- тук това нещо го няма. През 10- 15мин. почва да вентилира, спира да вентилира и всичко това на високи обороти. Моля ви за помощ и съвет: нормално ли е това, възможно ли е да е дефектен климатика, тъй като от магазина нямат решение на проблема и не знаят как трябва да работи. Казват нов модел е и това е... Все пак не е евтин, но оставам с впечатление, че съм си взел Мидеа, или климатик, който не е инверторен.

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от stanislav666; 16-04-21 в 18:59.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Избери си режим Heat и вентилатор на минимум. Как се държи?
    Ауто режим, недей. Ауто вентилатор само при охлаждане бива.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    При това положение не поддържа температурата в помещението... сега е общо взето топло, но зимата като стане минус... Разочарование общо взето...
    Говоря за режим HEAT и FAN auto.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    При по-студено фан на 2 черти примерно.
    Но Ауто фан е тъп режим и то при почти всички. Има леки изключения, разбира се. И повечето са свързани със загубите на стаята отколкото с достойнствата на софта/климатика.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Фан на 2 черти е силна вентилация, то е неприятно да стоиш, при този модел е така.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #6

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Що щеш пред вентилатора?
    Намали чистенето на филтрите!
    Ще падне силата на вентилатора.
    35 м2, без да духа как да ги стопли?
    Изолация-примерно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #7

    Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Абе това на Фуджицу си им е основния проблем. Разликата между 1-ва и 2-ра е огромна, дори и при малките им машини. На 1-ва обикновено не успява да поддържа задание, а на 2-ра вече е доста ветровир и шумен. Там е проблемът, не че не се държи на ръчна степен. Не знам защо го прилагат при всичките си модели в последните някъде 10-тина години. Изобщо не променят нищо в тая насока.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #8

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    На 12LGC, не съм забелязъл втора да ми е шумна или много ветровита. Факт е, че винаги съм го държал на макс степен, той не я ползва почти.
    Препоръчал съм доста Фуджаци, включително и на приятелката ми.
    От никой нямам оплаквания - напротив.
    Ма хора всякакви ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #9

    Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Ми има хора, които ги дразни, като мен например. Шум над 30дБ го приемам само в помещения от 20м2 нагоре. Честно казано, аз именно заради това избягвам Фуджицу, заради нищо друго. С прости думи, Фуджи рядко ще ги чуеш под 32-33дБ, дори и в по-малки помещения. За мен това хич не е ок, за други няма проблеми. Явно този потребител е от по-чувствителните на тема шум.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #10

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Първо каза за странен шум. Вероятно пооправен вече!
    После като че ли, дебита му идва в повече.
    И аз не знам.
    Шуми ли, духа повече ли или и двете?
    Конкретизирай!

    ПС: Никога не съм гледал коеф. за шум на даден климатик. Никога не ми е било водещо в избора.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    5
    #11

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Конкретизирам: Апартаментът е нов в сграда завършена преди 2 години- с троен стъклопакет дограма; тавани с фибран+ окачени тавани с вата. Апартаментът е достатъчно изолиран. По отношение на шума- в ниската скорост /ФАН 1/, както и в по- високите, имаше едно свистене, което след смяна на мотора има подобрение. Отопление режим HEAT, FAN Auto- духа силно, равнява се на FAN 2, никога не влиза в режим примерно, когато е Auto, да поддържа слаба вентилация. Тва е- прави си температурата- спира да духа, ако реши да вентилира топъл въздух- то духа силно, равняващо се на FAN 2. Аз в другото си жилище държа климатика на HEAT, Fan Auto и там такова духане няма, но е Тошиба... Това което знам е, че климатика се включва на FAN Auto, HEAT преди зимата и така се държи... Но при тези условия този климатик не работи адекватно. Чудя се това ли е нормалната му работа...
    ПС: Ползвал сум FUJI LMC- такъв проблем съм нямал, топлеше добре и затова сега реших FUJI, но КЕТА...

    Благодаря на всички ви.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #12

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Свиквай това е положението. Брат ми е с LT, модел сигурно на 10г и нещата са 1:1 както ги описваш, духа не се трае... Явно японците са забравили що е то прогрес, по-важно е да се пълнят джобовете на инвеститорите, т.е. минимални разходи.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #13

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Не се заяждам. Опитвам се да помогна.
    Мисля на фиксирана 2-ра черта е възможно да слезе на първа скорост.
    Докато на Ауто мисля че не е разрешено.
    Моля да не намесваме Тошиба, че имам и аз ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #14

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    По един и същи начин работят всички фужита. Имам LT от над 6-7г...миналата година монтирахме в къщата на родителите ми КМТА и Luca...при една от бабите LMCA..., на авто слизат до 2 черти, което при фужитата се води Low....,а 1 черта- Quiet. При LT и Luca на 2 черти има по-голям дебит от другите и с 1db. по-слаб шум. Определено топлят, но и духат малко повече..

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    5
    #15

    Отговор: Проблем Fuji Electric RSG14KETA- автоматичен режим

    Ще пробвам на фиксирана втора... Благодаря за съвета...

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksei Виж публикацията
    По един и същи начин работят всички фужита. Имам LT от над 6-7г...миналата година монтирахме в къщата на родителите ми КМТА и Luca...при една от бабите LMCA..., на авто слизат до 2 черти, което при фужитата се води Low....,а 1 черта- Quiet. При LT и Luca на 2 черти има по-голям дебит от другите и с 1db. по-слаб шум. Определено топлят, но и духат малко повече..
    Много благодаря за информацията... Това ме интересуваше... Явно това не е моят климатик- не понасям силен поток от въздух на климатик, а смятам, че един климатик в отопление, за да е ефективен и да спестява, трябва да работи на авто в режим отопление. Ще го връщам, макар че ще загубя пари...

    Aleksei, Вие на какъв режим ги ползвате?

    Този пост е редактиран от stanislav666; 17-04-21 в 00:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu G12 LMCA автоматичен режим
    От screamer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-16, 22:25
  2. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14
  3. CS RE 12 HKE Проблем с автоматичен режим на жалюзите
    От iwoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 14-10-11, 23:21
  4. Автоматичен режим на работа или точно определен?
    От Bell във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 16-06-10, 12:35
  5. Osaka CH-14-LBP - автоматичен режим
    От felipe във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-07, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе