Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree16Одобрявам

Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #1

    Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Здравейте. Имам от един месец проблем с най-новия си климатик - един Daikin FTXP35M Comfora. Спестявам дългата история, тъй като след две посещения вече знам вече какво прави, но не знам защо.


    Това е модела: Daikin FTXP35M / RXP35M Comfora


    Климатикът е монтиран пролет 2019 и реално сега е в трети летен сезон. Проблем с отопление никакво. Когато охлажда обаче образува конденз под турбината, който след това капе навън и бива издухван от нея. Не са запушени тръби, вани или видимо да е замърсен тобплообменника. Нивелацията е спазена. Два пъти идваха техници на диагностики - климатикът е в чудесно състояние, но прави по неясна причина свръх конденз.


    Та проблем има, но не е ясно защо. Свръх конденз не трябва да се образува - това го правеха машините преди 10-15 години. Два сезона не се е образувал. Да сега са жеги, ама той го прави от преди тях. Също така имам още два Daikin FTX25 и FTX35 от предишната гама, които не го правят. И то при същите условия.





    Не е влажно у нас (35%), всичко работи добре, не е свръх горещо, отделно - аз държа на 25 градуса. Но тествах - дали е 18 или 27 градуса работен режим - все тая.


    Мисълта ми е преди да впрегна коня за гаранционна смяна на нов, някой да се е сблъксвал с подобно нещо? Никой от ViMax не знае защо прави свръх конденз климатик от такъв тип и клас и че на практика е невъзможно.

    Колеги ми споменаваха за пълно разглобяване и почистване на вътрешното тяло в сервиз, защото можело да има някъде си невидими боклуци. Може би това е идея? (не е правен ремонт у нас за да го запушим, чистени сравнилтено редовно филтри).

    Много ще съм благодарен на идеи.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Има счупена вана.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #3

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Провериха ваната. Нищо ѝ няма. Запушена или счупена вана беше първото, което елиминираха.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #4

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    гаранционна подмяна за подобен проблем няма да ти направят ,на 3г климатик особено .. така че спокойно може да го отхвърлиш като вариант
    bobovo одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,707
    #5

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    На каква скорост на турбината е сложен климатика?

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #6

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Сложи му един ватметър в контакта и един термометър на клапата да се разбере как работи.
    Вероятно не работи като инвертор а като конвенционалка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #7

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Те конвенционалните не капят вътрешните тела в помещението.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,707
    #8

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Такова поведение при някои климатици се наблюдава, когато работят на висока мощност и много ниска степен на вентилатора. Ако го вдигне над средна степен, може и да спре капенето.
    Slusatel, rosswen и Genadi80 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Цитат Първоначално публикувано от eomer Виж публикацията
    Спестявам дългата история, тъй като след две посещения вече знам вече какво прави, но не знам защо.Два пъти идваха техници на диагностики - климатикът е в чудесно състояние, но прави по неясна причина свръх конденз.
    Щом климатикът е в "чудесно състояние", защо капе?!

    Измери с термометър и кажи каква е температурата на изходящата струя.

  12. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #10

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    За да прави повече конденз вътрешното тяло е преохладено, а може и да е натрупал скреж от страната на турбината. От скрежа да капе върху турбината и тя да разпръсква капките. Турбината и вътрешното тяло чисти ли са?

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,762
    #11

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Провериха ли кондензния маркуч дали не се е запушил? Тази година, трето лято им е и двата ми климатика текнаха по подобен начин. Единия в неделя другия онзи ден все едно са се наговорили .
    Не съм викал сервиз. Откачих конденза от ваничката продухах маркуча после с фуния излях една бутилка вода в него. Преди да го закача отново излях две бутилки вода върху топлообменника. Едната по предната част на топлообменника, а другата по задната (тази която е към стената) за да видя дали се оттича нормално. Събирах водата с канче. За сега проблема е оправен. Тези дни го наблюдавам и ако прокапе отново тогава ще си поиграя да сваля вана за по обстоен оглед.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #12

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Климатикът не е на 3 години, а на 2 години. Закупен е пролет 2019, сега сме 2021. Има 36 месеца гаранция.

    Проверен е маркучът, не е запушен. Правена му е профилактика юни месец, след това и двамата техници го провериха пак.

    Климатъкът се държи на Auto - работи обикновено на средна мощност струя. Слагам съм го и ръчно на 2 от 5 мощност.

    Мерена е температурата на струята - когато работи на 25 - духа на 24-25, когато работи на 20 - духа на 20, на 18-18. Записано е и това в протоколите.

    И двата техника заключиха, че проблем няма, но за мен има. За това и по телефона започнаха да говорят за вземане към сервиз и\или гаранционна продмяна.

    Не е мерено с ватметър, ще потърся някой да свърши това, благодаря за идеята.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,762
    #13

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Не ти пречи както ти казах да наливаш леко вода и да видиш оттича ли се нормално. Това при неработещ климатик.

  17. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #14

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Изходящите температури нещо не ми харесват. Трябва да има разлика между 7 и 10 градуса входяща и изходяща температура.
    tony34al, Jack Krauser, ccankov73 и 1 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #15

    Отговор: Проблем със свръх конденз при Daikin FTXP35M Comfora

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не ти пречи както ти казах да наливаш леко вода и да видиш оттича ли се нормално. Това при неработещ климатик.
    Правих го и аз, и те. Отича се без да капе

    Погледнах пак протокола, срещу замерванията е записано само ОК, без температури. Ще ги замеря довечера ръчно аз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Comfora - вибрация на външно тяло
    От Beerzebub във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 07-01-22, 15:12
  2. Daikin Comfora
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 21-06-18, 20:57
  3. Проблем с конденз бойлер елдом
    От batkovan във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-04-18, 09:41
  4. голям проблем с конденз и мухъл
    От snoopdoggystyle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 68
    Последно: 20-11-13, 19:10
  5. Проблем ли е изтичането на конденз в студено време
    От lubo74 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 10-11-07, 00:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе