Страница 62 от 76 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1128

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #916

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от MayaPet Виж публикацията
    стая 1 – 23 кв.м, стаи 2 и 3 – 16 кв.м – височина 2.9 метра, ...до 8000 лв. С монтаж за трите уреда
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond + 2 бр. Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera + 2 бр. Daikin FTXF25D Sensira BluЕvolution
    Hitachi RAK-25PSEW/S~RAC-25WSE Shirokuma + 2 бр. Hitachi RAK-DJ25PHAE airHome 400
    Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW + 2 бр. Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK~MUZ-AP25VG

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    3
    #917

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от hristov22 Виж публикацията
    Здравейте,
    моля за съвет за избор на климатици:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    3. Kaĸвa e:
    къща без изолация, само под покрива има 10см вата
    - спални - 2бр - 10кв.м. височина 2.30м. (28куб.м.) - ПВЦ, двоен стъклопакет - запад - етаж 3 (под покрив), прозорци - 1.5кв.м.
    - спални - 2бр - 13кв.м.
    височина 2.40м. (32куб.м.) - дървена дограма, двоен стъклопакет - запад - етаж 2, прозорци - 1.5кв.м.
    - спалня - 1бр - 15кв.м. височина 2.40м. (36куб.м.) - ПВЦ, двоен стъклопакет - югозапад - етаж 1 , прозорци - 2,5кв.м.
    - спалня - 1бр - 17кв.м. височина 2.40м. (44куб.м.) - ПВЦ, двоен стъклопакет - югозапад - етаж 2 / етаж 1 , прозорци - 2,5кв.м.
    - кухня/дневна - 22кв.м. височина 2.40м. (50куб.м.)
    - дървена дограма, двоен стъклопакет - югозапад - етаж 1, прозорци - 2.5кв.м.


    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Ловеч
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято 22, зима 22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - къщата е без изолация, има само изолация на покрива, и е с ПВЦ дограма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - в спалните не, в кухнята има печка и хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1500-2000лв с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - лятото предполагам няма да е проблем, ще разчитам зимата да се отоплявам с климатици
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    ако може да препоръчате климатици които ще са надежни при работа на отопление дори и в по-студените дни.
    Към момента съм се ориентирал към:

    Gree Fairy GWH09ACC

    General ASHG09LMCA

    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W

    Mitsubishi Elektric MSZ-AP25VGK

    като основно разглеждах варианта за:
    малките спални - Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W или General ASHG09LMCA или Gree Fairy GWH09ACC
    голмемите спални - Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W или Mitsubishi Elektric MSZ-AP25VGK или General ASHG09LMCA
    кухня/дневна - Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W или Mitsubishi Elektric MSZ-AP35VGK или General ASHG12LMCA или Gree Fairy GWH12ACC

    дали е ОК или има по-добри варианти

    Благодаря предварително
    извинявам се, да подсетя

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #918

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    6 бр. 20ZS-W + 1 бр. 25ZS-W

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    3
    #919

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Много благодаря!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    22
    #920

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    За 15кв. спалня с дограма и изолация на таваната има ли по-добър избор в този ценови сегмент от Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W/SRC20ZS-W Premium ? Основно да е тих. Благодаря!
    Този пост е редактиран от NEDD; 06-10-22 в 22:57.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #921

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Този модел е идеален за това помещение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    19
    #922

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Малко помощ при избор на климатик за жилищно помещение, предимно за отопление ще се използва, спалня 19 кв.м., 50 куб.м. в блок на последен етаж с изолация само на тавана, прозорци 2 броя с четирикамерна ПВЦ дограма общо около 3 кв.м., наличие на две външни стени, в стаята ел. уреди - телевизор, за гр. Смолян, бюджет 2500 лв. с монтаж,желана температура 21 - 24 градуса.
    Мисля евентуално за hitachi rak35rxe/rac35wxe akebono, mitsubishi heavy industries srk35zs-w, fuji electric kg серията 12-ка. Ще съм благодарен ако споделите кой евентуално е най подходящ от тях, като приемам и други предложения.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #923

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Mitsubishi Electric MSZ-EF25VGKW KIRIGAMINE ZEN
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W Premium
    Midea GAIA-12HRFN8-I GAIA
    Panasonic KIT-Z25-XKE Etherea

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    19
    #924

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Благодаря. Гледам, че всички са на горната граница за отопление на квадратурата. Не е ли по добре да има малко в аванс, или няма да работят на пълна мощност почти винаги. Поне с такова впечатление съм останал.

  12. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #925

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Valex, имате лично съобщение.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    3
    #926
    Цитат Първоначално публикувано от osirisrlz Виж публикацията
    Много благодаря за бързия отговор! И двете Mitsubishi-та ми харесват, има ли значение кой ще е, или зависимо от цената?

    И последно питане, колко важни са всичките екстри, които се предлагат с монтажа като антивибрационни тампони, ванички с нагревател и тем подобни?
    Здрасти, да помоля отново за отговор на горното. Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #927

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Valex Виж публикацията
    Благодаря. Гледам, че всички са на горната граница за отопление на квадратурата. Не е ли по добре да има малко в аванс, или няма да работят на пълна мощност почти винаги. Поне с такова впечатление съм останал.
    На каква база даден търговец, казва коя машина за колко квадрата е? Може би за тях, едно помещение е само квадратура... Докато хората, се доверяват на подобна информация, ще има много страдащи от неправилен избор... Но все пак, решението си е Ваше. Ако искате, заложете и на машина отдаваща номинално в режим отопление 6 kW....

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    4
    #928

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Може ли мнение по въпрос # 890 ?
    И за голямото помещение - два климатика или един е по-комфортно?
    Благодаря!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    19
    #929

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Не съм казал, че ще слагам по голям. Само коментирах чутото от други хора и реших да пиша тук предвид компетентните мнения, които може да получа, както от Вас, така и от други съфорумници, които имат повече познания, за което съм благодарен.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    1
    #930

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте на всички,

    Ще съм благодарна, ако някой може да помогне и на нас с избора на климатик.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - отопление и много рядко за охлаждане (твърде големите жеги)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 37кв. /105 куб.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - петкамерна ПВЦ, не съм сигурна за вида на стъклото

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - около 12кв. (2 витрини, с по 3 "френски" стъкла на всяка)
    · изложение нa пoмeщeниeтo - западно и източно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - последен етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- трапезаря/кухня/хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 22-23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - за съжаление мисля че няма никаква изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Микровълвнова печка, фурна, хладилник, телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - около 3, по възможност с монатажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -10, -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Извинявам се предварително за схемата, може би не е много полезна

    На база отговори на подобни параметри, съм си харесела няколко модела, ако може и за тях да ми кажете:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-W~SRC50ZS-W Premium
    Mitsubishi Electric MSZ-AP50VGK~MUZ-AP50GV
    Честно казано, доколкото вижджам параметрите за почти еднакви, и първия просто ми харесва повече на външен вид, не знам дали има значение кой ще избера?
    Други модели, които също изглеждат подходящи:
    Gree GWH18YE-S6DBA1A Amber Nordic
    Daikin Sensira FTXF50D/RXF50D

    И последната ми молба/питане е свързана с монтажа: Дали може някой да ни препоръча коректна фирма за София, която ще изпълни монтажа както трябва?
    И да ми каже дали, антивибрационните тампони и ваничка с нагревател, които се предлагат в монтажа, са опционални или наложителни?

    Много благодаря преварително!


    - - - - - - - - - -




    Схемата е прикачена.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 76 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 20:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе