Страница 17 от 33 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #241

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Дайкин пак ще вдигат цените. За сплитовете с 4%. Също ще има и козметични промени, съответно и нови буквички по абревиатурата. Прежалили са се да сложат WIFi на комфората щото нали е много евтина.
    Този пост е редактиран от bobivg; 01-02-23 в 07:06.
    Deliivanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #242

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Като купувах перферата, беше на промо, ми излезе по ефтино от комфора на редовна цена, Като цялоза 2022 този модел не мога да му разбера смисъла .

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #243

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Относно прословутия дефрост около и под нулата.
    Външна от -4 до +1,5 влажност 65%
    Настроен на 22 при отворена врата.
    Ясно се вижда, че дефростите са контролни през 4 часа. само към 14:00 се е напънал нещо.
    За същото време МХИ тата имат по 8 дефроста и двата. Между един и два часа дефрост. Мода да кача графики в съответната тема ако има желаещи.



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, mystikalrs и rosswen харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #244

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Това ме радва. Благодаря за споделената информация.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #245

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Факт е обаче, че се наблюдават и по-чести на дефрости при по влажно време, но със сигурност не са през 40 мин. 1.5 , 2, 2.5 часа нещо от този род
    Тогава обаче въпреки наглед сухата пита си изтича доста вода. Не знам дали не заскрежава първо вътрешната половина на топлообменника (въпреки,че няма логика в това) и не използва някой от ОФФовете за да я разтопи.
    Сега при колегите с през 40 мин. дефрост не е изключено да има някакъв проблем.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #246

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Мой приятел, бивш притежател на модела, споделя същото. Казва: "все едно има сензор за влажност на външното тяло и прави сухи дефрости при висока влажност около 0-та".
    Здраве да е, ако е така, както казваш, не би трябвало да е фрапиращо.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-02-23 в 21:42.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #247

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    И аз си мислех за сензора за дъжд ама много щяхте да ми се смеете.
    Установих, че при по-високо задание дефроства по-рядко, 25 градуса и не можах да хвана дефрост за.интервала от 3 часа.(после съм задпал) Днес опеделено вече не са почасови, но първите дни като се закрепи около 1 градус си бяха на кръгал час.
    Иначе при текущите температури навън топлят здраво машинките.С разход от 400вата при 22 и 600вата при 25.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #248

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Не че нещо, ама имам спомени за по-предходните модели на Дайкин, може би от преди 10г, някой беше намерил по-подробно дефрост алгоритъма. Там беше описано, че при по-високи обороти на компресора (по-високо натоварване) разликата между температурата на ТО и външната трябва да е по-голяма, че да влезе в дефрост.
    Ай сиктир! Сега и Дайкина ще трябва да го държа на 25гр. като ZMX, за да не прави излишни дефрости.
    Това беше в кръга на шегата, дано на задание 23гр не ги блъска много начесто. С Тошибата вярвате, не вярвате, за цялата зима през нощта ми е направил точно 3 дефроста. А нощи, с температури около 0-та и висока влажност покрай р. Дунав, бол.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #249

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Общо взето, каквито са такива, ще си ги гледаме.
    А лично съм доволен, предвид че вкъщи работят нонстоп 3 клими и 4тия по 6 7 часа, не мога да се оплача от към икономия на ток,
    Трябва да закача към електромера есна духалка събота или неделя и да я видя подържаики 22 23 градуса колко ток ще глътне, но едва ли ще е по малко от клима за денонощие.
    А от към комфорт не мога да се оплача, дори на фиксирана втора степен няма осезаеми въздушни течения в спалните, така че си бачкат екстра.
    HRS9 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #250

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ако спрете да им търсите кусури, ще сте още по-доволни .
    tanatos одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #251

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    За мен важното е, да не ме буди или пречи, докато спя. Дори и да прави дефрости, ако не ме будят и не ги чувам, не ми дреме изобщо. Хевито в детската има доста шумен дефрост и ме е будил неведнъж. Тошибата дефроства само по празниците (супер рядко), но пък он/офф не й е от най-безшумните, дървено е управлението на турбината. Но съм й хванал спатиите и си я настройвам така, че да се спогаждаме и да не пречи.
    Живи и здрави да сме, знам че ще остана доволен, просто си коментираме тук.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #252

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    На 1 час са си доста чести дефрости мен лично биха ме дразнили,поне е добре че е само около 0-1 градуса. за детската мислех да го вземам, но май ще отложа за сега, и да сменя едното Хитачи базов модел на 8 години, на който външното му тяло е шумно. Общо взето няма идеален климатик за мен.Дайкина ако дефростваше при нужда само щеше да е много добре.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 07-02-23 в 09:22.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #253

    Отговор: Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    На мен 24-25 ми е прекалено топло.
    Дано се застои студа и ще му бая на 23 дали ще девроства почасово. За съжаление нямам такава играчка с която да мога графично да ги следя, загледал сум се по тези Шелита 16А ама не ми се иска още един източник на WiFi вкъщи ,че много станаха и определено си пречат.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #254

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    И на мен около 23гр. ми е тавана за спалня. Най-добре ми е горе-долу на рези градуси. Ще съм благодарен, ако споделиш как е положението при 23гр. задание.
    Deliivanov одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #255

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    При 23 прави контролен дефрост точно на 4 часа.
    За 21 Мисля че си ги бичи почасово, за 22 ще видим.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 33 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе