Резултати от 1 до 12 от общо 12

Накъсване на звука

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    14
    #1

    Накъсване на звука

    Здравейте. Имам Samsung 50AU9072 и от няколко седмици гледам на кабелна тв DVB-C, но проблема е че на повечето канали от време на време имам накъсване и дори спиране на звука за няколко секунди. Сигнала си е добре на кабелната и картината няма проблем само звука започва да накъсва от време на време. Преди бях на Булсатком с hdmi и приемник и този проблем със звука го нямаше. Да не би да е от тунера на твто, или има някакви настройки. Ако някой знае моля да помага.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #2

    Отговор: Накъсване на звука

    Аз ползвам същия модел с кабелна на NET1 и не съм имал никакви проблеми, нито съм правил някакви допълнителни настройки. Влез в настройките на звука и виж дали имаше нещо като формат и дали е на Авто (не съм пред тв, за да видя как точно е описано в менюто).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Накъсване на звука

    Да на auto е тази опция Формат за цифров аудио изход, а има да е и PCM . Друго нищо не съм променял по настройките. Преди имах друг самсунг по стар модел, но на него нямаше това накъсване на звука. То на този модел звука и без това си е доста лош, но това накъсване го прави и като съм свързал блутут колона към твто.
    Този пост е редактиран от b0rchy; 18-05-22 в 13:59.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Накъсване на звука

    Провери за нов ъпдейт и междувременно пиши на подръжщката на Семсун за проблема.

    https://www.samsung.com/bg/support/m...XXH/#downloads

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #5

    Отговор: Накъсване на звука

    Виж също в Излъчване -> Експертни -> Опции за аудио. Не знам и на коя държава ти е настроен при първоначалното търсене на каналите...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #6

    Отговор: Накъсване на звука

    Виж си отживелите коаксиали и връзките им.
    , и да ти замернат трасето. Учудващо че още кичат телевизорите с тунерчета

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Накъсване на звука

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Провери за нов ъпдейт и междувременно пиши на подръжщката на Семсун за проблема.

    https://www.samsung.com/bg/support/m...XXH/#downloads
    Фирмуера е последна версия.

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Виж също в Излъчване -> Експертни -> Опции за аудио. Не знам и на коя държава ти е настроен при първоначалното търсене на каналите...
    Ами България си е държавата и аудиото е Български и Английски за второто.

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Виж си отживелите коаксиали и връзките им.
    , и да ти замернат трасето. Учудващо че още кичат телевизорите с тунерчета
    Сигнала и кабелите са си наред. На другия тв няма такъв проблем. Нещо от твто е защото не на всички канали го прави и не винаги най-вече ми прави впечатление че на рекламите се получава най-много накъсване на звука. Шантава работа.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #8

    Отговор: Накъсване на звука

    Цитат Първоначално публикувано от b0rchy Виж публикацията
    Ами България си е държавата и аудиото е Български и Английски за второто.
    Трябва да има и формат на звука или нещо подобно. Също може да пробваш да върнеш тв към първоначални настройки и да се види дали ще има ефект, също и да го изключиш за известно време от контакта.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #9

    Отговор: Накъсване на звука

    Сега се сещам за една аномалия при гледане на кабелна. Щом включа домашното кино също Самсунг и веднага губя сигнал на повечето канали в кабелната телевизия.Едни канали насичат, други работят. Изключали домашното всичко се оправя.
    Пробвайте да изключите външните източници.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Накъсване на звука

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Трябва да има и формат на звука или нещо подобно. Също може да пробваш да върнеш тв към първоначални настройки и да се види дали ще има ефект, също и да го изключиш за известно време от контакта.
    Да има формат но само MPEG и това е. Иначе фабрични правих още като разбрах за това накъсване, но нямаше ефект.

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Сега се сещам за една аномалия при гледане на кабелна. Щом включа домашното кино също Самсунг и веднага губя сигнал на повечето канали в кабелната телевизия.Едни канали насичат, други работят. Изключали домашното всичко се оправя.
    Пробвайте да изключите външните източници.
    Нямам никакви външни източници само твто е включено. Сигурно ще трябва да сменя кабелната с нещо с приемник и hdmi кабел, иначе не се сещам какво повече да направя.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #11

    Отговор: Накъсване на звука

    Цитат Първоначално публикувано от b0rchy Виж публикацията
    Да има формат но само MPEG и това е. Иначе фабрични правих още като разбрах за това накъсване, но нямаше ефект.



    Нямам никакви външни източници само твто е включено. Сигурно ще трябва да сменя кабелната с нещо с приемник и hdmi кабел, иначе не се сещам какво повече да направя.
    Някой спомена за Нет1. Вяроятно сте на тази кабеларка част от Виваком. Същите имат иптв чрез мобилно приложение EON, което е безплатно за абонати на Нет1 и работи на Tizen. Ако сте от тях, нищо не пречи да пробвате.
    Този пост е редактиран от brotzki; 19-05-22 в 11:24.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #12

    Отговор: Накъсване на звука

    Аз съм на net1 и нямам проблеми на същия модел тв...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-02-21, 22:54
  2. Отговори: 2
    Последно: 24-05-10, 19:52
  3. Отговори: 6
    Последно: 18-04-08, 15:50
  4. проблеми със звука
    От ttyy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-07, 00:54
  5. за звука
    От saps във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 29-04-03, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе