Резултати от 1 до 5 от общо 5

Овлажняване маслото във вакуум компресор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    3
    #1

    Овлажняване маслото във вакуум компресор.

    Искам да използвам вакуум компресор за извличане на влага от материали. Количеството влага на едно досушаване е около 100-200 мл. На пътя на вакуумният шланг, преди компресора, слагам осушител със силикагел с обем около литър. Ще работи при вакуум около 5 паскала.
    Въпросът ми е след като извлече влагата и тя попадне в маслото, то в следствие на вакуума който се създава във вакуумната му част, то тя ще се изпари или от маслото, или ще се натрупва постоянно в него и след всеки процес трябва да се сменя?

  2.  
     
  3. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #2

    Отговор: Овлажняване маслото във вакуум компресор.

    Ще се натрупва, трябва да се следи състоянието на маслото. При влошени показатели не може да достигне максималния вакуум. С не следене състоянието на маслото прецаках си вакуум помпата с която вакуумирам и сега съм с нова като постоянно следя маслото и поне веднъж в годината го сменям.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Овлажняване маслото във вакуум компресор.

    Благодаря за отговора. То е ясно че ще има натрупване.
    Интересува ме при работа на вакуум компресора дали маслото което е в него ще се освобождава от влагата или не. Все пак там се създава голям вакуум и си мисля, че ще има някакво изпарение на маслото, но не знам дали съм прав и ако има подобно изпаряване, то от къде излиза тази влага.

  5. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #4

    Отговор: Овлажняване маслото във вакуум компресор.

    Точката на кипене на водата зависи не само от колко е вакуума но и каква е температурата на маслото. Може и да има някакво изпарение на влага от маслото, но то вече ще е с влошени показатели. И не е желателно да се продължава използването на такова масло. А влагата, която се изпарява от маслото ще излезне от там където излизат и останалите газове при вакуумирането.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Овлажняване маслото във вакуум компресор.

    В интернет има поставени различни методи за извличане на влагата от маслото. От отговорът ви разбирам, че дори да се извлече влагата, то ще си остане негодно.
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на компресор
    От dss във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 03-12-19, 00:05
  2. как се сменя маслото на климатик?
    От Коцето във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 06-02-17, 13:06
  3. Компресор DA111A1FD-21F
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-14, 01:13
  4. MHI SRC 25 GZ-L1 компресор
    От tanatos във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 17-09-13, 22:50
  5. Какъв тип е маслото в компресорите на фреон R410a ?
    От tio във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-09, 10:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе