Резултати от 1 до 6 от общо 6

Някой правил ли е пряко сравнение между букшелфи Dali и МА

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #1

    Някой правил ли е пряко сравнение между букшелфи Dali и МА

    Добър ден на всички.
    Има ли някой сред тукашните потребители, които са правили пряко сравнение между букшелф колони на Dali и МА? В реална домашна среда.
    Да сподели мнение с нас, относно разликите в типа звучене, сцена, налягане....
    Осъзнавам, че звук най-трудно се описва с думи но предполагам, че всяка от посочените марки си имат характерен тип звучене.
    Попаднах случайно на Оберон 3 и в средата, в която ги чух ми допадна много. Силвър 100 на МА също има своите големи достойнства в моите уши:-) но се опасявам, че демо средата и обичаната жилищна среда са коренно различни. Няма и кака да направя директно сравнение между тези ОТ, поради различните представители на марката.
    Като цяло харесвам "топлия" звук, който не уморява при продължително слушане.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #2

    Отговор: Някой правил ли е пряко сравнение между букшелфи Dali и МА

    Имам MA и DALI ob.5.Вторите са подовостоящи,но мисля че разликата в типа на звука се усеща.
    За букшелф ми се струва,че MA за мен са по-добрия избор поради по-рязкото звучене,мисля си по-подобно на подовостоящи.Но...
    Като цяло харесвам "топлия" звук, който не уморява при продължително слушане.
    Явно,че клониш към другите,а на вкус и на цвет приятели нет.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #3

    Отговор: Някой правил ли е пряко сравнение между букшелфи Dali и МА

    Благодаря. Не, все още не клоня към никоя. За това и питах за лични усещяния от някой колега, защото двата типа колони ги слушах в коренно различна среда, което със сигурност променя представата от обективна в субективна

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #4

    Отговор: Някой правил ли е пряко сравнение между букшелфи Dali и МА

    То аз съм слушал, ама от модел до модел планина разлика

    И общо взето си иска ти да си ги чуеш - аз примерно към слушал МА бронз 2 и Дали Сензор 3 и за мен по-добър беше Дали - МА просто не са моя тип звук (слушал съм и други от старата "бронз" серия и някои от стария "силвър")
    От друга страна Сезор 3 ми харесваха доста повече от Сензор 5 ..., та по-добре от личното прослушване (дори и в магазин) - няма.


    И не е едно и също дали ще сравняваш примерно МА "бронз" и "силвър"/"голд" или Дали Минует 2 с Оберон/Сензор и т.н.

    Има го и "момента" с каква техника (усилвател) ще са свързани, че и от там звученето може да е различно (макар и някои да го отричат), така че ако там където си го прослушвал ти позволят да е с твоя усилвател, също е добър вариант.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 26-05-22 в 15:11.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #5

    Отговор: Някой правил ли е пряко сравнение между букшелфи Dali и МА

    Слушал съм MA Bronze 100 vs Dali Zensor 3 на DIY стойки в домашна обстановка.
    MA Bronze 100: Звуковата картина е близко. т.е. всички инструменти и вокали се чуват по близо до слушателя. (forrward саунд)
    Звукът има детайли в средите, само колкото е необходимо. Високите са добре и ненатрапчиви, Не са топли ОТ, по скоро неутрални със лек привкус на студено звучене.
    Сцената е добра, но не много широка.
    Dali Zensor 3: Инструментите се чуват по-назад, сравнени с Bronze 100. Вокала се усеща по-напред, от инструментите. Средите са ясно изразени (по-топъл звук, но не прекалено) с повече микро детайли.
    В някой песни могат да подразнят, защото са малко по ярки ОТ. Много по-широка сцена сравнена с MA. Пианото и барабаните имат много добър саунд. Но, вокалите, все едно се "усещат" със една октава по високо.
    Някой ревю-ъри даже споделят , че наблюдават същото и в MA Bronze 100.

    Към автора, ако имаш мониторни или неутрални слушалки пусни си тези демота за сравнение:

    Dali Zensor 3 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Monitor Audio Bronze 2 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Забележка не са актуалните модели, но може да се направи разлика в основното.
    Този пост е редактиран от tek; 26-05-22 в 23:22.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #6

    Отговор: Някой правил ли е пряко сравнение между букшелфи Dali и МА

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    .....
    Към автора, ако имаш мониторни или неутрални слушалки пусни си тези демота за сравнение:

    Dali Zensor 3 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Monitor Audio Bronze 2 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Забележка не са актуалните модели, но може да се направи разлика в основното.
    Точно този и още един/два канала прослушах внимателно,мисля че по твоя препоръка и звука на слушалки се чува много добре.Усещат се нюансите и на живо 2-та чифта колони които си купих след прослушването ми звучат точно според очакването ми!
    За слушане на живо,както тук много препоръчват на практика е много трудно изпълнимо.
    В колко магазина можеш да намериш колоните които търсиш.Че трябва да имат и такива за демо,поне 100 часа свирили.Различни помещения(!!!дали с един и същ усилвател?).

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal
    От Димитър Тодоров Тодоров във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 04-05-20, 13:33
  2. Отговори: 10
    Последно: 09-12-18, 13:26
  3. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 11:01
  4. Сравнение между 2 телефона
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 24-11-11, 12:40
  5. Osaka - някой правил ли е това?
    От criss във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-06, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе