Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Fujitsu As-A362H няколко въпроса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    6
    #1

    Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Здравейте,закупих въпросния климатик Fujitsu As-A362H втора употреба внос от Япония.
    С универсално дистанционно не се разбрах и закупих дистанционно за модел AR-RAC2E с него е по-добре т.е. работят му повечето функции, като изключим dry( което не ми трябва) и не знам дали въобще тръгва и economy се пита след като се натисне копчето се чува звук от вътрешното тяло, но не се променя нищо според мене от последно зададената функция и градуси.
    Другото което ме притеснява, е че след охлаждане и достигане на температурата вътрешното тяло спира напълно вентилатора.
    Намерих някаква инструкция с кодове за активиране на вентилатора на охлаждане да не спира напълно, но стигам до последната стъпка и климатик почва да мигат всички лампи. И няма завършване на програмирането на това.
    Ще приложа снимка на дистанционно управление и manual за програмиране което открих в нета.
    Благодаря предварително на всички които ще дадат насоки.
    До колкото схванах, 49 функция трябва да е за програмиране на вентилатора при охлаждане да не спира напълно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Bobitur; 15-06-22 в 16:41.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Не ми е ясно какво те притеснява, че спира. Аз такъв дет не спира не мога да го търпя. Когато компесора спре и вента продължи става доста неприятно влажно ...
    Економито на европейските модели, само сваляше вентилатора, на по-новите бута 1гр. надолу - тъпня абсолютна. Не го ползвам на охлаждане.
    При Фуджи обикновено при Ауто фан спира, на всички останали не спира.
    Пробвай фиксираните степени, първа, втора, която ти е кеф.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Притеснява ме, че ще почне много да мирише знам ли. До сега не съм чувал такова чудо. То пък за икономия ама ако ще се появат неприятни миризми остави.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    IMG_20220624_184707.jpg
    Най-отдолу лампата на вътрешното тяло кога свети.
    Първата е зелена когато е включен климатика.
    Втората е жълта и работи на sleep и timer режим. А последната даже не знам какъв цвят е?
    Този пост е редактиран от Bobitur; 24-06-22 в 20:37.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Тази индикация свети зелено когато е активиран икономичен режим (ограничаванe на ампераж).
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 25-06-22 в 06:53.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Явно, и с това дистанционно няма да се погодим. Чува се звуков сигнал при натискане на еко режим, но тази лампа не светва.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #7

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Намирате си оригиналното управление (AR-RCA5J) на модела и всичко ще си дойде на мястото. Ще може да използвате пълноценно машината.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #8

    Re: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Здравей!
    Мен също ме притесняваше спирането на турбината при достигане на зададената температура в режим охлаждане. Машината ми е друга и няма да я споменавам, но в инструкциите и пише че това спиране цели да не се вдига влагата в помещеието при решим он оф и да не се появата неприятна миризма. Разбира се инженерите са оставили опция да активирам въртенето на вътрешната турбина, при достигане на температурата, за да угодят на всеки . . Между другото, оказа се че това спиране на турбината наистина работи. В помещението не се появява лоша миризма на спарени чорапи и усещане на впажност.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #9

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Само да вметна че със спирането на турбината се вмирисва турбината и кондензната вана на вътрешното тяло доста по бързо.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #10

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Глупости.
    Важно е като спираш да се изсуши.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #11

    Re: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    При он/оф режима машината често изстудява изпарителя и това намалява образуването на бактрерии. Точно затова на скъпите машини, турбината спира при достигане на зададената температура в режим охлаждане.
    Важно е преди спиране на климатика, да се пусне в решим на вентилатор за 30 тина мунути, за да изсушиш вътрешното тяло.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    77
    #12

    Отговор: Re: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    И не само на скъпите. Имам 10 годишен нисък клас Panasonic 09 mkx,и той спира турбината при off на авто вент на охлаждане. В началото даже мислех, че е развален.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    6
    #13
    Дойде зимата и имам още един въпрос.
    Като навън е минус градуси след изключване на климатика не изключва веднага. Затваря клапите и почва да мига зеления диод. Предполагам се включва размразяване, защото го прави по някой път и по време на работа.
    Та въпроса ми е това нормално ли е след изключване от копчето за изключване от дистанционното да го прави това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    255
    #14

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    явно му е било време
    на КГТБ съм имал такъв случай да изключа и да пусне цикъл за размразяване

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    77
    #15

    Отговор: Fujitsu As-A362H няколко въпроса

    Нормално е fujitsu го правят това понякога. След намаляне на градусите също.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Няколко въпроса за Fujitsu ASYB 09LDC
    От keytex във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 01-06-12, 14:35
  2. Fujitsu ASYA12LC - няколко въпроса
    От pier_67 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-08, 17:32
  3. Fujitsu General ASH12LC - няколко въпроса
    От nasko_pld във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 35
    Последно: 11-02-08, 15:32
  4. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 19:12
  5. Няколко въпроса...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 03-06-02, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе