Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By npb

Въпрос за рутер в режим AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Въпрос за рутер в режим AP

    Здравейте,
    Искам да Ви попитам преди да съм почнал с експериментите,
    дали ще бъде възможно понеже рутера основния е Wi-Fi 6 стандарт, но в една стая не стига сигнала и там така и така има вързан телевизо по LAN от рутера,
    та обмислям понеже имам един стар рутер N стандарт, ако го включа по кабел като AP, дали ще мога да разклоня от портовете му пак да има нет на телевизора по LAN кабел?

    Извинявам се за малоумния въпрос и нещо по-специфично трябва ли да се прави, освен да се сложи рутера в режим AP?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #2

    Отговор: Въпрос за рутер в режим AP

    Да ще имаш интернет на ТВ. Какво точно правиш в тази стая. Самостоятелно сърфираш в интернет или ползваш споделени ресурси от други ПС /шернати папки/ от основния рутер. От работата ти зависи как ще настройш АР и свържеш. Няма да имаш проблем с телевизора но по WI FI и ЛАН с друг лаптоп или ПС свързан към АР е важно как е конфигуриран АР.
    Този пост е редактиран от npb; 29-06-22 в 18:11.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Отговор: Въпрос за рутер в режим AP

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Да ще имаш интернет на ТВ. Какво точно правиш в тази стая. Самостоятелно сърфираш в интернет или ползваш споделени ресурси от други ПС /шернати папки/ от основния рутер. От работата ти зависи как ще настройш АР и свържеш. Няма да имаш проблем с телевизора но по WI FI и ЛАН с друг лаптоп или ПС свързан към АР е важно как е конфигуриран АР.
    Стаята където няма добро покритие е хол помещението.
    Там си гледам предимно телевизия и от време на време сърфирам на телефона (лаптопа), говоря и като ми звънят по някое от приложенията за чат, трябва задължително да мина на 4G защото сигнала на Wi-Fi не е добър, та ми хрумна идеята понеже наскоро разкарах IPTV боксовете и на тяхно място използвам съществуващото трасе (ЛАН кабела влиза директно в телевизора за стабилна връзка от основния рутер) та ми хрумна идеята за жичен AP като вместо кабела да влиза в телевизора, да го сложа във втория рутер като AP а от LAN портовете на втория рутерн да включа телевизора към LAN порта му, понеже рутера е един вид и switch.

    След това идеята ми е мрежата да има по-добро покритие по Wi-Fi (мъртви точки - предимно северното крило на апратамента) и автоматично да си прихваща по-силния сигнал (подобно на Mesh) но по този начин знам че на теория не се губи скоростта като е свързан по LAN втория рутер в режим AP.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #4

    Отговор: Въпрос за рутер в режим AP

    P.S. Май няма как да постигна Wi-Fi roaming с гореописания сетъп, така че се отказвам от начинанието
    Ще е по-лесно да взема Mesh Extender.

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #5

    Отговор: Въпрос за рутер в режим AP

    Само Mesh ти трябва за поточно видио и глас от различни точки за интернет без прекъсване на потока на интренет. Аз си взех един асус рутер с Mesh и wi fi 6 с идеята в кухнята да сложа втори ако не се справи. С стария Линксис имах и AP в кухнята, но трябва да превключваш мрежите и прекъсва сигнала. С новия рутер пуснах на 2,4 Гхц и Wi Fi 6 и сигнала е много по добър от стария рутер и изключих АР. Пробвай и сложи на автоматично избиране на канала, това също доста помогна.
    Dominator одобрява това.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6

    Отговор: Въпрос за рутер в режим AP

    Продадох си стария рутер който исках да правя като AP, и взех OneMesh E300 и всичко заспа!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA
    От dimitardimitrov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-21, 15:54
  2. Въпрос за рутер.
    От zorbata във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-14, 19:54
  3. Въпрос за 3G USB рутер
    От stelaartoa във форум Технологии
    Отговори: 6
    Последно: 19-06-12, 00:21
  4. Въпрос за рутер
    От Drilling във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-07-09, 18:31
  5. Въпрос за рутер SMC Barricade
    От VanDan във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-04, 04:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе