Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree4Одобрявам

ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #16

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Помпите при стартиране дърпат три пъти повече ток. Моята е 700 вата, на старт отиват 2.2кв пик. Въпреки това, този пресостат се справя идеално. Не съм специалист и не знам какво имат предвид под управлявана мощност: дали постоянна или пикова. Не мисля че е пиковата. Понеже тока минава през пресостата. Най добре мини през някоя фирма и питай. В Бургас мога да ти кажа къде, но не знам къде се намираш.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #17

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Цитат Първоначално публикувано от hgeorgiev Виж публикацията
    Помпите при стартиране дърпат три пъти повече ток. Моята е 700 вата, на старт отиват 2.2кв пик. Въпреки това, този пресостат се справя идеално. Не съм специалист и не знам какво имат предвид под управлявана мощност: дали постоянна или пикова. Не мисля че е пиковата. Понеже тока минава през пресостата. Най добре мини през някоя фирма и питай. В Бургас мога да ти кажа къде, но не знам къде се намираш.
    живея в центъра(ако има значение),ходих в помпен маг,помпен свят и магазина до КОКА-КОЛА,където една мацка като че ли бе най-адекватна в оказването на помощ.предложи ми един пресостат за 130 кинта,но без да ме пита за параметрите на помпата,което някак май не е окей.

  4. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #18

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    живея в центъра(ако има значение),ходих …..
    Продължаваме на ЛС

  5. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #19

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Пресостата го връзвате към бобината на контактор, който да включва помпата. Тогава няма значение за пресостата какви са параметрите на помпата. По параметри на помпата избирате контактор и си решавте проблема.

  6. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #20

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Варианти много. Но човека пита как да свърже пресостат…..

  7. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #21

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Механичната час с тройник към тръбата, за да следи налягането в нея, а електрическата последователно на бобината на Контактора. Кабелите от помпата от едната страна на силовите контакти, а захранването от другата страна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #22

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    да продължа с въпросите.дали от мощността на помпата,когато поливам по-тънко ми избиха връзките(тройници)на две от чешмичките и сега ще трябва даа копая,та да ги свържа отново.има клапани за налягане,ма нещо 100 кинта не ми се дават,та ще ми свърши ли работа обикновен шибърен кран на входа към системата,с който да намаля дебита към нея и няма ли да тормози помпата?дадоха ми и друг съвет-още в кладенеца да пусна тетка на тръбата за излишната вода,за да се връща отново в него и така да намаля налягането на помпата към системата ми.ако може и съвет за по-надежн връзка на тръбите.те са на 50 санта,ма постоянно да копая нещо не ми харесва

  10. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #23

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Мисля, че нещо такова ще върши работа. https://aqua.store/predpazni-klapani-po-naliagane.html

  11. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #24

    Отговор: ПОМПА,ХИДРОФОР(или не)КЪЩА

    Добре де....сложи пресостата. Той има опция на колко да изключва. Ето този го има в Бургас. Настрой си го да изключва на колкото искаш.
    Danfoss KP35 -0,2..7,5 bar 1/4"


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Хидрофор
    От elenaalex във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-05-11, 21:20
  2. Размразяване на хидрофор
    От ivanp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-10, 11:00
  3. Фибър за помпа-хидрофор "Einhell" HV 30
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 18-03-09, 08:14
  4. ХИДРОФОР ИЛИ ПОМПА С ПРЕСОСТАТ?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 05-08-08, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе