Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 219
Like Tree89Одобрявам

От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #121

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз пък съм много доволен от картината на мачовете от коаксиалната ми местна кабеларка. И 4К, че и БНТ 3 HD са си напълно задоволителни. Най-вероятно нацелих и прилични настройки за картината на Сонито за тв сигнала. Сега, не е 4К HDR от филми и YouTube, но за ТВ сигнал е напълно приемливо.
    Дали така стоят нещата за BNT 1 HD - говоря конкретно докато излъчват мачовете.... картината е лешник! Само като няма много бързи кадри се вижда как извендъж има "проблясъци" на по-чиста картина и след това мазаляк!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #122

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Аз гледам мачовете по БНТ-3 (три) HD. Сякаш по-добре ми изглежда от БНТ-1 HD, но може и да си въобразявам. Диема 3 4К (по време на мач от СП) видимо е по-добре от тях. Това според моите възприятия. За някой друг може да е различно. Може да има значение и това, че при мен ТВ е 55 инча и да има разлика спрямо по-големите екрани. Пък и аз съм привързан от много малък към футбола (тренирах 10-на години) и съм гледал мачове и на черно-бял ТВ (в казармата) и пак съм се радвал на играта. Картината не ми е основен елемент при гледане.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-12-22 в 18:09.
    Dominator, berpan и CubanLinx харесват това.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #123

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Аз гледам на 55-цата мачовете, сега пробвах с BNT 3 - същото е положението.... топката е като "комета" липсват кадри итн. Не така стоят нещата с Diema 4K и с TVP 4K който гледам през m3u листа.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #124

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    ...
    А в ЕОН приложението аз виждам ограничение от 4 mbit МАКС.
    Е, за какво 4К може да става дума тука?!
    Има и ауто

  6. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #125

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    И?
    Какво прави то?
    Вдига повече от 4 или варира от 1 през 2, та до 4... ?

    Между другото,
    преди някой си ъпдейт, имаше VBR и CBR опции точно там.
    CBR-ът беше упоменат на 7 Mbit/s
    Но бързо ги махнаха.
    Подозирам, за да могат да подсигурят "услуга с консистентно качество" дори и в Криводупене, примерно, където нета го държат в бъчви и го пренасят при нужда с кофички от кис. млЕко.
    И това се случи след като УЖ отключиха ЕОН-ите да работят с други доставчици на нетец.
    Алчност за абонати, дейва.
    Е, вЕрно, гледаш плюски, ама не прекъсват.

    И те такааам...
    Този пост е редактиран от Shimbadze; 04-12-22 в 18:33.
    Dominator одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #126

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Чел съм в друг форум, че изрично само на ауто трябва да се ползва, а не на която и да е от другите възможни настройки без значение как са именувани. И да, повече от 4 (споменатите 7) пускало тогава. Има и много спорове дали приемник или приложение и всякакви различни отзиви. Но това само от четене. Няма как да имам лично мнение за ЕОН. Просто четях за него като евентуална алтернатива при мен. Няколко пъти написах, че съм на местна старовремска кабелна ТВ по коаксиален кабел.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #127

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Стрииминга е силно компресиран.

    За сравнение погледнете минималните изисквания на Netflix
    https://help.netflix.com/en/node/306
    Препоръки за скорост на интернет връзката
    Това са препоръчителните скорости на изтегляне от интернет за възпроизвеждане на телевизионни предавания и филми в Netflix.
    Препоръчителни мегабита в секунда
    Висока разделителна способност (HD) 720p: 3 Mbps
    Пълна висока разделителна способност (FHD) 1080p: 5 Mbps
    4K/Ultra HD (UHD) 4K: 15 Mbps

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #128

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Пак си има abr и cbr, препоръката беше абр ауто, така съм го оставил.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #129

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Активирах предплатен 30-дневен Премиум пакет към безсрочен договор, който осигурява само едно Smart TV приложение, доплатих +3лв за второ.
    Диема Спорт 4К върви през ТВ апп-а идеално, картината е без забелжки. Останалите 4-5 канала в UHD - също. От съпорта на Виваком ми бяха казали, че Smart TV приложението не поддържа 4К - не е вярно.
    Измерих няколко потока колкото да видя реалния битрейт:
    SD канали - Алфа, Евроком и т.н, почти негледаеми - 2,5 Mb/s
    HD канали - БНТ1, БНТ3, 7/8... прилични, на 55" от 3 метра са идеални - 4,65 Mb/s
    UHD канали - Диема Спорт 3 4К, FUN BOX UHD - перфектни - 16-18 Mb/s

    Пиковите стойности не можах да замеря надеждно, за SD видях до 15-16, за HD - 32Mb/s, UHD удари в тавана на моя нет.
    Аз съм на минимална скорост от 50Mb/s и за няколко дни съм нямал и секунда засичане на който и да е стрийм.
    Другото приложение - EON mobile IPTV за таблет и телефон няма 4К, ограничено е уж до HD, но явно е с още по-нисък битрейт. Него мога да го каствам през Chromecast-a, ако някой се интересува мога да си поиграя да замеря и там битрейтите.
    tolostoi одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #130

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    правих тест на Нетфликс по wifi - достига почти тавана 270мбс
    През браузъра обаче неще повече от 60 мбс

    А как мога да измеря самите канали колко мегабита им е стрийма?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #131

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от bossorange Виж публикацията
    А как мога да измеря самите канали колко мегабита им е стрийма?
    Най-точно би трябвало да през рутера, като тв-то се закачи на отделен Лан порт или на отделна wifi мрежа. Аз лично го направих през Хотспот от телефона, дадох мрежа на ТВто и му засякох използваните данни (в дефолтния за андроид раздел за употреба на данни) за определено време (по 3 Мин) на всеки канал/стрийм.Пиковете ги видях през един ап, internet speed meter, но се виждат и на дефолтните нотификации в андроид за текуща употреба на данни.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #132

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Интересно ми е, има ли разлика в качеството на телевизията, гледана през приложението на ЕОН, и такава, гледана през приемника, който оставят и свързват с HDMI на ТВ-то?

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #133

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    на мен пО ми е интересно да се пуснат 3 или повече приемника на 4к програми да се види как се справят

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #134

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    В крайна сметка има ли нещо да е минало на HD от пакета на Нова? Или е фейк цялата тема...

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #135

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Фейк е!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-08-21, 08:43
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-12-20, 18:50
  3. Samsung ue-32j4500aw-не намира всички канали
    От ssamm22 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 10-04-17, 16:12
  4. Октомври 2010
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 15-10-10, 11:42
  5. Честита Нова Година на всички...
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 02-01-09, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе