Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57
Like Tree18Одобрявам

FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    защо те дразни он-офф той при дайкин всички казват че е незабележим ?
    как ще е незабелижим като се набира да духне топло - духва и угася пак?
    не знам хората ли са дебили или като кихнеш 2 3 хилки и се правиш че всичко ти харесва... /не визирам сарарата - там знаем за ко плащаме./
    има го тоя прост начин на работа във всички сервизни... без по новите модели които потдържат камини...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    до колко развърта след офф ,можеш да му сложиш нисък вентилатор да не е ауто

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    не развърта кой знае колко тръгва на режима за сън и духва на 1-2 . ще го пробвам на режима за сън твърдо зададен, и тихо външно и да ограничи ампеража като тръгва.

    Общо взето неделите имам време да се забавлявам : ето миналата и тази. Има лека разлика.
    Времето се променя , температурите падат и бърка начина на работа. Както и сградата изстива защото не го оставям да бачка постоянно - пускам го за по час два преди лягане и се гаси после.
    Периода на графиката е горе долу един и същ - половин час разлика.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #19

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    чакай да падне под нулата ,ще стане още по забавно мисля че ги подкарва на 45 минути ,ако нямаш някаква подобрена версия
    estqwerty одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #20

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Ха още го имам същият дайкин, и честно казано не знам защо платих една шапка пари преди 14 години за него.
    Тошибата и мидеята ми го отвяват отвсякъде

    По темата: автора да провери дали струята не е насочена към близката стена, и да се връща топлото, като по този начин се лъже датчика и започва да спира често машината.
    estqwerty одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #21

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Пробвай да върнеш външния датчик на мястото му и без друго застудя и няма смисъл да го лъжеш, че е по-студено.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Въртял съм ги клапите да не духа към стена - да духа повече , да духа по-малко.... какво ли не.
    Задоволителен резултат за сега се държи прилично с външният да е прибран вътре след питата и тиксо на отворите на вътрешният който е прибран на мястото му да не диша много много. Така зададени 22 градуса поддържа 23 и води до що годе нормален начин на работа. Консумацията почти няма значение - стига да не цикли и да ме събужда. По-добре е от радиатор или идентично... изолирана е стаята с малък прозорец с троен пакет.
    Чакам първите дерфрости тази зима. После на ще се сменя машината с нещо друго, или мързела ще си каже думата.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #23

    Re: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Аз имам въпрос относно приложението с което следите консумацията. Как присъединявате уреди към самото приложение?

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Отговор: Re: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Аз имам въпрос относно приложението с което следите консумацията. Как присъединявате уреди към самото приложение?
    home assistant на raspberry pi но може и на компютър да се сложи че няма разберита. а на хоме асистанта му говорят shelly.cloud контакти през wifi. всичко тръгва с 1 два клика с мишката.
    https://www.home-assistant.io/
    https://shop.shelly.cloud/shelly-plu...-automation#62
    но е черна дупка този път - сега за температура за да мина тънко взех xiaomi термоментри на блутуут - за тях трябваше да се вземат други неща, черен петък да поумня малко нещата - още една кофа пари за контролери ... трябва да се внимава и да не се увлича човек.
    Kasap и dokkito харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #25

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    И аз да се включа,

    Както каза колегата "черна дупка е този път" Климите ще харчат колкото харчат според зависи от изложението, климата в населеното място и начина на потребление.
    Обаче определено има смисъл да се установи проблема ако машината не работи коректно.
    Не разбирам защо колегата иска да не спира да духа вътрешното тяло в режим офф. в тая ситуация има риск ако е разположен близо до вътрешното тяло да усеща студено течение .
    Поне при мен он оф режима вече не съществува от както и дневните температури паднаха. Почнаха дефростите но не-повече от 1 2 пъти на демонощие за по 2 3 мин.(поне толкова успявам да засека).
    Относно ограничаването на пиковите мощности на външното тяло, можеби би имало смисъл ако тръгва прекашено силно машината.
    estqwerty одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    картинка с температура - мисля че му нацелих начина на работа - преди да си легна опалвам , машината вдига от 19 до 23 при зададени 22 защото е с тиксо затапен. и преди да заспя го гася и готово сутрин се събуждам на 19 20 градуса. 400-500 вата на ден. няма дефрости още при мен, само кал.

    само при мен ли бачкат така дайкините ? имам 3 броя. на ftx50 номера с хартиеното тиксо се отрази също положително.
    аз го искам този колд драфт - това е единствения начин да имаш нисък минимум и да бачкаш ефективно. тошибата в хола е забила на 300 вата.

    едит : малките пикове през час са по 30 вата докато е офф.

    както и да е - една седмица или нещо такова :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #27

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Какво разбираш под нисък минимум?

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #28

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    всичко под 400 вата консумирана и да не цикли на он-офф - по възможност като японска тошиба да смъква под 100 вата, въпреки че е безмислено.
    на 400 вата ще я топля тази спалня с конвектор.
    това разбирам под нисък минимум.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    ако машината не смъква при никакви условия под 400 вата то изискванията ти са обречени .. ако има начин да го накараш да слезе ,то трябва да му симулираш условията при които го прави ( отваряне към коридор ,фиксирана степен на турбина по височка и т.н. ) .. инак съм съгласен че 400 вата са доста и работейки така реално не е особено икономичен
    estqwerty одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #30

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Относно минимумите като ,че ли много зависи от топлозагубите.
    При мен при външна температура от 6 7 градуса климатика съвсем спокойно пада до 120 130вата- задание 21с.
    Под 100W не съм го виждал да пада въпреки че колегите твърдят че би тр и под 100w да пада.
    При мен очевидно има повечко топлозагуби защото доста се повишава разхода с падането на Т около 0с ама последен етаж няма как.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 06-12-22 в 17:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI серия SRK_ZGX - начин на работа
    От deian във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 17-11-17, 14:45
  2. Турбината на вътрешното тяло върти в обратна посока!
    От ianko_arg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 12-09-15, 13:33
  3. Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G
    От sasooooooooo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 13-05-12, 21:28
  4. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19
  5. Hitachi RAS-35YH4 - не спира да върти
    От klechoo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-09, 14:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе