Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 115

Sony XR 65A83K - настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #31

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Благодаря за насоката относно ТВ устройството и неговата НЕ/Възможност да поддържа TrueHD - ще го проуча, но в официалният Коди форум се дискутира проблема да е в 19.3
    Тук не е виновен ТВ-а колега, а нещо друго....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #32

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Абсолютно ненужно поредно насочване на дискусията в друга посока, не ето все пак:

    AVR-X 2600H
    7.2 каналният 4K Ultra HD ресивър предлага 150W на канал, 8 HDMI входа и 2 изхода с eARC, 3D аудио формати - Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X и DTS Virtual:X[emoji2400];

    Нямам отправено запитване относно пари и цена - "Кеф цена няма" както самият ти много пъти си го писал и аз съм го чел през годините - също ненужен коментар, но все пак......

    Няма задълбаване - има очаквания и необходимости, които трябва да биват покривани. Не аз да им слугувам, А те на мен[emoji106].

    Благодаря за насоката относно ТВ устройството и неговата НЕ/Възможност да поддържа TrueHD - ще го проуча, но в официалният Коди форум се дискутира проблема да е в 19.3

    За това попитах и исках съдействие.
    На външния ми плеар същото Коди, има опция за пастру на Dolby TrueHD към ресийвъра. На ТВ-то Коди вече няма подобна опция. Има само Dolby Digital и Dolby Digital Plus, DTS и DTS-HD. Така че не съм уверен, дали е от Коди, а повече клоня, че самия ТВ не поддържа този формат. Той не фигурира и никъде в спецификациите. Но не мога да го кажа със сигурност. Нямам в момента файл с TrueHD. Имам с DTS-HD.
    Не мисля, че който и да е голям производител на ТВ някога ще има за цел да създава условия за гледане на филми било директно от торент тракери, било свалени локално торенти. Гледат си стрийминг платформите, YouTube и това е. И пари за лицензи за различни формати не им се плащат. Така че добре че Сони дават поне някакви възможности с GoogleTV ОС и поддръжка и на DTS.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-11-22 в 23:50.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #33

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Абсолютно ненужно поредно насочване на дискусията в друга посока, не ето все пак:

    AVR-X 2600H
    7.2 каналният 4K Ultra HD ресивър предлага 150W на канал, 8 HDMI входа и 2 изхода с eARC, 3D аудио формати - Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X и DTS Virtual:X[emoji2400];

    Нямам отправено запитване относно пари и цена - "Кеф цена няма" както самият ти много пъти си го писал и аз съм го чел през годините - също ненужен коментар, но все пак......

    Няма задълбаване - има очаквания и необходимости, които трябва да биват покривани. Не аз да им слугувам, А те на мен[emoji106].

    Благодаря за насоката относно ТВ устройството и неговата НЕ/Възможност да поддържа TrueHD - ще го проуча, но в официалният Коди форум се дискутира проблема да е в 19.3

    За това попитах и исках съдействие.
    Можеш да пробваш да сложиш 'пипнато' Коди. Ако го изтеглиш и инсталираш, вероятно ще ти се появи още едно коди с друга икона (мавен нещо си) или ще ъпдейтне твоето. Принципно имат допълнителни библиотеки за звук и за долби вижън пачове (или за долби вижън в .мкв или за долби Вижън в .мп4 контейнер, едното от двете не работеше в заводското коди)
    https://repo.kodinerds.net/index.php...0(armeabi-v7a)

    Тегли това което съм дал стрелка, трябва да 19.4, има и 20, но още не е стабилно.



    Едит: Нямам идея дали ще ти тръгне трухд от Сонито, само идея давам.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #34

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Телевизора не поддържа форматите TrueHD, DTS MA, DTS:X освен през pass-through.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #35

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Е той е писал, че има ресийвър, би трябвало в такъв случай, като превключи от телевизора на външни колони да работи. Само тогава, на моето сони е така, ако ползваш говорителите на телевизора не работи коректно. Не зная в по-новите сонита от къде се превключва.

    Този пост е редактиран от tolostoi; 29-11-22 в 07:44.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #36

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Казваш, че на "твоето" Сони инсталирано Коди има в настройките налична опция точно на "пастру на Dolby TrueHD". Сигурен ли си в това. Дай снимка от екрана с настройки на аудио в Коди.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #37

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Нямам, на мен ресивера ми не го поддържа, сонито също, преди ъпдейтите свиреше дтс, отдавна не може. До ДТС 5.1 съм (дтс коре) принципно на коди ако сложиш отметката да транскодира до АЦ3 ще има 5.1 (долби дигитал) на всичко, което не поддържа, но не зная дали това се търси.
    Едит: Снимката е стара
    Този пост е редактиран от tolostoi; 29-11-22 в 08:53.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #38

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Моят ресийвър поддържа Dolby TrueHD и DTS-HD. Външният ми плеар също ги поддържа, но по спецификация само като възможност за "passthrough" към тях - съответно в опциите на Коди инсталирано на плеара в менюто ги имам налични за избор. На абсолютно същата версия на Коди инсталирана на конкретния модел ТВ Sony 55A83K, в менюто на Коди вече няма "passthrough" към Dolby TrueHD. Има опция "passthrough" само към форматите, които официално ТВ-то поддържа. Така че моето съмнение по пътя на логиката е, че не Коди, а ТВ-то не поддържа не само Dolby TrueHD, но и възможността за "passthrough" към Dolby TrueHD.
    Дано не съм прав и JKanchev намери решение.

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #39

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Пустиняка 19.3 не поддържа Dolby True HD звуков формат, което частично осакатява т.нар. хубав Андроид ТВ, което налага връщането отново на старият Бокс със Линукс, който е бетон от 5 години с 4к, LAN букса като хората за разлика пак от ТВ-то, и всичките звукови формати за Denon Reciver. Отпадането на СТБ ми бе все някаква утеха за 65" кеш докато се боря с настройките на картината от различните видове сигнали на доставчици.
    Но все ще се преживее/пребори някак нещата с Ваша помощ надявам се.

    Чета из нета, че май се налага връщане към по стари версии на Коди?
    Някой колега преодолял това препятствие на Коди със звуковите формати при Андроид и ползващ Мар33 добавка ако може да даде линк с напътствия?
    Е точно това е въпроса/проблема:

    Моето предположение съобразно това, което чета из световният нет е, че КОДИ 19.3 Матрикс няма опцията, отрязали са я или не знам за Dolby True HD. Като се надявам да "угодя" на всички и най вече на себе си, че "проблема" НЕ е в ТВ-то и той е добъъъъррр

    Или трябва някой addon или както писа по горе колегата Sony 1 - да инсталирам версия, с която да пробвам на практика кое ограничава True HD.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #40

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Аз ли нещо не схванах...?

    - имаш външен плеър, на който всичко работи...?
    - обаче се мъчиш да подкараш същите неща на тв, ...който всъщност ти харесва като картина, ... но заради плеъра му/Коди казваш, че не си доволен от ... телевизора ?

    Е не е ли най-важното картината в един тв?
    Да речем, че все пак успееш да подкараш тая (второстепенна) функция и догодина пуснат нов формат, който не е по възможностите на хардуера на тв ... сменяш пак тв?

    Не е ли по-лесно да си спестиш всичките тия излишни (според мен) главоболия и да си ползваш външният плеър, а при нужда просто да смениш него ? Със сигурност ще е доста по-евтино от нов тв, ... а като гледам и как орязват все повече поддържаните формати в тв, най-вероятно и ще е задължителен

  13. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #41

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Няма да мине TrueHD от тАлАвизора през eARC HDMI-то до ресийвъра.
    Вервайте ми!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #42

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Аз ли нещо не схванах...?

    - имаш външен плеър, на който всичко работи...?
    - обаче се мъчиш да подкараш същите неща на тв, ...който всъщност ти харесва като картина, ... но заради плеъра му/Коди казваш, че не си доволен от ... телевизора ?

    Е не е ли най-важното картината в един тв?
    Ш_бана гръцка трагедия бе в началото И с картината - еле там има някакъв що-годе видим прогрес след 5 дена "изриване" на всички родни и международни форуми за едни настройки на картината. Тази схема с "Out of the box" и гледаш директно и то със сигнали от няколко доставчици - просто Няма как да стане /поне при мен бе/е немислимо/.

    Та ако подкарам и приложенията като хората, за които е измислен този СмЪрт телевизор ще взема наистина да се доближа да го нарека един що-годе добър Телевизор - аре поне малко да вдигнем очакванията си като ползватели/клиенти и стига сме възхвалявали технологии, марки и пр. Стига само с тея размери, LED-ве, OLED-и, QD-от и пр. - оказва се, че както бях писал по нагоре - размера носи своят отрицателен резултат при "стандартни технологии" и доставчици на сигнали за телевизия в БГ.


    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Няма да мине TrueHD от тАлАвизора през eARC HDMI-то до ресийвъра.
    Вервайте ми!
    Може ли нещо конкретно за да не го караме само на вяра - статия, тестове, ревю, обосновка?
    TrueHD как минава от бокс-а през ARC HDMI до ресийвъра - разликата, която е очевадна - Коди-то е друга версия.

    Та за това пак питам как да се преборя с 19.3 Матрикс на Гугъл Тв - версия на Коди ли да сменям или някой addon, арк. файл или чрез настройка някой го е постигнал TrueHD на практика?

  16. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #43

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Не, няма да го пребориш дори и с последна Nexus бета коди версия.
    Имплементацията е различна, SoC-овете са различни, затворени и недоправени вендор модули и т.н.
    Писах вече за това в тема от филипс форума, кой чел - чел.

    Здраве и късмет!

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #44

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Аз ли нещо не схванах...?

    - имаш външен плеър, на който всичко работи...?
    - обаче се мъчиш да подкараш същите неща на тв, ...който всъщност ти харесва като картина, ... но заради плеъра му/Коди казваш, че не си доволен от ... телевизора ?

    Е не е ли най-важното картината в един тв?
    Да речем, че все пак успееш да подкараш тая (второстепенна) функция и догодина пуснат нов формат, който не е по възможностите на хардуера на тв ... сменяш пак тв?

    Не е ли по-лесно да си спестиш всичките тия излишни (според мен) главоболия и да си ползваш външният плеър, а при нужда просто да смениш него ? Със сигурност ще е доста по-евтино от нов тв, ... а като гледам и как орязват все повече поддържаните формати в тв, най-вероятно и ще е задължителен
    Засега Android платформата и телевизорите с него идват със сравнително най-богат избор на възпроизвеждане на аудио кодеци и формати. Така че както колегата по-горе каза @VanDan добре, че от Sony се получава адекватна поддръжка на най-популярните формати. Глупаво е, а и няма никакъв смисъл да се поддържат форматите освен чрез Passthrough говоря за DTS HD, TrueHD итн. - lossless формати.

  18. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #45

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Aко някой още се чуди как трябва да е настроено кодье-то за пастру звучец, те:



    Kaртинката е от nVidia SHiELD 2019 Pro.
    И сега,
    забележете на външни, и читаво направени (андроид) устройства,
    какви са TrueHD, DTS-HD и DD+ oпциите.
    После ги вижте в кодье-то на дроид тАлАвизора.
    И... Не, проблемът не е в кодье-то, а във фърмуера на тАлАвизора ви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки за SONY XR-55X92J
    От stoyanhristov във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 10:35
  2. Настройки за телевизор Sony kd-43xg7096
    От panteroid във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-20, 17:33
  3. Въпрос: Ресийвър Sony настройки
    От UserBG1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-16, 17:33
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 14:07
  5. Sony Experria Arc проблем с настройки
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе