Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 115

Sony XR 65A83K - настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #61

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Koe му е абсурдното?
    Че няма AFR в телевизорите до ден днешен?!

    Ае, стига вече.
    Пак опряхме до въпроса кой колко и какви компромиса с какво е склонен да направи.
    Но да се твърди: "е те тва (мойто) е най мега-хипер-супер-дупер, щото бичи всичко както трябва!"... Това просто не е вярно.

    Толкоз, приключих.
    Аз казах. Хау!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #62

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Shimbadze е краен, но Прав.

    В крайна сметка и аз достигнах до същите изводи - без ЧИТАВ плеър няма да стане.
    Така и така си се забъркал колега - предложи марка и модел съобразно твоите съвпадащи с моите изисквания?

    Ето и малко инфо:

    https://us.community.sony.com/s/ques...language=en_US

    https://us.community.sony.com/s/ques...language=en_US

    Тука има - тука нема!

    Сони скатават яко.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #63

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Shimbadze е краен, но Прав.

    В крайна сметка и аз достигнах до същите изводи - без ЧИТАВ плеър няма да стане.
    Така и така си се забъркал колега - предложи марка и модел съобразно твоите съвпадащи с моите изисквания?

    Ето и малко инфо:

    https://us.community.sony.com/s/ques...language=en_US

    https://us.community.sony.com/s/ques...language=en_US

    Тука има - тука нема!

    Сони скатават яко.
    Shield , но се замисям едва ли е толкова доловима разликата..., че да си заслужава да се вхърлят пари.... ако го имаше тук в БГ щях да го взема и пробвам, не ми се поръчва от Амазон и да го връщам.... само зааради звука...
    Пак добре че тръгват всякакви почти формати видео, така че....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #64

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Този въпрос с форматите е ясен вече. Не е само до Сони, а до всички марки ТВ. Даже Сони са от "добрите".
    Моят плеар е уж доста "читав" по отношение мощ на хардуера, не прегрява, WiFi и 1GB Lan, картина HDR и DV, поддържа нативно AFR, има всички аудиоформати било под Андроид или под Coreelec. Но пък не е сертифициран от Google и стрийминг платформите не работят с пълното си качество. Аз реших за в бъдеще да заложа на стрийминг платформите и ще си ползвам ТВ-то. Плеарът за някои торенти, които ги няма на услугите, за които съм абониран.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-12-22 в 10:59.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #65

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Този въпрос с форматите е ясен вече. Не е само до Сони, а до всички марки ТВ. Даже Сони са от "добрите".
    Моят плеар е уж доста "читав" по отношение мощ на хардуера, не прегрява, WiFi и 1GB Lan, картина HDR и DV, поддържа нативно AFR, има всички аудиоформати било под Андроид или под Coreelec. Но пък не е сертифициран от Google и стрийминг платформите не работят с пълното си качество. Аз реших за в бъдеще да заложа на стрийминг платформите и ще си ползвам ТВ-то. Плеарът за някой торенти, които ги няма на услугите, за които съм абониран.
    Това добре, но през стрийминг услуите всичко е DD+ в най-добрия случай 768kbit/sec и DTS core.
    Както и да е и на мен ми се вижда безсмислено и се оказа че всички TV-та го имат този проблем с pass-trhough. Аз толкова години имах LG BD система с там форматите, но поради лимитация че от предходния ТВ а и системата беше стара и не поддържаше ARC (АРК така и така не поддържа loseless формати) искам да кажа, че за домашно ползване не се усеща разликата или трябва да се вслушваш. Това е от мен.

    Поздрави!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #66

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Аз на слух трудно ще различа DD+ от TrueHD на моите колони. Така че ми е все тази. Не съм от изтънчените аудиофили с префинения слух. Бас държа, че много хора от тези с претенциите за TrueHD, няма да различат на сляп тест различните формати на техните системи. Може би при наличието на хубави, скъпи и много (7.1) на брой ОТ да се хваща по-лесно разликата. Но в тази област често нужните пари са повече от един 55-65 инча ТВ. Който е мераклия да се оправя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #67

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Бе де да знам, аз по принцип винаги (или поне в повечето случаи) усещам като е с някой от ХД форматите филма (TrueHD, DTS-HD MA) или "ядрото" 5.1 на съответните, дори и на моето скромно оборудване (в "подписа") ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 02-12-22 в 17:43.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #68

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Бе де да знам, аз по принцип винаги (или поне в повечето случаи) усещам като е с някой от ХД форматите филма (TrueHD, DTS-HD MA) или "ядрото" 5.1 на съответните, дори и на моето скромно оборудване (в "подписа") ...
    Идеята е.... дали ще чуя разликата на Q990B/ Q930b по този повод се чудя дали да взимам shield и има ли нещо друго, което ще го подкара през pass-through?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #69

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Нямам представа, тъй като не съм слушал тоя модел (изобщо имам много малко опит със саундбар у-ва), но предполагам след изгледани доволно количество от двата вида би усетил вече разлики.

    Може би по-лесно и ясно ще е с Атмос/ДТС Х разпознаването дори и на саундбар, така че наблягай на такива филми/файлове ... , че после ще ти се прииска добър ресивър, добри колони ...

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #70

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Нямам представа, тъй като не съм слушал тоя модел (изобщо имам много малко опит със саундбар у-ва), но предполагам след изгледани доволно количество от двата вида би усетил вече разлики.

    Може би по-лесно и ясно ще е с Атмос/ДТС Х разпознаването дори и на саундбар, така че наблягай на такива филми/файлове ... , че после ще ти се прииска добър ресивър, добри колони ...
    Аз ако исках да слагам рисийвър плюс колони щях да го направя, не ми се "кичори" стаята с обемисти колони :Д
    Иначе.... колкото повече чета ми се вижда безсмислено заради пустия му звук "loseless" да взимам Nvidia Shield...
    Така ми изглежда че все едно да имаш яке и върху него да сложиш второ, ама непромокаемо :Д

    P.S. Атмоса и сега си го има през DD+ обаче а не през True HD.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #71

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Колоните които изискват обем са за музика.И си прав ,ако звука не ти е кой знае къв приоритет не ти трябва MP....заради ''loseless''....Особено като не ти се сменят колони.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #72

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Шах на пешката:

    Sony1.jpg

    Версията на Коди 19.3 е въртела.
    Първият ден изписа, че приложението има актуализация - потвърдих, но все така си стои на 19.3.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #73

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Шах на пешката:



    Версията на Коди 19.3 е въртела.
    Първият ден изписа, че приложението има актуализация - потвърдих, но все така си стои на 19.3.
    Не е приложението, пуснете през стоковия плеър ще видите, че пак не вади форматите!

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #74

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Така като гледам това са формати, които се ПРОПУСКАТ от тв - сиреч външен плеър/у-во възпроизвежда съответния формат и отива преминавайки през тв към външно у-во (саундбар, ресивър...)

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #75

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Така като гледам това са формати, които се ПРОПУСКАТ от тв - сиреч външен плеър/у-во възпроизвежда съответния формат и отива преминавайки през тв към външно у-во (саундбар, ресивър...)
    Ами на теория трябва да е така. Тези дни взех лг С2 не поддържа дтс по никакъв начин, закачил съм го с оптичен към ресийвър и от тв плеърите и от плеър на хдми (който поддържа дтс и т.н.) по оптичния не излиза дтс, не поддържан формат и до там. Всички настройки пробвах, не го може. Реве че има ъпдейт на фърмуера, може би ще го направя (99% нищо няма да стане) но може и да ъпдейтна.
    При Сонито не беше така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки за SONY XR-55X92J
    От stoyanhristov във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 10:35
  2. Настройки за телевизор Sony kd-43xg7096
    От panteroid във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-20, 17:33
  3. Въпрос: Ресийвър Sony настройки
    От UserBG1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-16, 17:33
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 14:07
  5. Sony Experria Arc проблем с настройки
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе