Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 115

Sony XR 65A83K - настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #76

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    JKanchev, ясно е, че еARC като технически възможности пропуска всички формати. Същото Коди 19.3 (от гугъл магазина) на Ugoos-a ми ги има тези формати и ги пропуска към рисийвъра. Не е причината в Кодито. Но твоя си работа, щом те влече дерзай. Има и други приложения за възпроизвеждане на медийни файлове освен Коди. Пробвай с тях.
    LG ТВ категорично не поддържа DTS. И passthrough разновидноста също се брои към "поддръжката". Не очаквайте ъпдейти да променят това. Сони го поддържа. За поддръжката на различни формати се заплащат патентни такси, доколкото съм запознат. Някои компании си ги спестяват. На Ugoos-a ми в спецификациите изрично си пишеше, кои формати се поддържат директно и кои само като passthrough. Това под Андроид, а под Coreelec можеше и да се изкара някой от неподдържаните.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-12-22 в 11:31.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #77

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Генералната идея на ресивърите е те да са центъра на система - всичко влиза в тях и вътре става разпределението на сигнала - аудиото след декодиране отива в колоните а видеото се подава на монитора/телевизора
    оптиката от телевизора се ползва само да върне аудиото от тунера на телевизора
    Сега с тези умни телевизори и eARC HDMI вход/изходи нещата малко се размиват и объркват, но според мен трябва да се спазва ролята на ресивъра и да не се прехвърля макар и по цифров път аудиото през няколко устройства докато си намери декодера

    Големия плюс на тази схема е, че е много гъвкава и ТВ се ползва само като монитор и това, което се иска от нас е да си купим най добрия като качество екран без да ни интересуват никакви други екстри или липси. Така инвестицията във видео монитор ще ни служи дълги години и в крайна сметка ще ни излезе много евтино разхвърляна във времето(тук не забравяме да си вземем максимална гаранция) отколкото през 2 години да си сменяме ТВ с ново защото е излязал нов кодек
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 04-12-22 в 11:30.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #78

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    JKanchev - пробвай VLC. Възпроизвежда локални и по мрежата файлове. Има пастру, afr, субтитри. Е, май няма възможност за гледане директно торенти от тракерите. Но пробвай само за форматите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-12-22 в 13:21.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #79

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Значи, на телевизор Сони през оптика единствено двуканален PCM 48к може да се изкара. В най добрия случай. Разни многоканални, пък и кодирани и да се насерете да ровичкате по настройките, няма да изкарате.
    Всички лослес формати могат да излязат само през HDMI изхода. Естествено трябва да се ползва тази с EARC та да няма разминаване с картината.
    Но за да се ползва пълният потенциял на HDMI изхода за звук, телевизора трябва да се превключи от настройките на "Аудио система". Ако е оставен на другата настройка TV speakers или както там беше, съм сигурен че няма да пропусне форматите с голям битрейт и да сте сложили от програмката passthrough за Dolby HD, DTS MA, Atmos...
    Като е на "аудио система" прехвърля и по-голяма процесорна мощ по обработката на цифровия поток на аудиото и дори и двуканален PCM звучи много по-добре през оптиката.
    Та от настройки -> Аудио система

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #80

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Значи, на телевизор Сони през оптика единствено двуканален PCM 48к може да се изкара. В най добрия случай. Разни многоканални, пък и кодирани и да се насерете да ровичкате по настройките, няма да изкарате.
    Всички лослес формати могат да излязат само през HDMI изхода. Естествено трябва да се ползва тази с EARC та да няма разминаване с картината.
    Но за да се ползва пълният потенциял на HDMI изхода за звук, телевизора трябва да се превключи от настройките на "Аудио система". Ако е оставен на другата настройка TV speakers или както там беше, съм сигурен че няма да пропусне форматите с голям битрейт и да сте сложили от програмката passthrough за Dolby HD, DTS MA, Atmos...
    Като е на "аудио система" прехвърля и по-голяма процесорна мощ по обработката на цифровия поток на аудиото и дори и двуканален PCM звучи много по-добре през оптиката.
    Та от настройки -> Аудио система

    Това не е вярно! Няма как да изкара звука директно от TV --> Soundbar или там каквото и да е..... eArc -- eArc. Трябва да има междинен плеър - просто тогава Плеър --> Саундбар --> ТВ със сигурност ще сработи за комбинация Плеър - ТВ - Соундбар не съм сигурен.
    Иначе това за превключването от TV Speaker на Audio System се подразбира, нали все пак целта е да се изведе аудио, пък било lossy или losseless.Но едно е сигурно че са "орязали" директен passthrough via eArc TV --> Soundbar... или там каквото друго е - трябва си receiver и тогава към колоните за да сработи.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #81

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Значи, на телевизор Сони през оптика единствено двуканален PCM 48к може да се изкара. В най добрия случай. Разни многоканални, пък и кодирани и да се насерете да ровичкате по настройките, няма да изкарате...
    На Sony W809C плеър-тв-оптика си вади Долби Дигитал 5.1 и ДТС 5.1 към ресийвър пастру и ресивъра ги декодира коректно, че и ДД Плюс (което уж е невъзможно, вероятно го прави ДД) на мен това ми стига, повече не искам, бтв ДТС е лослес формат по спомен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #82

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Това не е вярно! Няма как да изкара звука директно от TV --> Soundbar или там каквото и да е..... eArc -- eArc. Трябва да има междинен плеър - просто тогава Плеър --> Саундбар --> ТВ със сигурност ще сработи за комбинация Плеър - ТВ - Соундбар не съм сигурен.
    Иначе това за превключването от TV Speaker на Audio System се подразбира, нали все пак целта е да се изведе аудио, пък било lossy или losseless.Но едно е сигурно че са "орязали" директен passthrough via eArc TV --> Soundbar... или там каквото друго е - трябва си receiver и тогава към колоните за да сработи.
    То е ясно, че трябва плейър. И с настроен passthrough за форматите. Но е много важна и настройката от менюто на телевизора за аудио система. А към саундбара как правиш връзката? Ако е по HDMI, какво значение има дали е саундбар или ресивър...
    tolostoi, това е добре. Не съм ги пробвал на моя тея смачканите формати.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #83

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    На Sony W809C плеър-тв-оптика си вади Долби Дигитал 5.1 и ДТС 5.1 към ресийвър пастру и ресивъра ги декодира коректно, че и ДД Плюс (което уж е невъзможно, вероятно го прави ДД) на мен това ми стига, повече не искам, бтв ДТС е лослес формат по спомен.
    DTS HD, e lossy, DTS HD MA е lossless.
    Тук не се дискутира звука от плеъра на ТВ-то за въпросните формати, става дума за Losseless.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    То е ясно, че трябва плейър. И с настроен passthrough за форматите. Но е много важна и настройката от менюто на телевизора за аудио система. А към саундбара как правиш връзката? Ако е по HDMI, какво значение има дали е саундбар или ресивър...
    tolostoi, това е добре. Не съм ги пробвал на моя тея смачканите формати.
    А де... осакатена работа....! Точно там е работата че на теория би следвало да работят, но поради факта че Android TV-тата, а и не само за "орязани" от тази възможност и се изсиква междинно устройство.
    Всичко е eArc - HDMI - eArc.
    И за мен е учудващо, но факт!

    P.S. смачкани, смачкани - но разлика я има 5%, я няма.
    Просто се дразня и недоумявам как е възможно уж скъпа техника, а орязана - но едно го обяснява - заради пиратството. Иначе друго обяснение не виждам.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #84

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    DTS HD, e lossy, DTS HD MA е lossless.
    Просто се дразня и недоумявам как е възможно уж скъпа техника, а орязана - но едно го обяснява - заради пиратството. Иначе друго обяснение не виждам.
    Това е елементарно - от 1000 телевизора , един ще търси това което се коментира, този един не може да покрие цената на останалите 999. Ако на кодек се плаща по долар, направи сметка 10 кодека...

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #85

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    То и това не е чак такъв проблем - нали уж вече са смарт тв
    Спокойно можеха да го направят като М$ - платено приложение за поддръжка на съответния кодек/формат (примера е за ДТС). Който иска - плаща си 5-10$ и има поддръжка...

    п.п. горното съм го правил още преди десетина години за 40В750 с програмка/приложение (разбира се неофициално от СамиГО)

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #86

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    В крайна сметка Philips и Сони продължават поне да предлагат lossy форматите, които са популярни директно през плеърите. И това е добре!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #87

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    То и това не е чак такъв проблем - нали уж вече са смарт тв
    Спокойно можеха да го направят като М$ - платено приложение за поддръжка на съответния кодек/формат (примера е за ДТС). Който иска - плаща си 5-10$ и има поддръжка...
    така става, обаче цената на ТВ да е на половина по-ниска - иначе неоправдано ще ни съдират кожите ако трябва да плащаме още пари за софтуерни разширения при тези сегашни високи цени

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #88

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Ама то това е мохабета, сега цените са ниски защото не плащаме за кодеците, и те не са включени в цената.
    А дали цените са ниски или не по-приницип - това е съвсем друга бира, аз 2к за телевизор ми се струват много, колегата 5 е приготвил, другия 8.....
    Този пост е редактиран от TUISTERa; 09-12-22 в 12:13.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #89

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Зависи , аз навремето с огромно намаление взех за 2000лв (редовната беше към 3000-3200лв) 40В750 ... и пак нямаше DTS (но пък, както споменах, имаше начини да му се добави)... едва ли е повече от 5$ на тв лиценза за ДТС- спокойно могат да си ги "дръпнат" от ония грозни спонсорирани бутони

    За мен в момента 2000лв си е нормална цена за 55" ОЛЕД или добър LCD (120хц, локално...)

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #90

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Колеги,

    Потвърди се предполагаемото от мен - проблема е във версията на Коди, а именно 19.3. Тя не пропуска True HD - ТВ си е ок.
    Прилагам факти от тест при, който от СЕТ ТОП БОКС със друга версия на КОДИ свързан директно към HDMI на телевизора, който подава към ресивер:

    TrueHD.jpg

    TrueHD1.jpg

    И пак се връщам към първоначалният си въпрос:

    Как да Up-нем / коригираме с работеща версия Коди плеър?

    Весела Коледа!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки за SONY XR-55X92J
    От stoyanhristov във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 10:35
  2. Настройки за телевизор Sony kd-43xg7096
    От panteroid във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-20, 17:33
  3. Въпрос: Ресийвър Sony настройки
    От UserBG1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-16, 17:33
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 14:07
  5. Sony Experria Arc проблем с настройки
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе