Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Rakeem
  • 1 Post By valdim

Нутрибулет "upgrade"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    Нутрибулет "upgrade"

    Здравейте,
    Тоя блендер работи с едни контейнери, на които постоянно им се чупят зъбчетата. А тези зъбчета натискат едни контактори по периферията на отвора, които включват и изключват мотора.
    Някой може ли да даде идея как да монтирам към корпуса едно ключе, което да шунтира тия 3 контактори и да вкл./изкл. от него?

    Благодаря за мненията.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Разблобяваш го, махаш 'конктактора', жиците ги връзваш към това https://www.google.com/search?q=%D0%...eZO7A4WDQpUEhM, което монтираш на корпуса и си готов.
    Ето ти видео как се разглабя https://www.youtube.com/watch?v=jhy-...stianHerbivore
    Имаш два зелени контактора, махаш ги и връзваш ключа директно на червената и черната жица.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 30-11-22 в 19:33.
    valdim одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Разблобяваш го, махаш 'конктактора', жиците ги връзваш към това https://www.google.com/search?q=%D0%...eZO7A4WDQpUEhM, което монтираш на корпуса и си готов.
    Ето ти видео как се разглабя https://www.youtube.com/watch?v=jhy-...stianHerbivore
    Имаш два зелени контактора, махаш ги и връзваш ключа директно на червената и черната жица.
    Благодаря!

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #4

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Имаш два зелени контактора, махаш ги и връзваш ключа директно на червената и черната жица.
    Едно уточнение - като ги махна, после свързвам краищата им един към друг или просто ги изолирам и оставям свободни? (Предполагам първото).
    Може въпросът ми да е тъп, но не съм почнал да разглобявам и описаното ми изглежда абстрактно. Не искам да разхвърлям машинката и после да (евентуално) питам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Като ги махнеш трябва да вържеш ключето към черната и червената жица.
    Ще трябва да удължиш една от жиците.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #6

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Като ги махнеш трябва да вържеш ключето към черната и червената жица.
    Ще трябва да удължиш една от жиците.
    Получи се много добре.
    Сърдечно благодаря, @Rakeem !

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
    Прикачен файл 40066

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Само да си знаете, че това с тези зъбчета е направено за безопасност за хората и най-вече деца = някой да не отреже пръстите докато борави с този уред.



    Не че и аз нямам подобни "шунтирани", имам едно подобно работещо си в "оригинално издание" и едно на което подобни "издатини" бяха износени(по вина на жената - не се научи да го заключва и да натисне преди това, за да се заключи и работи с него в "полунатиснато" състояние и ги износи) - него просто го "прикапах" с горещ силикон и всичко с тези "зъби" приключи и си работи и без тях в момента.

    Общо взето при нутрибулет е проектирано доста малоумно - при другите е просто едно/две езичета, които се подават отдолу и се натискат от горната част на уреда когато се постави...
    Този пост е редактиран от justify; 23-12-22 в 10:20.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #8

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Само да си знаете, че това с тези зъбчета е направено за безопасност за хората и най-вече деца = някой да не отреже пръстите докато борави с този уред.



    Не че и аз нямам подобни "шунтирани", имам едно подобно работещо си в "оригинално издание" и едно на което подобни "издатини" бяха износени(по вина на жената - не се научи да го заключва и да натисне преди това, за да се заключи и работи с него в "полунатиснато" състояние и ги износи) - него просто го "прикапах" с горещ силикон и всичко с тези "зъби" приключи и си работи и без тях в момента.

    Общо взето при нутрибулет е проектирано доста малоумно - при другите е просто едно/две езичета, които се подават отдолу и се натискат от горната част на уреда когато се постави...
    @justify Благодаря за уточнението, доста разумно.
    Аз също си го мислех, докато шунтирах, но после си казах, че ще го ползват възрастни.
    За всеки случай, ще сложа стикер.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #9

    Отговор: Нутрибулет "upgrade"

    Булета работи от месеци с това бутонче, но забравих да публикувам снимка и коментар.
    Благодаря на всички, дали съвети по темата.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
    espace одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 14
    Последно: 28-05-18, 14:08
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе