Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree7Одобрявам
  • 4 Post By slip in
  • 2 Post By Slusatel
  • 1 Post By charliii

Проблеми с нов TCL 55C735

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #1

    Проблеми с нов TCL 55C735

    Здравейте, закупих споменатия модел телевизор от Техномаркет на 04.01.2023 г. и от ден първи започнаха проблемите с него, а именно : рестартиране или черен екран във всички режими, в които се използва - за кабелна телевизия, за монитор на компютър и на конзола PS5. Освен това като монитор на компютър прави линии през екрана по време на движение (screen tearing), които ги нямах с предишния телевизор. Сменях кабелите по всичките 4 HDMI портове - без ефект. Проблемите ги прави с различна интензивност и може да не се хванат лесно в сервиз. Може да угасне 3 пъти за един час, но може и един път на час и половина. Телевизорът получих с последна версия на софтуера 474, направих проба вчера и върнах до версия 440 от 06.2022, но единственият резултат беше, че пуснах от компютъра филм в 4K HDR и линиите от екрана вече ги нямаше, но пак рестартира по време на гледане, същото стана и с PS5 и на телевизия. Днес се каня да отида до един от сервизите в Русе, който обслужва Техномаркет, да обсъдим ситуацията и какви стъпки ще се предприемат за да знам какво следва - ремонт, замяна или връщане на парите. Освен всичко се наложи да мина и през странната регистрация на TCL за удължаване на гаранцията на tcl-promotion.com. След изискването на един куп информация изписа да очаквам потвърждение по имейл в рамките на 30 дни, засега нищо... Моля за вашата помощ, съвет, препоръка по този неприятен казус, интересно ми е дали някой се е сблъсквал с подобни проблеми и е намерил адекватно решение. Благодаря !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    285
    #2

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Цитат Първоначално публикувано от Rumzeiss Виж публикацията
    Днес се каня да отида до един от сервизите в Русе, който обслужва Техномаркет
    Хора, спрете с това ходене по сервизите. След като си го закупил от Техномаркет отиваш в Техномаркет и оставяш телевизора за рекламация.
    Изискваш протокол за рекламация в който да е описано всичко което оставяш и вида в който го оставяш
    Изискваш да те впишат в регистъра за рекламации и не се занимаваш повче с тях.
    Очакваш обаждане в рамките на 30 календарни дни.
    Ако това не се случи отиваш при търговеца - Техномаркет и след като вече не са успяли да ти отремонтират телевизора да решат как ще удовлетворят рекламацията дали с връщане на парите или със смяна с друг тв.

    P.S. Ако от Техномаркет случайно ти кажат да го закараш в сервиза не им се връзвай - закона е ясен, връщаш го за рекламация при търговеца.
    Той да си се занимава
    Gena_bs, brotzki, AntrAcsA и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Благодаря за включването, утре го нося в магазина.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #4

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    И после си купуваш Сони
    Alexi и Ppetkovatanas харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #5

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Защото те не се развалят ли или просто за спорта?

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    372
    #6

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Няколко реда по надолу е моята тема , TCL С728.
    Готино преживяване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #7

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Няколко реда по надолу е моята тема , TCL С728.
    Готино преживяване.
    Прочетох...съжалявам за неприятностите, все пак сагата е приключила успешно, засега. Моята история е, че аз преминах от 43C725 на 55C735, като от стария бях много доволен след година и няколко месеца ползване, нямах проблемите , които имам с новия от ден първи. Старият замина при едно момче, което търсеше точно TCL, защото имаше друг и също беше останал с добри впечатления и така... Днес оставих 735 в Техномаркет, обещаха бързо да го придвижат до сервиза, който слава Богу си е в Русе и е надежден. Харесвам много модела и бих искал да не се налага да търся с какво да го заменям, а да получа същия. Ако има интерес ще пиша за развръзката като дойде момента.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    372
    #8

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Да ти кажа честно, бях се настроил за 65С935, ама щом съм го купил този, значи и него съм харесал. В момента наистина работи, ама без никакво замисляне, чак се дразня( в добрия смисъл на думата )мисля ми го върнаха 20 дена преди 2023. Късмет..
    Rumzeiss одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #9

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    След 20 дни престой в сервиз, получих преди 2 дни телевизора си, ремонтиран и тестван, че проблемът вече не е наличен. На гаранционната карта е написано "сменена платка". Дотук съм доволен, няма ги рестартите и черните екрани, единствено остана проблемът с хоризонталното накъсване на картината ( screen tearing) само в PC режим, когато го ползвам за монитор на настолния компютър. Предполагам, че проблемът е софтуерен и ще го закърпят в някоя следваща версия, сега съм пак с последната 474. Решението което открих, че работи е да сменя режима на Movie или Game, тогава накъсването изчезва. Сега се надявам да получа и удължената 5 годишна гаранция, вдругиден стават 30 дни откакто съм я заявил и все още нямам потвърждение на мейла.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #10

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Ако няма режим PC, то най-логично е да се ползват тези двата.
    Предполагам, че се изключват някои "подобрители" и обработки на изображението. Процесорите не са "геймърски" и не им стигат силиците.
    Не знам за TCL, но останалите марки са 4 ядрени с макс честоти 1500MHz. Като се има предвид, че всичко е soft, при по-сериозно натоварване "издишат".
    Примерно висока резолюция, refresh rate, 10bit color, DTS audio накуп и са готови. А пък ако е и HDR....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #11

    Отговор: Проблеми с нов TCL 55C735

    Има режим PC, но при мен още на стария C725 имаше проблем с него, при визуализация на HDR съдържание, но пък нямаше накъсването. Сега Game mode ми се вижда оптимален да го замести, изключени са почти всички подобрители, латентността е достатъчно ниска (по курсора на мишката разбирам ), докато в Movie не е така плавно и се усеща забавяне. Единствено ме е яд, че съм със старо видео GTX 1060 с HDMI 2.0b и не мога да се възползвам от 4k120 Hz, но пък за игри имам PS5, който чудесно се съчетава с C735 през HDMI 2.1.
    Този пост е редактиран от Rumzeiss; 03-02-23 в 11:47.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TCL 55C735 - проверка на работни часове
    От leo34 във форум TCL телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-23, 22:55
  2. Проблеми с Serious Sam
    От ves_es във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-08, 19:49
  3. проблеми с dvd-rw....LG
    От vsm във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-06, 16:39
  4. Проблеми с DNS
    От PePe® във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 15-05-06, 22:24
  5. Проблеми с HDD
    От Big Bug във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 23-06-05, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе