Резултати от 1 до 6 от общо 6

65QN85B или 65X92K

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #1

    65QN85B или 65X92K

    Здравейте, ще си купувам телевизор 65’ и се чудя кой от двата модела Samsung 65QN85B или Sony 65X92K. Ще се гледа основно кабелна телевизия, HBO Max и Youtube. В бъдеще евентуално може и PS. Стаята е светла през деня. Бюджетът е 2500-3000лв.
    Този пост е редактиран от spiritch; 21-03-23 в 13:39.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #2
    Цитат Първоначално публикувано от spiritch Виж публикацията
    Здравейте, ще си купувам телевизор 65’ и се чудя кой от двата модела Samsung 65QN85B или Sony 65X92K. Ще се гледа основно кабелна телевизия, HBO Max и Youtube. В бъдеще евентуално може и PS. Стаята е светла през деня. Бюджетът е 2500-3000лв.
    Sony- то до края на седмицата е с 5г гаранция в Технополиса.Един сервизен технук ми каза- в никакъв случай Сони....но не се обоснова.И аз търся 65- ца и се обърках от мнения...Видях на живо ТСL 65C835 и ми хареса и ...все повече се обърквам

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #3

    Отговор: 65QN85B или 65X92K

    Цитат Първоначално публикувано от spiritch Виж публикацията
    Здравейте, ще си купувам телевизор 65’ и се чудя кой от двата модела Samsung 65QN85B или Sony 65X92K. Ще се гледа основно кабелна телевизия, HBO Max и Youtube. В бъдеще евентуално може и PS. Стаята е светла през деня. Бюджетът е 2500-3000лв.

    Телевизор Samsung 65QN90B, 65" (163 см), Smart, 4K Ultra HD, 100HZ, Neo QLED, Клас G - eMAG.bg

    До 26-ти е на 2950 лв ! И е по добър и от двата !

    - - - - - - - - - -

    Ако искаш да спестиш малко пари, да QN85B не е лош вариант !

    Иначе ако искаш да го сравниш със Сонито : Samsung QN85B QLED vs Sony X90K Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

    Сони-то зависи от цената, ако е по евтин ,ОК, но ако е по скъп или близка цена до QN85B... не мисля че си заслужава! Има малко диминг зони, има адски много " цъфтеж - блууминг " поне така се вижда от тестовете на Rtings, но реално имаш мини-лед срещу обикновен LCD телевизор, въпреки че си има " СОНИ " соса, с голям обем и акуратни цветове.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 22-03-23 в 22:54.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4

    Отговор: 65QN85B или 65X92K

    RTINGS дали тестват модели за Европа? Защото нещата, които са на нашия пазар са "лекичко" по-различни дори от тези за други държави на Континента.
    Какво остава за моделите за North America. Никой не може да каже какво ще се падне като матрица в съответната бройка...
    Аз бих проверил с очите си в някой магазин за какво става въпрос. На книга всичките неща са супер, докато някоя дреболия не ти развали удоволствието.
    Колкото и да е субективно, вие ще гледате телевизора, а не някой друг. Пък бил той и експерт с опит в областта.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #5

    Отговор: 65QN85B или 65X92K

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    RTINGS дали тестват модели за Европа? Защото нещата, които са на нашия пазар са "лекичко" по-различни дори от тези за други държави на Континента.
    Какво остава за моделите за North America. Никой не може да каже какво ще се падне като матрица в съответната бройка...
    Аз бих проверил с очите си в някой магазин за какво става въпрос. На книга всичките неща са супер, докато някоя дреболия не ти развали удоволствието.
    Колкото и да е субективно, вие ще гледате телевизора, а не някой друг. Пък бил той и експерт с опит в областта.
    За съжаление не намирам Еквивалент за ЕУ модели, има тук там пръснати ревюта, в разни сайтове но без инструментите които предлага Rtings. За Самсунг е ясно , EU моделите им са по добри тази година, но за Сони, мисля че телевизорите им ползват обща глобална платформа. Може и да греша.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #6

    Отговор: 65QN85B или 65X92K

    Не е до платформата на Sony, въпреки, че fw за различните региони са различни.
    Имах предвид, че стоката у нас не е каквото е в т.нар. бели държави. В лошия смисъл на израза.
    Както ми казаха в един магазин за друг тип техника "Недей да връщаш/ заменяш еди-какво си, защото другата бройка може да е още по-зле..."
    Правете си сами изводите.
    Не съм фен на Sony по няколко причини, основната от които е меко казано високите им цени. Но дори на базата на тестовете на RTINGS бих заложил на тях. При съпоставими цени, разбира се.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе