Страница 76 от 76 ПърваПърва ... 2666747576
Резултати от 1,126 до 1,139 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1126

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Май дават с всеки климатик едни книжчици , в които са описани всички опции .
    SPSt одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    3
    #1127

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Има опция-да му сложиш режима на отопление, а не на AUTO.
    добро предположение, но не е на ауто, на топло е със слънцето за картинка. Точно за това ми е странно, че студи до изравняване на температурата

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1128

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не "студи", а най-вероятно работи на ниска мощност или само върти турбината. И струята я усещаш като хладна и ти се струва, че "студи". Като си падне температурата в стаята включва отново.
    rosswen и Palev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1129

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от DevilsImpress Виж публикацията
    добро предположение, но не е на ауто, на топло е със слънцето за картинка. Точно за това ми е странно, че студи до изравняване на температурата
    Човечеството отдавна е измислило едни уреди наречени термометри. Иначе синоптиците щяха да казват "струва ми се, че в момента не е топло 35 градуса, а е студено".
    rosswen одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    3
    #1130

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    абе баш си студи. Най-често го държа на 2ра степен на вентилатора и когато в стаята стане по-топло и климатика се вдигне и прибере и почне да "Студи" вкарва по-силна от 2ра степен постоянна студена струя докато температурата падне до нагласената.
    Не чака да падне температурата сама, а сам я сваля

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #1131

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Здравейте,

    пускам малко информация за двете Тошибки(10 и 13) какво решиха да направят по моя случай(и да не вземе да се набута ощя някой). Та Ахи хич и не дойдаха да се занимават с мене, ами пратиха монтажниците и на двете вътрешни тела направиха уширение на малкото сечение. Да кажем има някакво малко подобрение, вече виенето сякаш почва да се чува около 1 градус външна, за разлика от преди което беше 6-7 градуса. Като сила на звука не е намаляло, чува се яко .

    Имам някаква теория, но не знам дали ако се сложат две уширения едно след друго няма да има ефект и в този диапазон(по дума на техния сервизен отдел едно време някой стари Дайкини идвали фабрично с такива, даже с два някъде).
    Този пост е редактиран от ddd1; 02-12-23 в 16:48.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1132

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    …стари Дайкини идвали фабрично с такива…
    Те и сега идват според тая схема, поне високия клас.
    http://www.daikintech.co.uk/Data/Spl...ok_EEDEN16.pdf

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1133

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Сенсирата е най - ниския клас на Даикин и има 2 бр. заглушители а Перферата има цели 5 бр.. После защо при нормален монтаж не се чува нищо .

  11. Novice Аватара на HeavyMetal
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    4
    #1134

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Здравейте, да се "похваля" че една от моите 10ки най-вероятно метна компресор. Аз съм "горд" собственик на два такива, баща ми също има два и брат ми един (общо стават 5) , та имам статистически данни така да се каже.
    Edit: Ден по-късно и втората ми 10ка е със същия проблем

    Три от климатиците са монтирани преди 3г и няколко месеца, от първите бройки най-вероятно. Другите два са монтирани преди година и половина да речем.

    Накратко за по-старите климатици:

    - Инсталирани са в южни стаи, с ПВЦ дограма, вътрешна изолация , 14кв, 14кв и 16кв м.
    - Обслужвал съм си ги лично с кит за профилактика на климатици (на практика торба с маркуч за оттичане на водата и мръсотията), спрей за климатици и пръскало. Няма голяма философия в цялата работа, наддържах се на реномето на марката и си мислех че гаранцията най-вереоятно няма да ми е нужна.
    - Година и половина нямаше никакви проблеми
    - Появиха се леки шумове във вътрешното тяло, които не ме смущаваха особено. Изчетох темата и многобройните проблеми на Жоро, но при мен положението с шума не беше толкова зле.
    - Ползвал съм ги най-вече с намалена мощност на 75% или 50% (през лятото) на компресора.
    - След 2г и нещо всички външни тела започнаха да стават прогресивно по-шумни.
    - В темата прочетох че някой се оплакваше от консумация на ток, без вътрешното тяло да работи, аз също го забелязах и мисля че е софтуерен проблем. Вътрешното тяло не върти, външното също, времето си минава и нищо не се случва, а има консумация на ток около 180-200 вата. Рестарт решаваше проблема. Случи се на три пъти - на един и същи климатик, въпросния ....

    Вчера усилих климатика от 19гр на 22гр (няколко седмици са работили на 19гр без да има човек). След половин час някъде климатика се самоизключи, като на вътрешното тяло с висока честота мигаха индикатора за таймер и синия светодиод за охлаждане. След рестартиране климатика започна да работи, но ми направи впечатление че външното тяло (което си е доста шумно вече) не работи като преди, имаше голямо колебание в оборотите при смяна на степента на вентилатора. В крайна сметка температурата се вдигна и климатика мина на по-нисък режим на работа и всичко изглеждаше нормално до днес, когато пак се самоизключи по същия начин. Открих как да прочета кодовете за грешка от дистанционното и записаната грешка е 03 1D, което съответства на "Compressor does not rotate. (Current protective circuit does not operate when a specified time passed after compressor had been activated.) "

    В общи линии от 3-те климатика монтирани преди 3г и малко, два са със доста шумни външни тела (изгорелия е един от тях), а третия едвам се търпи. Най-шумния го погледна техник и каза че вибрациите идват от компресора за съжаление..... Най-вероятно до година и останалите два ще заминат със същия проблем.

    По принцип климатиците са с 5г гаранция, но това че не съм ги обслужвал във фирмата която ги монтира най-вероятно означава че няма да признаят гаранцията. Все пак ще се опитам, да видим какво ще излезе хаха. По-новите два климатика засега не са си показали рогата, надявам се от Тошиба поне да оправили проблемите след първите бройки..... ще стане ясно .....
    Този пост е редактиран от HeavyMetal; 18-12-23 в 10:04.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    16
    #1135

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Наиграхме се май се тиия тошиби.
    От Ахи кериер не вдигат телефона изобщо, непрекъснато са заети

  13. Novice Аватара на HeavyMetal
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    4
    #1136

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Здравейте колеги, да пусна ъпдейт за случая с моите климатици.
    Бях ги позакрепил да работят при намалена максимална мощност на 50% от дистанционното. При положителни температури рядко спират да работят. Но помиришат ли отрицателни температури (дори само -2 ... -3) и си умират

    От фирмата, която ми ги монтира казаха, че не се занимават с Toshiba и ме пренасочиха към централния сервиз (Ахи). Вече две седмици минаха откакто съм ги извикал, уж ме записаха и техниците им трябваше да ми се обадят, но нищо не се случва макар че повторно им се обадих да им давам зор. От чакане на телефонната им линия навъртях едни 10-тина лв сметка за импулси.... Очевидно положението наистина е много зле по това време със сервиза им....

  14.  
     
  15. Novice Аватара на HeavyMetal
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    4
    #1137

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Техниците диагностицираха климатиците и подмениха външното тяло на шумния климатик. И другите 2-та климатика (които дават грешка 03 1D) са реално с проблем в компресорите. В момента нямат в наличност компресор като отделна част и е възможно да подменят пак целите външни тела. Доста се постараха хората, замериха наляганията и поради съмнение за теч източиха фреона и надуха системата на единия климатик с азот. Теч нямаше, компресорите обаче не достигаха нужните налягания (единия 21 бара, другия 26) , а при пълна мощност работеха шумно, макар и не чак толкова зле като първия. Според техниците този проблем не е често срещан и е възможно при монтажа на климатиците да не е използвана вакуум помпа...

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1138

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Дали Ахи кериър имат хладилни техници? Смяната на компресор не е като да смениш изгорял бушон.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1139

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    за вакум помпата не знам ,по скоро е възможно фабрично да нямат масло или да е малко .. с кой модел компресор е тази машинка ,май беше стар модел за фреон 410

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 76 от 76 ПърваПърва ... 2666747576

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе