Резултати от 1 до 11 от общо 11

Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #1

    Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    В момента въпросният е на цена от 2799 лв. до 27.11, като не пише от колко е намален. Изкажете мнение за модела. Мисля да заменя моя Samsung 55JS8000 с него, но е само мисъл за момента. За почти една година гледане не видях голям смисъл от 4K и от HDR, единственият момент, в който им се радвам е като си пусна някой демо клип. За цялото това време съм изгледал Stranger Things и The Grand Tour в 4K, като не видях някаква голяма разлика. 4K Blu-ray също няма как да гледам. Та, общо взето си гледам масово 1080p филми и 3D такива, които изглеждат напълно идеално на телевизора, но основното, заради което е скъп този модел не се ползва и затова се замислям за такава замяна. Гледам, че също моделът на Sony е и с Direct-LED подсветка, което е още един + в негова полза. Интересува ме медиа плеърът какъв е в сравнение с този на Samsung. Също и си купих от emag намален PS4 (оригиналния модел), който също не може да се възползва от 4K. Другият вариант е да си купя PS4 Pro, който е двойно по-скъп от това, което платих за оригиналния и най-накрая да има нещо, което да подаде 4K и HDR сигнал, но все си мисля, че размерът > 4K и HDR. Друг е въпросът вече, като е по-голям размерът на екрана и да се забелязва ниската 1080p резолюция...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Така и не разбрах защо искаш да го сменяш...но ако въпроса е за медия плеяра на Сони,то на андроида можеш да му инсталираш какъвто си пожелаеш плеяр...има достатъчно като количество в google play, които четат всичко измислено до момента....

    Относно 4к съдържанието,тук има достатъчно,но.....винаги има едно но...http://ultrahdclub.org/login.php?ret....php%3Fcat%3D2
    Този пост е редактиран от iveto; 26-11-16 в 18:20.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #3

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Защото не се възползвам от по-високата резолюция и HDR поддръжката. Относно 4К, съдържанието, което има там е повече за сериали, а филмите, които са в 4К не предлагат особен скок в детайла, да не кажа и никакъв. Това Sony също може да пуска 1080p и 3D филми, също и конзолите, които имам в момента PS3 и Xbox 360 са 720p, и тук-там 1080p. НО за сметка на 4К ще имам доста по-голям екран, който определно ще забелязвам. :D Може и да ме оборите, защото не гледам в бъдещ план, когато ще има повече и повече 4K... Като цяло искам мнение за въпросния телевизор, защото намирам и по-евтини 65" Full HD телевизори от други марки, но нещо не ме грабват.
    Този пост е редактиран от Frost; 26-11-16 в 18:33.

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    За по големия екран си абсолютно прав,хайде с нетърпение те чакаме да дойдеш в японския отбор

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Ми включи си HDR в настройките на ПС4 и поиграй на Uncharted4 и пак си помисли дали да сменяш - аз лично ни виждам смисъл от кон на магаре да се мяташ .

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #6

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Още не ми е дошъл PS4. Вариантът е да взема от един приятел, който един път ми даде неговата конзола лятото да изиграя точно Uncharted 4, тогава дори и без HDR оставах с отворена уста от гледките в играта. Точно в PS4 Pro ми беше надеждата да мога да използвам повече от потенциала на телевизора, но като гледам и там не е много розово положението, някои игри вървят по-лошо отколкото на оригинален PS4, но и там всичко е още в ранен стадий, все пак конзолата излезе пред няколко седмици.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Аз още не съм видял такава дето да върви по-лошо на ПС4про - по-скоро са още малко тия дето ползват потенциала му - не ги гледай разни отворковци в YouTube какво говорят - платен хейт си има яко и не случайно - с ПС4про продажбите са хвръкнали с над 200% , не ми се мисли какво щеше да е ако бяха сложили и хардуерен плеър за UHD BD ... нормално е да са притеснени от М$

    Добри анализи правят от DigitalFoundry https://www.youtube.com/channel/UC9P...EQCsiIkq36PyUA.

    Лично аз изобщо не бих си и помислял за подобна замяна - вече ако размера има толкова голямо значение да вземеш 65" , но пак не бих се върнал към 1080р дисплей , не забравяй, че увеличаваш размера , а намаляваш резолюцията - би трябвало да е обратното .

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #8

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    И мен това ме притеснява, увеличавам размера, а намалям резолюцията. Точни на DigitalFoundry им следя канала и от там си правя изводи.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Най-добре увеличи и размера и резолюцията

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #10

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Това естествено е най-добрият вариант, но 65" 4K HDR, че и 3D ако има, няма как да е за тези пари. Допреди малко си пусках няколко демо HDR клипове, също и първият епизод на The Grand Tour в 4K и много се замислих, и се двоумя... Цялата дилема е от това, че в 99% от времето ползването се гледа съдържание, което може да се гледа и на FullHD телевизор, а и като видях въпросното намаление на Sony модела ме накара да се замисля.

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #11

    Отговор: Питане за SONY KDL-65W859CBAEP

    Според мен няма смисъл да се връщаш назад....след време изобщо няма да има Full Hd телевизори...както сега почти няма HD ready...които на времето бяха предшественика на Full HD-тата...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 12:37
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 14:37
  3. Продавам уникална камера Sony NEX-VG10Е + Sony Vegas Pro 8
    От deannestorov във форум Приключили продажби
    Отговори: 44
    Последно: 09-03-12, 21:27
  4. Питане за Diva full HD и DVD Sony DAV S-300
    От ivanb във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 20-12-11, 13:00
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе