Страница 23 от 35 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 511

Коди, настройки и добавки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #331

    Отговор: Коди, настройки и добавки


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #332

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Лично мое мнение ,предполагам че ще има и някой експерт който ще ми опровергае думите .
    Ако ти се иска да се отплеснеш на някъде и да тестваш Коди ДА .
    Но да гледаш ежедневно филмчета е от ден до пладне,на практика правиш настройоики 2 дена гледаш в най доббрия случай седмица , с поред мен и моите възможности по добре е да си платя за сервер може да си намериш сервер за по 50-100лв вторъка 2ТБ. и да забравя за коди и подобни дивотийки.Нали ако държиш да гледаш филми смъкнати по твой избор .

  4. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #333

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Много благодаря за линка! Има много полезна информация и е прилично добре обяснено на Български.

    Цитат Първоначално публикувано от Compare Виж публикацията
    Лично мое мнение ,предполагам че ще има и някой експерт който ще ми опровергае думите .
    Ако ти се иска да се отплеснеш на някъде и да тестваш Коди ДА .
    Но да гледаш ежедневно филмчета е от ден до пладне,на практика правиш настройоики 2 дена гледаш в най доббрия случай седмица , с поред мен и моите възможности по добре е да си платя за сервер може да си намериш сервер за по 50-100лв вторъка 2ТБ. и да забравя за коди и подобни дивотийки.Нали ако държиш да гледаш филми смъкнати по твой избор .
    Имаш предвид преносим хард диск, предполагам? Да се качват филмите свалени от нета директно на него и да се плейват от телевизора? Може би това е най-удачни вариант, наистина, но е досаден, свързан с кабели и прехвърляния и трябва да се инвестира някаква сума в подобно устройство. Иска ми се да намеря бърз, безкабелен и безплатен начин, като си мислих, че модерните Smart телевизори го предлагат, но за сега удрям на греда. Снощи си поиграх няколко часа с Kodi с помощта на линка по-горе. Подкарах го и настина тръгнаха филми/сериали директно от българските торент тракери, което за мен беше наистина впечатляващо. И все пак... Приложението е бъгаво и работи доста нестабилно. Няколко пъти забиваше и се налагаше да го рестирам. Поне при мен е така. По-леките файлове с повече сийдъри/пиъри вървят без проблем. Но при 4К релийзите по 50+ гигабайта, които реално искам да гледам не е баш така положението. Буферирането е бавно. Някои от тях изобщо не искат да вървят заради ниската скорост на сваляне, в реално време, поради ниския брой сийдъри/пиъри. Все пак повечето такива торенти нямат огромно количество от тях. Също субтитрите не можах да подкарам автоматично. До колкото разбрах трябва да става. Уж свалих добавките за субтитри...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #334

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Кой каквото да говори , гледане на филми по искания от тебе начин си е живо мъчение. Особено на хубави и качествени рилийзи с голям битрейт. Винаги съм предпочитал да сваля филма на хард диск и да го гледам после на ТВ-то. Може да отнеме малко повече време , но чак толкова спешно да се гледат филми не е от значение. Удобство е да спреш филма ( понякога се налага) и после да си го продължиш откъдето си спрял без да чакаш буфериране, липса на сийд и др. Филма могат и да го свалят от тракерите някой ден , но аз си го имам в колекцията . Хард дисковете са на цена , която не е толкова висока , че да не си го позволиш.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #335

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Не нямам в предвид преносим хард диск!
    A,NAS Server ,Cloud Server!
    https://global.download.synology.com..._Sheet_ger.pdf

    https://shop.westerndigital.com/de-d...BZ0000NCH-EESN

    Пускането на един филм е само с едно дистанционно и това е на самият телевизор дистанционното

  7. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #336

    Отговор: Коди, настройки и добавки


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #337

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Кой каквото да говори , гледане на филми по искания от тебе начин си е живо мъчение. Особено на хубави и качествени рилийзи с голям битрейт. Винаги съм предпочитал да сваля филма на хард диск и да го гледам после на ТВ-то. Може да отнеме малко повече време , но чак толкова спешно да се гледат филми не е от значение. Удобство е да спреш филма ( понякога се налага) и после да си го продължиш откъдето си спрял без да чакаш буфериране, липса на сийд и др. Филма могат и да го свалят от тракерите някой ден , но аз си го имам в колекцията . Хард дисковете са на цена , която не е толкова висока , че да не си го позволиш.
    Напълно подкрепям мнението ти, аз ползвам Plex (приложение за тв-то) и Plex Media Server for Windows (приложение за компа и лаптопа). Свалям желаните филми с желаната резолюция и субтитрите към тях на лаптопа или компа, синхронизирам и гледам на ТВ-то с наслада, и както каза колегата с едно дистанционно.

  10. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #338

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Мисля, че свалих нужните добавки за KODI. Имам достъп до торент тракерите и успявам да плейна торенти. Със субтитрите нещата не се получиха обаче. Двете добавки не намират нищо. Пробвах на няколко торента. Едната дава грешка за връзка със сървъра. Тегавата е и цялата процедура с буферирането. Скоростта на download е нестабилна. UHD и FHD контента си забива през някакво време. Връщането назад е тегаво. KODI не помни до къде си гледал дадения торент. Може би, ако се изчака да го посвали ще върви по-добре. Може и проблема да е в моя телевизор. Не знам...

    Цитат Първоначално публикувано от Compare Виж публикацията
    Не нямам в предвид преносим хард диск!
    A,NAS Server ,Cloud Server!
    https://global.download.synology.com..._Sheet_ger.pdf

    https://shop.westerndigital.com/de-d...BZ0000NCH-EESN

    Пускането на един филм е само с едно дистанционно и това е на самият телевизор дистанционното
    Като гледам цените на този NAS Cloud Server, те започват от половината на телевизора ми и стигат до около два пъти цената му. Не бих инвестирал в нещо подобно. По скоро ще си търся обикновен преносим хард диск и ще се занимавам с прехвърляне само за 4К UHD филмите. Всичко друго си върви гладко по DLNA.

    Цитат Първоначално публикувано от vasilissv Виж публикацията
    Напълно подкрепям мнението ти, аз ползвам Plex (приложение за тв-то) и Plex Media Server for Windows (приложение за компа и лаптопа). Свалям желаните филми с желаната резолюция и субтитрите към тях на лаптопа или компа, синхронизирам и гледам на ТВ-то с наслада, и както каза колегата с едно дистанционно.
    Пробвах вчера с PLEX Media Server. Наистина е много добре. Най-добрия резултат до сега, който получих. И все пак 4К UHD контента ми забива... Ти пускал ли си такива файлове? Друго интересно е, че PLEX прочита съдържанието на шернатата ми папка и го показва не като папки със съдържание, а като икони със самите филми /малко тип Netflix/ и описанието им и съответно не вижда всичко. Имам примерно папка със сериал и няколко епизода вътре и PLEX не я вижда, съответно не намерих начин как да пусна.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #339

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    На Коди 18.5 има много бъгове. Изчезнаха ми бутоните за превъртане назад-напред / съответно или гледаш открай-докрай филма или пак отначало/, звукът сече / и през флашка и през WIFI/, даунлоуда на субтитрите изчезна. Филм с редовни бг суб ми го пуска с испански суб , сигурно има и други неща , но след 2-3 преинсталвания ми писна...

  12. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #340

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Грешката е в твоя телевизор... при мен няма нищо от това, което си изредил. Напротив, тази версия ми работи най- стабилно.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #341

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Мисля, че свалих нужните добавки за KODI. Имам достъп до торент тракерите и успявам да плейна торенти. Със субтитрите нещата не се получиха обаче. Двете добавки не намират нищо. Пробвах на няколко торента. Едната дава грешка за връзка със сървъра. Тегавата е и цялата процедура с буферирането. Скоростта на download е нестабилна. UHD и FHD контента си забива през някакво време. Връщането назад е тегаво. KODI не помни до къде си гледал дадения торент. Може би, ако се изчака да го посвали ще върви по-добре. Може и проблема да е в моя телевизор. Не знам...


    Като гледам цените на този NAS Cloud Server, те започват от половината на телевизора ми и стигат до около два пъти цената му. Не бих инвестирал в нещо подобно. По скоро ще си търся обикновен преносим хард диск и ще се занимавам с прехвърляне само за 4К UHD филмите. Всичко друго си върви гладко по DLNA.


    Пробвах вчера с PLEX Media Server. Наистина е много добре. Най-добрия резултат до сега, който получих. И все пак 4К UHD контента ми забива... Ти пускал ли си такива файлове? Друго интересно е, че PLEX прочита съдържанието на шернатата ми папка и го показва не като папки със съдържание, а като икони със самите филми /малко тип Netflix/ и описанието им и съответно не вижда всичко. Имам примерно папка със сериал и няколко епизода вътре и PLEX не я вижда, съответно не намерих начин как да пусна.

    18-02-20, 11:16 #332 Отговор: Коди, настройки и добавки


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #342

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    https://kodibg.org/forum/

    Може да се гледа всичко. Трябва да отделиш малко време и си готов. Има много добавки.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #343

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Обикновено,проблема не е в телевизора,нито в КОДИ,а в скоростта на нета или в "задкормилното устройство"...

  17. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #344

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Обикновено,проблема не е в телевизора,нито в КОДИ,а в скоростта на нета или в "задкормилното устройство"...
    Е, аз бях по- тактичен в ѝзказа си

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #345

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Пробвах вчера с PLEX Media Server. Наистина е много добре. Най-добрия резултат до сега, който получих. И все пак 4К UHD контента ми забива... Ти пускал ли си такива файлове? Друго интересно е, че PLEX прочита съдържанието на шернатата ми папка и го показва не като папки със съдържание, а като икони със самите филми /малко тип Netflix/ и описанието им и съответно не вижда всичко. Имам примерно папка със сериал и няколко епизода вътре и PLEX не я вижда, съответно не намерих начин как да пусна.
    Plex (и Kodi) имат точно определена структура, по която трябва да наредиш файловете на филмите/сериалите/музиката, за да бъдат разчитани правилно. Ако не я спазиш - епизодите няма да се появят в списъка със съдържанието.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 35 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Има ли смисъл от Андроид ТВ с Коди
    От orlincho във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 31-08-19, 12:56
  2. Настройки на Grundig P 37- 071
    От cipollini във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-11, 17:34
  3. Продавам: Хранителни добавки
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-04-10, 03:11
  4. Startup настройки
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-09, 11:27
  5. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 23:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе