Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 87

Саундбар или компютърни колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #61

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Ако ТВ има евро скарт букса може да се свърже с аудио системата със скарт кабел и от телевизора звукът ще отива в усилвателя, DM портът също е вход за звук. https://www.avforums.com/threads/son...-query.539521/
    Иначе имам такова мнение за SONY още от едно време: те уж заради някакви авторски права, ама по скоро за да си налагат техния формат SACD - нарочно и умишлено не са слагали цифрови входове на усилвателите си тогава, декодери и 5.1 аналогови изходи на плеърите си за DTS, DVD-AUDIO.

    Туй малко в стил ЕЖК (една жена каза) - да го приемем за виц

    А скарт-а в съвременните тв е обикновено само вход или ако има и изход, то той в най добрият случай е само сигнал за тунера на тв.

    Старите усилватели само с външен ЦАП , ама те и евтините обикновено нищо не става от тях (поне такива са повечето мнения) .

    Повечето ресивъри са с цифров вход (и са поне от 20 години така), а май не се сещам тв без цифров изход (друг е въпроса какво точно минава от там).

    Ако не е голяма стаята може да минеш и с компютърни колони с цифров вход .

    Между другото аз откакто имам ресивъра за съраунда ползвам колони от система тип "всичко в едно" на Панасоник и проблеми няма (е те са си и големи за тоя тип и уж 6 омови) , така че може да си вземеш някакъв ресивър и на първо време да караш колоните от "киното", НО без "събуфера" му и като не усилваш много.

    А сравнително евтина комбинация ресивър-колони винаги може да се сглоби...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #62

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Колоните без буфера не бих си го причинил...

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #63

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Е то зависи от колоните и помещението ... ... иначе горното го писах само като временно решение до купуване на адекватни колони.

    Между другото на предният панел имаш точно 3.5мм вход , който е комбиниран за аудио и за калибрацията с микрофон .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #64

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Колега, търси решение на проблема със звука от телевизора.
    Пиши в раздела на ЛГ, някой колега с подобен телевизор може да ти помогне.
    Обърни се към съпорта на ЛГ.
    И ако няма решение, тогава търси други варианти, но според мен проблемът ти е в настройките, защото ЛГ го посочват този изход като Аудио аут.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #65

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    LG имат много криво пускане на звука през ARC. Аз имах проблеми с един телевизор. Просто не пускаше звук през HDMI и това беше. В един момент сменях нещо по друг повод и просто си заработи през ARC..

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #66

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Между другото на предният панел имаш точно 3.5мм вход , който е комбиниран за аудио и за калибрацията с микрофон .
    Това пък откъде дойде, знам че имам, нали точно него го ползвам...

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Колега, търси решение на проблема със звука от телевизора.
    Пиши в раздела на ЛГ, някой колега с подобен телевизор може да ти помогне.
    Обърни се към съпорта на ЛГ.
    И ако няма решение, тогава търси други варианти, но според мен проблемът ти е в настройките, защото ЛГ го посочват този изход като Аудио аут.
    LG съм ги търсил веднъж за един по-нисък клас телевизор да ги питам толкова малко акъл ли им е останал та не са сложили никакви варианти за звук и те ми казаха има HDMI, може да си купите soundbar. Вече не ги търся за нищо.


    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    LG имат много криво пускане на звука през ARC. Аз имах проблеми с един телевизор. Просто не пускаше звук през HDMI и това беше. В един момент сменях нещо по друг повод и то просто си тръгна през ARC..
    Моето ДВД не е арк и съответно е без значение. Просто е куцо направено да пуска звук само през скарт, а през hdmi не... За съжаление е от времето, когато скарта беше скарт! Това последното е в кръга на шегата да не ме нападнете.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #67

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Сега погледнах DVD-то. То не само, че няма ARC, а изобщо няма HDMI вход, през който евентуално да влезе звук.
    И няма никакъв начин да му се вкара цифров сигнал. Дори оптичен вход няма. Направено е така, че ако искаш да гледаш с 5.1 съраунд, трябва да си пуснеш DVD. Но пък какъв тогава е смисълът от Full HD резолюция... Сигурно само заради интерфейса. Много объркващ продукт...

    Единственият ти шанс е да подсигуриш, че не са пуснати никакви корекции за звука през слушалковия изход на телевизора и това е. Няма какво друго да направиш, за да подобриш изживяването без купуване на допълнителни компоненти.

    Z906 ще свърши работа и ще свири, но зависи колко е голяма стаята. Може да останеш и разочарован.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #68

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Това пък откъде дойде, знам че имам, нали точно него го ползвам...
    Не дочетох назад и явно останах с друго впечатление

    Варианта с Лоджитек-а е добър (за 400лв едва ли ще има друго подобно освен някой Едифер 2.0/2.1) , но след като казваш , че и с външният ЦАП не е добре звука, май е добре ако можеш да намериш вариант за проба (или поне да ги вземеш онлайн с опция за връщане) - да не би пък и самата оптика в тв (или като цяло пред/усилвателната част в тв) да е калпава и да получиш пак смотан звук ...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #69

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Да, то такава оферта трудно изкача, беше в емаг на миналия черен петък, така че щях да имам опция да ги върна, но от Z623 вързани към един Samsung и то пак с 3.5мм. жак съм доволен.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #70

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Скоро си търсих колонки за монитора и чух няколко на Лоджитек и Едифер и определено Едифер бяха с по-добър звук естествено си взех тях. Лоджитек-а май само слава му се носи за добър звук абсолютно с нищо не ме впечатли освен с неоправданата си цената , е сигурно са по-добри от тези с цена от 8-15 лв. но толкова. Виж дистанционни, мишки клавиатури там са добри спор няма.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #71

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Защо твоята система е фактор? Или просто ще си споделяме цените на компонентите? С каква цел?

    JAMO S 809 5.0 HCS - 999лв.
    или
    JAMO S 807 5.0 HCS - 899лв.

    AV ресивери има за по 200лв втора ръка. Ако не ти пречи, че е нещо по-старо и няма новите формати, може да намериш и за 100.

    Готов си.
    1000-1200лв.

    Ако държиш на субвуфер по някаква причина, има и по-евтини 5.0 комплекти, които с един субвуфер втора употреба ще ти струват под 1000лв.
    Пак си неподготвен , не четеш от началото до края постовете.
    За 2 хилки нищо свястно не може да си купи, затова по-добре саундбар.
    За тебе , като свалят карантината на Кубратския пазар, ела на гости и ще те закарам да си напазаруваш супер техника за без пари , събрана от боклука на Германия.
    Това пък за суба ме уби направо .....
    Моята видео система я дадох за пример , като бюджетна, ако напиша какво искам ще трябва да се добави още една нула .....Друг е въпроса кой може да си го позволи. Прочети в темата за тонколоните, един колега си е купил колони за 45 000 хилки и нещо не ги харесва .....
    Този пост е редактиран от Slusatel; 18-06-20 в 23:13.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #72

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Друг е въпроса кой може да си го позволи. Прочети в темата за тонколоните, един колега си е купил колони за 45 000 хилки и нещо не ги харесва .....

    Въпроса е че всичко е субективно, и затова на някой и за 100 000 хилки може да не му хареса. На друг и за 1000 лв система ще му задоволи изискванията. Така че генералните заключения не са критерии...

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #73

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Пак си неподготвен , не четеш от началото до края постовете.
    За 2 хилки нищо свястно не може да си купи, затова по-добре саундбар.
    За тебе , като свалят карантината на Кубратския пазар, ела на гости и ще те закарам да си напазаруваш супер техника за без пари , събрана от боклука на Германия.
    Това пък за суба ме уби направо .....
    Моята видео система я дадох за пример , като бюджетна, ако напиша какво искам ще трябва да се добави още една нула .....Друг е въпроса кой може да си го позволи. Прочети в темата за тонколоните, един колега си е купил колони за 45 000 хилки и нещо не ги харесва .....
    Постът ти не е особено дълъг, та няма какво толкова да му се чете. И все пак си направих труда да го прочета отново. Не видях нищо, което не бях видял предния път.
    Поиска да направя система за под 2000лв - направих ти за 1100лв. Тонколоните звучат също толкова добре, колкото тези от подписа ти.

    Пак не разбрах защо твоята система беше спомената. Искаш да кажеш, че това е възможно най-доброто и най-евтиното, което може да се събере, и да е по-добро от саундбар ли? Затова и спомена цените, за да покажеш, че е над 2000лв, а всичко под това не струва? Това просто не е вярно.

    Не разбрах защо "за мене" е Кубратския пазар (дори не знам какво е), но ако ще гледаш цифричките (виждам, че така оценяваш качеството на аудио компонентите), моята система за кино/музика е точно 2.26 пъти по-скъпа от твоята. На промоционални цени.

    Несериозно е да твърдиш, че система за под 2000лв свири по-зле от саундбар. Най-малкото е подвеждащо, защото не е истина, освен ако 5.1 системата не е 130лв, а саундбара/саундпроцесора - 2500лв. Ако са на една и съща стойност (над 500лв), няма саундбар, който звучи по-добре от компонентна система.

    Всеки може да си купува това, което реши. "Колегата" да ги е чул преди да ги купи. Ако купувах тонколони за 45 000лв, щях да им платя да дойдат, да ми го инсталират и да го чуя в помещението, в което ще се ползва, преди да дам пълната сума. Всеки се разполага с парите си така, както сметне за добре и си поема рисковете. Той явно е взел лошо решение. За следващия път ще знае.
    Още едно доказателство, че цената не е гарант за качество. Особено при аудио оборудването. Иначе нямаше да е толкова трудно да се купи качествен продукт, а щеше да се определя бюджет, да се взима това, което е най-близо до горната му граница и да сме щастливи. Реалността е различна.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #74

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Не казах да четеш моите постове , а темата.
    Моята система я дадох за пример като бюджетна , а не перфектна, пояснявам за теб/ защо непрекъсната трябва да пояснявам за теб елементарни неща не знам/ - бюджетна значи за не много пари. Твоята като е 26% по-скъпа значи е 26 % над бюджетна.Което е същотото. За под 2000 лева може да се купят само дърти боклуци. Не съм фен на винтиджа. Има едно градче Кубрат се казва / родния град на Лили Иванова , ако си я чувал/, там всяка седмица има пазар , на който може да си купиш сд плеър за 10-20 лв и английски "топ-колони" за 100-150 лв. После тези "хубави" неща се продават в ОЛХ от разтропани прекупвачи с реклама като супер , хипер , дупер, внос от майната си. Повечето са избушени, с ремонти колкото да се продадат. Сега вече знаеш какво е кубратския пазар !
    Така че вместо втора ръка незнайна техника за стотинки , по-добре саундбар , нов от магазин. Това е мое, напълно неангажиращо никого мнение.
    Не оценявам качеството по цената, защото за 2000 лв може да го докараме и с магазин:
    топ болуклук 5 колони комплект на е-мага за 500 лв , псевдо-суб за 200 лева, ресивър от нов 350-450 лв и хоп октават пари и за купон. И после какво слушаме ?
    Този пост е редактиран от Slusatel; 19-06-20 в 12:44.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #75

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Аха. Еми, добре. Днес научих нещо. Няколко неща даже.

    "Кубратският пазар" е в Кубрат.
    Лили Иванова е от Кубрат.
    "2.26 пъти" са 26%, а не 226%.
    Нов саундбар за 400лв свири по-добре от компонентна система за под 2000лв.
    И цената на системата ти научих, но тъй като ми я написа на лично съобщение (в проценти от моята), няма да я споменавам тук.

    Остани със здраве.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Саундбар LGSJ2
    От felipe във форум Sony телевизори
    Отговори: 42
    Последно: 13-05-20, 07:50
  2. Саундбар Плюс Колони...
    От ivan840521 във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-18, 15:34
  3. Саундбар за ТВ
    От vladik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-17, 12:48
  4. Външни колони за LG LM620S, може и саундбар...?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 04-06-13, 19:11
  5. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе