Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Препоръчайте ми следващото Сони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #1

    Препоръчайте ми следващото Сони

    Колеги старото ми вярно Сони е вече на 8г, и почвам да се замислям за някоя 55ца, понеже знам че при всяко нещо има препоръчан и доказан модел реших да Ви питам, кой към момента модел е за предпочитане, нещо до около 1200-1300 лева Не знам нужно ли ми е да има андроид или не За Олед още нямам кинти

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    SONY KD-55XG8196
    виж и тези
    Philips 58PUS8505
    TCL 55C815

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #3

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    SONY KD-55XG8196
    виж и тези
    Philips 58PUS8505
    TCL 55C815
    Благодаря ти за Сонито адаш, филипс да не видя

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #4

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    андроида е голям плюс - спестява ти пари за отделен плеар и дава допълнителни възможности за по-оптимално използване на телевизора
    а да не говорим че хубав модел(висок клас) телевизор без андроид няма

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #5

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    По скоро се ориентирай към 55XG8596 или по стария XF9005 все още ги има по веригите, но е малко повече пара. Скоро го мярках в edigital 1.399 иначе е около 1600. Лично аз не харесвам 8096 и 8196

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #6

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    apmil4ev благодаря за разяснението за андроида, но както стана ясно то такъв какъвто искам неминуемо ще е с него
    radoi сега ще огледам препоръчаните от теб модели, а би ли споделил на кратко или по подробно какво не харесваш на изброените от теб серии?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от pif4o Виж публикацията
    apmil4ev благодаря за разяснението за андроида, но както стана ясно то такъв какъвто искам неминуемо ще е с него
    radoi сега ще огледам препоръчаните от теб модели, а би ли споделил на кратко или по подробно какво не харесваш на изброените от теб серии?
    Привет,

    8096, 8196 освен, че са 60 херцови другата разлика между тях е в панела, дистанционното и крачетата(при 8196 дистанционното е гумирано)
    Менюто е доста тромаво и мудно. За непретенциозни става мене лично ме дразни понеже обичам всичко да върви бързо, като картина 8196 ти е с една идея по добре.
    XG8596 много бърз, панела е супер 100 херцов, модела е 2019. Лично за мене по скъп тв от този, няма абсолютно никакъв смисъл. XG9 имаха проблем а екстеийм процесора при резки движения (билярд, снукър) картината сечеше, вече проблема е коригиран. Тв е супер но вече почнаха да ги правят прекалено Самсунгови(ярки)
    XF9005 2018 модел 100hz.Като картина е с една идея по добре от xg8596, но пък за сметка на това 8596 е в пъти по бърз.
    Поздрави дано съм бил полезен. Това са лично мой впечатления.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #8

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    Беше повече от полезен, Благодаря ти, еии много мразя бавен телевизор, хлапетата имат в стаята една тошиба, верно най евтиното фул-хд за времето, ама много малоумен, къса ми нервите ако трябва нещо да му задам команда, само силата на звука реагира бързо хаха. А старото ми Сони 42W805A дори към момента си ме кефи как не се чуди за нищо, ама поостаря и ютуб много го тормози вече, често го рестартира, нещо му попрецаках и дисплея получиха се леко тъмни дъги, мисля че е станало при забърсване на праха по екрана но както и да е.
    radoi много полезно инфо, и най вече с това да не се лутам между моделите, засилвам се на 8596 без да се отклонявам с други Разбрах че е хубаво да има автоматично локално затъмняване, предполагам го има 8596. Аз не съм супер взискателен, не съм нито киноман нито пък играя игри, обикновено тв в къщи работи като фонов шум, рядко гледаме нещо по дълго от час, ама пък обичам тв да е готин
    Благодаря ти още веднъж!

    - - - - - - - - - -

    radoi..... забравих, как е със звука, нали не дрънка като някоя консервна кутия

  11. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от pif4o Виж публикацията
    radoi много полезно инфо, и най вече с това да не се лутам между моделите, засилвам се на 8596 без да се отклонявам с други Разбрах че е хубаво да има автоматично локално затъмняване, предполагам го има 8596. Аз не съм супер взискателен, не съм нито киноман нито пък играя игри, обикновено тв в къщи работи като фонов шум, рядко гледаме нещо по дълго от час, ама пък обичам тв да е готин
    Благодаря ти още веднъж!
    XG8596 е IPS Edge LED няма локално затъмнение, XF9005 има.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #10

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    серията 9000 е по-високия клас от 8500 - те и числа го показват

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #11

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    Да ама става скъпичко Инак 9005 наистина се намира тук там още на примамлива цена от към 1500+ лева. А IPS матрица не е ли за предпочитане пред локалното затъмняване на другата?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #12
    Цитат Първоначално публикувано от pif4o Виж публикацията
    Да ама става скъпичко Инак 9005 наистина се намира тук там още на примамлива цена от към 1500+ лева. А IPS матрица не е ли за предпочитане пред локалното затъмняване на другата?
    IPS-а е за предпочитане в светла стая и ако се гледа и под ъгъл. VA-то в по тъмна стая и централно (не са много добри ъглите на гледане)

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #13

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    Това с ъглите ми е малко относително, у нас няма разлика на сонито дали го гледам фронтално, странично или отдолу... Та... Може и да има разлики при голям ъгъл но те не са забележими с просто око поне при мен

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    35
    #14

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    Цитат Първоначално публикувано от pif4o Виж публикацията
    Благодаря ти за Сонито адаш, филипс да не видя
    Аз имам 32инча Филиповци и се замислям следващият ми голям телевизор дали да не е Филипс. Кеф ти Андроид кеф ти Амбилайт. Няяяямаааа просто такава екстра като амбилайта според мен. В тъмното не уморява очите и направо потъваш в това което гледаш без да го забелязваш дори, някак подсъзнателно действа поне при мен де.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #15

    Отговор: Препоръчайте ми следващото Сони

    това е защото телевизорите ти са 32" и трика на Филипс работи
    то и такова му е предназначението - един вид виртуално "увеличава" големината на картината

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?
    От С.Мезинов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-19, 20:53
  2. Саундбар Сони спря да работи с ТВ Сони
    От Fungus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-18, 18:26
  3. Отговори: 12
    Последно: 10-02-08, 10:12
  4. Задача 138.001 ( следващото число N )
    От Yasen6275 във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-05, 21:07
  5. Delphi:запазване на инфото до следващото
    От REHIT във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-02-04, 02:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе