Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1

    Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Здравейте колеги,

    мислим да вземем тв 55инча и предпочитаме да е Сони, като тв с най-хубава картина. В момента има 3-4 модела под 1500лв, но не разбирам каква е разликата между тях. Някъде из форума бях чел, че колегите НЕ препоръчват 100hz пред 50hz , защото сто херцовият бил по-бавен? Има ли някаква съществена разлика между тези модели?

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/13726

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/13767

    https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09165229

    и този има ли нещо, с което ги превъзхожда чувствително :

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/13765

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #2

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    точно обратното - вземи си 100Hz
    и по възможност 9 серия

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #3

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Нещо си разбрал наобратно, както и колегата е споменал.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #5

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Колеги, вероятно сте прави- объркал съм се! И аз мнооого се очудих, защото с моите бегли познания, винаги съм мислил, че 100hz е доста по-добре от 50(60)

    В крайна сметка, от тези, които съм изброил, под 1500лв най-добър е този : KD-55XF9005, така ли да разбирам? По принцип 1500 ни беше максималния бюджет.
    Струва ли си човек да се "напъва" за 55XH9096, който е с 230лв отгоре?

  7. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #6

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Преди няколко дни 55xh9096 беше на около 1300 лв.Според мен си заслужавада се изчака малко да падне цената пак. Xf9005 е много добър избор също на тази цена но все пак си е малко по стар модел.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    На няколко места по чужди сайтове четох че xf9005 (x900f) бил по-добър от xh9096 (x900h)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Преди няколко дни 55xh9096 беше на около 1300 лв.Според мен си заслужавада се изчака малко да падне цената пак. Xf9005 е много добър избор също на тази цена но все пак си е малко по стар модел.
    Прощавай, но в момента в една от големите вериги SONY KD-55XH9096 е 1729 лева. Къде си го видял на 1300, ако не е тайна?

  11. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #9

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от Anuwar Виж публикацията
    Прощавай, но в момента в една от големите вериги SONY KD-55XH9096 е 1729 лева. Къде си го видял на 1300, ако не е тайна?
    Миналата седмица в едиджитал беше. Сега даже я няма 55 версията там.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #10

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Аз го получих вече от едигитала за 1300 много съм доволен.

  13. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #11

    Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Аз го получих вече от едигитала за 1300 много съм доволен.
    Дават ли едижитал официална гаранция на Сони България?

    И да добавя, такава голяма разлика в цената не е нормална. Въпросът е къде е уловката.
    Този пост е редактиран от javorenator; 26-11-20 в 08:02.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #12

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Защо да не е нормална? Преди 3 години всех Самсунг 55nu8000 с подобна отстъпка (от друг магазин тук). Дали са ми тяхна гаранция. В сайта пише че може да се сервизира и в бг, не зная как да го проверя:

    "Много от предлаганите марки имат международна или европейска гаранция от производителя (Напр. LG, Samsung, Sony, Canon, Nikon, Bosch, Apple, и тн.) Тези продукти може да бъдат сервизирани и в България, в най-близкия до вашето населено място оторизиран сервиз на марката. За даден оторизиран сервиз в България, моля информирайте се директно от сайта на производителя.
    За сервизиране в Унгария е необходимо само копие от ел. фактура издадена от Extreme Digital. За сервизиране в България при продукти, които имат международна гаранция е необходимо валидна гаранция на производителя, която се намира обикновено от външната страна на опаковката/кутията в която е доставен продукта."

    Edit: при документите и книжките има Европейска гаранция една листовка с баркод и пише и България (и адрес )наред др страни
    Този пост е редактиран от profusion; 26-11-20 в 09:49.

  16. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #13

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Защо да не е нормална?[/SIZE]

    [/FONT][/COLOR]Edit: при документите и книжките има Европейска гаранция една листовка с баркод и пише и България (и адрес )наред др страни
    Разликата в цената е прекалено голяма, сравнена с тази от официалните дистрибутори.
    Сега погледнах сайта и цените са сходни с официалните. Може да са били еденични бройки.

    Такива разлики не са характерни за телевизорите на сони, цената пада веднъж в края на годината, и след това има лек спад като остарее модела. Обикновенно като падне цената на вносителя пада при всички.

    Всички търсят великата далавера, после реват измамени.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #14

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    Това беше на черния им петък и бързо бяха изкупени не говорим за цена която стои с дни, а за няколко часа. Не е вярно че пада при всички, при ЕМАГ има също такива бройки в черния им петък на определени артикули с които всъщтност привличат клиенти за тия кампании (и двата сайта са на ЕМАГ). Не ми харесва предубедеността ти да ме убедиш че съм измамен с някаква кофти стока защото съм го всел случайно на много добра цена.

  18. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #15

    Отговор: Помощ за избор на 55in. SONY до 1500лв

    От израза "Преди няколко дни 55xh9096 беше на около 1300 лв.Според мен си заслужавада се изчака малко да падне цената пак." аз разбрах, че това са цените на които си се продава на сайта, а не черен петък дето са продали няколко бройки за зарибявка и изчезва. В момента цените не са такива.

    Аз до сега на голяма промоция в България нищо хубаво не съм видял, единствено стари и/или употребявани и застояли стоки. От чуждестранни сайтове не търся обемна техника.

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Не е вярно че пада при всички, при ЕМАГ има също такива бройки в черния им петък на определени артикули с които всъщтност привличат клиенти за тия кампании (и двата сайта са на ЕМАГ).
    Да, но аз говорех за официалните дистрибутори, и за тях е вярно, като покрай черният петък има разлики по магазините но са 10-15% макс, което е що годе нормално. В Емаг продават всякакви фирми, и там може да внасят от всякъде.

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Не ми харесва предубедеността ти да ме убедиш че съм измамен с някаква кофти стока защото съм го всел случайно на много добра цена.
    Нищо не искам да те убеждавам. Радвам се, че ти си успял и си доволен, просто има доста измами и уловки с нереалистино ниски цени. Едва ли си го взел случайно, предполагам си го търсел. Добра цена е различна от нереалистино ниска цена, особено за Сони телевизори, които са си скъпи и цените обикновенно не се сриват след като са паднали веднъж. Най вероятно е било зарибявка заради черният петък, или кой знае какво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 24-08-18, 10:59
  2. Помощ при избора на лаптоп до около 1500лв
    От bojoviki във форум Мобилни устройства
    Отговори: 30
    Последно: 09-05-18, 23:44
  3. Помощ при избор на 49-50 инчов 4К ТВ до 1500лв
    От Aamar във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-09-17, 23:24
  4. Помощ за ново тв за 1500лв
    От komani във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 08-02-14, 12:41
  5. Избор на 3D LED TV-до 1500лв
    От oska във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-12, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе