Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 97
Like Tree48Одобрявам

Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #46

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Субективно е мнението ми , ако знаеш какво означава ... ма си малко ......

    - - - - - - - - - -

    Субективно  е  мнението  ми ,  ако знаеш  какво означава ... ма си  малко ...... На 4 метра по късата стена , от стандартен хол / 6 м -4 м/ , като извадиш дивана , колко ти остава до телевизора по визирната линия ? Въпрос за 1 лев е.
    Колега, не се излагай!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #47

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    голям екран за голямо разстояние... иначе си на втори ред в киното.... нема нужда...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #48

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Нормално е тези в кутийките да не искат нищо по-голямо от 55 инча.....
    evdiko одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #49

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    повечето хора живеят в стандартни жилища и в хола , ако тв не е на стената , разстоянието драстично се съкращава. Отделно заради Атмоса доста хора центрират дивана за кино по-напред. Вече споменахме , че дали е 40 или 90 инча броят на пикселите е един и същ. Постоянно се изказват мнения тип мечо Пух - колкото по-голям , толкова по-добре , но на практика не е точно така. Потребителите се подвеждат и вместо да купят сравнително нормален размер се мятат на по-големия , там цената е по-дебела и започват да купуват голям диагонал - ниска серия или куча марка.
    Разбира се има хора , които не ги бърка цената, но % им не е толкова голям
    Относно evdiko, явно това е първия ти хубав тв , защото откакто го купи не спираш да ахкаш и да се впечатляваш. Моя първи тв беше Сони още през далечната 1985 г. В софия хола ми беше 8 м на 4 м / с трапезария/ , естествено тв идва пак на късата стена и никога не съм имал нужда от много голям диагонал, но компромиси с марки и модели не съм правил. Все пак хората имат различни финасови възможности.
    podredko и Firenze69 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #50

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    На практика си има калкулатор за разстояние и ако смяташ, че на 4 метра зрително разстояние е нормално да гледаш 43 инчов телевизор, то тогава има нещо сбъркано в теб. Тези калкулатори не ги е направил бай Пенчо гледайки електрона с включеният стабилизатор. Ако новите малки селца, които се избълваха и унищожиха почти всички зелени площи в големите градове, за да оберат умиращите градове и селца са нормални, то там и 43 инчов телевизор е голям. За радост не живея в такова жилище.
    Това да сравняваш телевизори с повече от 36 години разлика е смешно и въобще не трябва да се коментира.
    evdiko и inches9 харесват това.

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #51

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    до 2 метра- 32до 43 инча е екстра, от 2, 20 до 3,50 метра- 50-58 инча, над 4 метра до безкрайност - от 60 инча до безкрайност....общо взето това е за мен.... Такива са ми размерите и разстоянието...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #52

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Сега ако всеки от форума си каже неговия калкупатор...
    Понякога нямаме пари или стая за нормален тв-р.Друг път просто не ни се гледа кой знае кво(има хора които съзнателно не гледат телевизия).
    Ама калкулатора е ясен и какво на нас ни се струва или ни се иска няма що да повтаряме...
    Най-лесно се смята по това правило
    За да използваме всички подробности, които дадена резолюция предлага, трябва да заемем следната позиция:
    за Full HD - 4 см / инч екран (напр. 65 ″ с 2,6 метра)
    за Ultra HD 4K - 2 см / инч екран (напр. 65 ″ на 1,3 метра)
    https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
    evdiko одобрява това.

  10. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #53

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    категорично това за мен са пълни глупости(препоръките на некакви покемони от некакви сайтове) , не съм кьорав...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    teodort и Slusatel харесват това.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #54

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    категорично това за мен са пълни глупости(препоръките на некакви покемони от некакви сайтове) , не съм кьорав...
    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Добре е,че си пояснил за кого.Некакви ''покемони'' от некакви сайтове ,разбира се не са спецове от форуми и от къде ще ги разбират тези неща.
    И може и да са ''пълни глупости'',ама едва ли ти си човека ,който може да го каже.
    Само още малко извадки(пълни глупости) на ''покемони'' от разни сайтове
    Кога телевизорът ще е твърде малък? Почти винаги! Като цяло трябва да следваме принципа, че колкото по-голям е екранът, толкова по-добре, докато не получим (или надхвърлим) златната среда от калкулатора в началото на статията. Тази стойност обаче е много голяма и за да ви успокоя, че многогодишните ми наблюдения показват, че екранът, който изглеждаше чудовищен по време на покупката, придобива статуса на „по дяволите, можех да си купя по-голям“ след седмица.
    Горното не е резултат само от теорията, която например ни предоставя Уикипедия . Многократно сме провеждали тестове за обществеността, за да видим дали те са в състояние да разпознават детайли (например фини черно-бели ивици) от дадено разстояние. Винаги (> 95% от аудиторията) потвърждаваше горните връзки.
    Много хора планират или вече са закупили Ultra HD телевизор, т.е. с 4K резолюция, без да са наясно, че нямат шанс да използват потенциала му. В по-лоши случаи те дори няма да забележат разликата между алтернативен Full HD със същия размер.
    Ами ако седнем по-нататък? В случай на заемане на място с 20-25% по-далеч, отколкото показва симулаторът, изборът на матрица с Ultra HD резолюция напълно губи смисъла си, тъй като купувачът няма да може физически да различи UHD екрана от Full HD
    Кой диагонал да изберем? Силно препоръчвам да се придържате към калкулатора тук и да изберете възможно най-големия диагонал, докато достигнете оптималната точка, т.е. 4.2 см / инч за Full HD и 2.1 см / инч за UHD.
    https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

    Разбира се във форума са свободни вместо да вярват на ''покемони ''(ли беше)от разни сайтове могат да се доверят на твоя калкулатор.
    Те си знаят,и парите са си техни.
    Този пост е редактиран от inches9; 25-05-21 в 19:36.
    fabia6300 и evdiko харесват това.

  12. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #55

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    освен ОLED всичко друго свети директно в очите, осветяваики панела отзад, а сега си седни на 1,6 м пред 65 инча, гледай ски, хокей, дори футбол... и след година си провери зрението....
    освен фетишизъм към големи неща, има и други аспекти от живота... ясно е, че покемоните ще рекламират голямото-щото е доста по-скъпо.... и те требе да ядат... п. с. нямам "калкулатор", просто когато гледам телевизия или нещо друго, това ми е дистанцията. Не я налагам като норма, за разлика от покемоните....
    То, ако питаш дамите, на всички требва да са ни по 20 и кусур санта... ама не са, дявол го взел...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Firenze69; 25-05-21 в 19:52.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #56

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    а сега си седни на 1,6 м пред 65 инча, гледай ски, хокей, дори футбол... и след година си провери зрението....
    Сигурен съм, че телефона ти ще ти скапе зрението повече отколкото телевизора за 1 година.......

  14.  
     
  15. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #57

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    не бъди толкова сигурен...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #58

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    =Firenze69;1004101
    То, ако питаш дамите, на всички требва да са ни по 20 и кусур санта... ама не са, дявол го взел...
    Ски,хокей или футбол първо не знам къде да гледам в UHD.Иначе в HD ги гледам от 2,70/2,80.
    А като ги пуснат в UHD,ще пробвам според препоръката ти с 58'' за 3,50 м....Е.еее.чак пък аз да пробвам едва ли,ама кат гледам има достатъчно желаещи да обясняват как гледат на 32'' и колко добре им са очите.
    Относно Дамите...Някои пък казват,че размера няма значение,ама не съм открил ''покемони'' от некъв сайт да им пратя калкулатора,че да си потвърдят наблюденията.
    Та ''размера може и да няма значение'',особено ако е поне 9''.
    evdiko одобрява това.

  17. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #59

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ски,хокей или футбол първо не знам къде да гледам в UHD.Иначе в HD ги гледам от 2,70/2,80.
    А като ги пуснат в UHD,ще пробвам според препоръката ти с 58'' за 3,50 м....Е.еее.чак пък аз да пробвам едва ли,ама кат гледам има достатъчно желаещи да обясняват как гледат на 32'' и колко добре им са очите.
    Относно Дамите...Някои пък казват,че размера няма значение,ама не съм открил ''покемони'' от некъв сайт да им пратя калкулатора,че да си потвърдят наблюденията.
    Та ''размера може и да няма значение'',особено ако е поне 9''.
    ако искаш, гледай 75 инча от половин метър, дори се залепи за екрана... щом те прави щастлив... лека вечер..

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Slusatel одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #60

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Много злоба, много нещо....
    evdiko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор: SONY KD-49XG8396 4K или нещо друго
    От radik във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 23-04-20, 13:02
  2. Отговори: 0
    Последно: 12-09-14, 14:09
  3. Скрипт или нещо подобно за статус на icq и skype
    От Jogo_1 във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-06, 13:10
  4. digital audio през ком порт или нещо подобно
    От rolling_heads във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-09-05, 16:45
  5. Счетоводен софтуер или нещо подобно
    От Kayso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-03, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе