Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 97

Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #76

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Когато преди няколко месеца си купувах 55-инчовото Сони, бях подведен за този размер, защото бях на гости на приятел и там 55-инчовият телевизор беше буквално зад гърба ми, както бяхме насядали около масата и тогава го "усещах" с гърба си като голям. Въпреки че бях гледал калкулаторите и вярвам, че колкото по-голям, толкова по-добре, направих грешката да взема 55-инчовия. Гледам го от 2,5 метра и осъзнавам, че спокойно мога да гледам и 65 инча от това разстояние. Ако се преместя с половин метър зад дивана, откъдето гледам, защото там вече ми е кухненската част, тоест, ако го гледам от масата, която е едва на 3,5 метра, вече категорично е малък. Това не са кинескопни телевизори, че да дразнят зрението, ако се гледат отблизо. Съвсем спокойно мога да се доближа и на 1 метър от него и картината си се възприема нормално. Затова - който както и откъдето иска да гледа, но голямото си е голямо и удобно, следващият задължително ще е поне 65 инча.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #77

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    И аз пазя задължително кашоните на телевизорите. Чета, че минат ли две години доста често дават фира, за това платих за допълнителна 3 години гаранция. 5 години да изкара пак добре. От стария 40 инчов нисък клас Самсунг бях доволен. 10 години без забележка. Тва Сони да изкара толкова, ехеее...

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #78

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Тези статистики не ги правя аз, пиши в сайта на хората да дават статистиката само до 3 дни ако искаш. Наклон на мекия ти не съм давал, провери в аптеката за сини хапчета, казвам си мнението пък който иска и може да си купи топ-тв 75+ инча и да го гледа от макс 2 метра , таман ще следи за изгорели пиксели
    Говорех само , че лакомията за големи диагонали води до компромис с модела и марката , но нали и китайските , и турските фирми трябва да взимат заплати

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #79

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    За какво да им пиша след като ще излезне това, което го знам. Мек е щото вчера го изопразни и видя, че става и без сини хапчета
    Другия път говори без да дава диагнози кой е кьорав и кой не. Не си компетентен за това

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #80

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Очен лекар съм ве, и втора срециалност - психолог, не се обаждай от обора, като не си в час. Искаш ли преглед на мозъка и очите - работя и по ЗК, макар , че направо мога да ти напиша 2 рецепти, едната задължителна. Де го изпразни вчера - в банята ли ? Или на 90 -те инча екран ?
    Кефят ме хората с ограничен ум , с 2 изречения ги карам да пишат 3 дни глупости.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #81

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от sugarboy Виж публикацията
    Когато преди няколко месеца си купувах 55-инчовото Сони, бях подведен за този размер, защото бях на гости на приятел и там 55-инчовият телевизор беше буквално зад гърба ми, както бяхме насядали около масата и тогава го "усещах" с гърба си като голям. Въпреки че бях гледал калкулаторите и вярвам, че колкото по-голям, толкова по-добре, направих грешката да взема 55-инчовия. Гледам го от 2,5 метра и осъзнавам, че спокойно мога да гледам и 65 инча от това разстояние. Ако се преместя с половин метър зад дивана, откъдето гледам, защото там вече ми е кухненската част, тоест, ако го гледам от масата, която е едва на 3,5 метра, вече категорично е малък. Това не са кинескопни телевизори, че да дразнят зрението, ако се гледат отблизо. Съвсем спокойно мога да се доближа и на 1 метър от него и картината си се възприема нормално. Затова - който както и откъдето иска да гледа, но голямото си е голямо и удобно, следващият задължително ще е поне 65 инча.
    55`` като го гледаш от 2.5м ако има субтитри въртиш ли си главата.....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #82

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от lz1yq Виж публикацията
    55`` като го гледаш от 2.5м ако има субтитри въртиш ли си главата.....
    Телевизора върти.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #83

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    . Де го изпразни вчера - в банята ли ? Или на 90 -те инча екран ?
    Кефят ме хората с ограничен ум , с 2 изречения ги карам да пишат 3 дни глупости.
    Аз съм ти го написал ВЕ. Нали си очен, чети и се радвай. Относно ограниченият ум се вижда кой пише три дни глупости

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #84

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    За какво да им пиша след като ще излезне това, което го знам. Мек е щото вчера го изопразни и видя, че става и без сини хапчета
    Другия път говори без да дава диагнози кой е кьорав и кой не. Не си компетентен за това
    Колега,този слушател не го слуша главата от 30 години.Гледал от 5 м. 32(ако иска 55'') и казва че се вижда..Никакви покемони,сайтове и.т.н
    А пък като вземе да обяснява за едни херци дето чувал,все едно че не знаем че още си слуша VEF-a.
    Така,че диагнози може да дава квито си иска.Като за него няма открити...Няма открити.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #85

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Колега,този слушател не го слуша главата от 30 години.Гледал от 5 м. 32(ако иска 55'') и казва че се вижда..Никакви покемони,сайтове и.т.н
    А пък като вземе да обяснява за едни херци дето чувал,все едно че не знаем че още си слуша VEF-a.
    Така,че диагнози може да дава квито си иска.Като за него няма открити...Няма открити.
    Виждам, че се раздава на макс. Компетенция та дрънка. Няма да се учудя ако скоро изкара и някоя друга титла. Поне едно се разбра. Телевизор над 55 инча АНАТЕМА и ако гледаш 65 инча си много кьорав.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #86

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    И свят ти се завива от въртене на главата да четеш субтитри!

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #87

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Максималния хоризонтален ъгъл на човешкото зрение е около 155 градуса. Простата геометрия показва че със скъсяването на разстоянието до обекта / телевизора / зрителния ъгъл естествено се увеличава. И сега идва въпроса на какво разстояние от тв 65 инча прескачаме нормалния зрителен ъгъл. Който му се занимава да смята , на практика на късо разстояние - големия обект се "загубва" от зрението в краищата си / започвате да го виждате само с периферното си зрение/. Мога да ви го обясня научно , но не си струва усилията. В допълнение мога да кажа , че не случайно по време на соца най-евтините билети в кината бяха от 1 до 5 ред. Трудно влиза в зрението един голям екран изцяло и отблизо. Да не споменаваме за вертикалния ъгъл - там на монга голям екран и отблизо ще се затрудните с четенето на субтитрите.
    Не разбирате правилно / щото не четете/ не съм против големите диагонали, но за тях трябва място. Второто и финансовата страна , която кара купувачите да преминават към по-бюджетни тв , щото спецовете постоянно им натякват - колкото по-голям , толкова по-хубав, което не е вярно. Разсипете 4000 зърна ориз в една тава с диаметър 60 см и в една тава 6 метра - това са пикселите. Броят им е все един на 40 и на 400 инча , само разреждането става по-голямо. При достатълно голям диагонал и по-отблизо ще ги броите навярно.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #88

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Съгласен съм за първи до пети ред в киното, но до там. 2.5 метра с 65 инчов (че и повече) телевизор няма нищо общо с първите 5 реда в киното... Без проблем мога и 80 инча да си гледам от тва разстояние. В крайна сметка кой както му е кеф, кабеларки с ниско качество не гледам, че да им виждам пикселизираните муцуни. Който иска може да гледа, обърнете внимание и на коментарите...
    https://youtu.be/OZ1rJ0RiRMk

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #89

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Някой може ли да ме присети как да угася жълтия лед при включен тв, че някой от домашните любимци е пипал някъде ......

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #90

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Сменяш часа 24/12 и го връщаш и се оправя.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор: SONY KD-49XG8396 4K или нещо друго
    От radik във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 23-04-20, 14:02
  2. Отговори: 0
    Последно: 12-09-14, 15:09
  3. Скрипт или нещо подобно за статус на icq и skype
    От Jogo_1 във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-06, 14:10
  4. digital audio през ком порт или нещо подобно
    От rolling_heads във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-09-05, 17:45
  5. Счетоводен софтуер или нещо подобно
    От Kayso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-03, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе