Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 97
Like Tree48Одобрявам

Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    32
    #1

    Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Здравейте,
    Няма много написано тук за този телевизор https://www.technopolis.bg/bg/bg/Tel...HD-LED/p/13764. Искам да си взема още един ТВ и съм пред решението дали да е гореспоменатия, някое LG горе долу около този бюджет или нещо друго, което съм пропуснал като модел. Някой има ли впечатления от модела или от нещо в този клас, което да си заслужава вниманието?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #2

    Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от vegata Виж публикацията
    Здравейте,
    Няма много написано тук за този телевизор https://www.technopolis.bg/bg/bg/Tel...HD-LED/p/13764. Искам да си взема още един ТВ и съм пред решението дали да е гореспоменатия, някое LG горе долу около този бюджет или нещо друго, което съм пропуснал като модел. Някой има ли впечатления от модела или от нещо в този клас, което да си заслужава вниманието?
    Супер е Сонито, ще останеш доволен. Ако ще вземаш LG, трябва да е някои олед, лцд телевизорите им не могат да се класират. Имай в предвид, че олед моделите не могат да осигурят толкова ярка картина, но имат други предимства.

    Аз имам миналогодишният модел XG и съм много доволен, картината е супер и звука е идеален, редовно си слушам спотифай до като работя.

    Гледах това видео https://youtu.be/N8iH5Y-KxyQ и тук един руснак, който обяснява че тазгодишният модел е с още по хубав звук и картина, контраста е по-добър, има филтър за подобряване на картината под ъгъл за 55 инчовият модел.

    Ето и детайлни ревюта
    Техно Хоум: https://youtu.be/PljSBDUwUKg

    HDTVTest: https://youtu.be/ZPVJ8tjPG18

    Със сигурност картината е по-добра от много споменаваният модел 55xh9096.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #3

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Аз лично бих взел Samsung Q80T. Малко по евтин е от Sony и на теста между двата модела Samsung-а се представя малко по добре. А ако добавиш още някой лев може да вземеш LG OLED CX, Samsung Q90T или някой Panasonic OLED GZ960, HZ980. https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    DOLBY VISION 4K одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #4

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от fabia6300 Виж публикацията
    Аз лично бих взел Samsung Q80T. Малко по евтин е от Sony и на теста между двата модела Samsung-а се представя малко по добре. А ако добавиш още някой лев може да вземеш LG OLED CX, Samsung Q90T или някой Panasonic OLED GZ960, HZ980. https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Аз лично не бих се доверил на измислените цифри на rtings за Q80T, точно обратното. Ако видиш кой 5 най-добри телевизора препоръчват тази година, доста ще се учудиш.

    От самсунзите, по висок клас е Q90T, той може да се сравнява с HX95

    Ето го го сравнението на което имам доверие- https://youtu.be/2DaZE_VGytQ

    Всички тестове са показани с двата телевизора един до друг. В повечето сравнения сонито е по-добро - малко по-ярка картина, малко по-ясна, по-добри ъгли на видимост. По-висок инпут лаг в игрите но и по-качествена картина.

    Реално на тази цена сонито е почти без конкуренция.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #5

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от vegata Виж публикацията
    Здравейте,
    Няма много написано тук за този телевизор https://www.technopolis.bg/bg/bg/Tel...HD-LED/p/13764. Искам да си взема още един ТВ и съм пред решението дали да е гореспоменатия, някое LG горе долу около този бюджет или нещо друго, което съм пропуснал като модел. Някой има ли впечатления от модела или от нещо в този клас, което да си заслужава вниманието?
    Ако има още запечатки
    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09172268
    Ако ли не XH95.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #6

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    И от мен един глас за XH95.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #7

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Едно питане
    Заслужават ли си 500 лв. разлика да вземеш 9505 от 9096

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Абсолютно си заслужават!
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #9

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Ако можеш да ги дадеш, разбира се!

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    622
    #10

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    по предположение, че телевизора ще го ползваш минимум 5 години като ги разхвърлиш тези 500лв, излиза че за 27 стотинки на ден ще гледаш по-качествено изображение най-малко 1825 дена :D

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Зависи и какви са му приоритетите, защото за поредна година Сони се е..ват с фенове/клиенти и слагат топ моделите на стара платформа .
    Така че ако му е важна връзката с някоя нова конзола/РС през HDMI 2.1 си спестява тия 500лв и забравя за ХН95 ...
    Swon одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #12

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Зависи и какви са му приоритетите, защото за поредна година Сони се е..ват с фенове/клиенти и слагат топ моделите на стара платформа .
    Така че ако му е важна връзката с някоя нова конзола/РС през HDMI 2.1 си спестява тия 500лв и забравя за ХН95 ...
    Стига сте се хващали за тези 500 лв, който не му се дават допълнителни пари, значи не му е толкова важно качеството. Всеки сам си преценява, дали има парите или дали му се дават.

    Моделите са с означение XH90 и XH95, и за това си има причина. Картината на 9505 е по-добра от 9096 заради по-добрият процесор за подобряване на картината, независмо с един или два чипа е имплементирано. Телевизора има филтър на дисплея за по-широки ъгли на видимост, и звука е по-добър от средното на пазара за този клас. Метално блутуут дистанционно с подсветка. Всички тези неща струват повече пари.

    Нищо и няма на платформата, това е най-доброто на компанията като картинина и звук което сони може да предложи в тази категория в момента. Те са започнали да си променят платформата в 9096, но новата още не може да проделожи същото качество като старата. В ревюто си в HDTVTest казват, че ъпскейлинга не е толкова добър като на предишните модели, заради по-новият чипсет липсват и други фичъри които се отразват на качеството на картината негативно.

    Връзката с конзола ще си работи отлично и без HDMI 2.1 фичърите, картината ще си е топ. Как ли са живяли геймърите беза HDMI 2.1 до сега горките . Чипсетите с HDMI 2.1 се все още много нови и неизчистени от бъгове и проблеми, производителите не са готови всичко да работи без проблеми. Аз съм чел за проблеми както при 9096 , таки и при олед телевизорите на LG. За мен лично се преувеличва с шуменето покрай HDMI 2.1, това се екстри, които са важни само за геймърите и то не за всички.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Връзката с конзола ще си работи отлично и без HDMI 2.1 фичърите, картината ще си е топ. Как ли са живяли геймърите беза HDMI 2.1 до сега горките . Чипсетите с HDMI 2.1 се все още много нови и неизчистени от бъгове и проблеми, производителите не са готови всичко да работи без проблеми. Аз съм чел за проблеми както при 9096 , таки и при олед телевизорите на LG. За мен лично се преувеличва с шуменето покрай HDMI 2.1, това се екстри, които са важни само за геймърите и то не за всички.
    Е, аз нали точно това написах - ако му е важна HDMI2.1 връзката , то ще трябва да се ограничи до ХН90, защото по-високата серия не я предлага. Въпрос на нужди/приоритети.
    Проблеми има (и ще има) с всяка техника, но няма как да получиш нещо само софтуерно ако няма съответния хардуер вложен.
    Swon одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #14

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Телевизора ще го ползвам основно за телевизия и филми от външен хард , от голямо значение ми е аудиото което пропуска тъйкато имам система за домашно кино
    Имам 55xf90, но той няма eARC

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #15

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Последно питане
    В спецификациите на 9096 пише, че е има eARC, но на телевизора пише само ARC
    докато на 9505 е с eARC и на телевизора си го пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор: SONY KD-49XG8396 4K или нещо друго
    От radik във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 23-04-20, 13:02
  2. Отговори: 0
    Последно: 12-09-14, 14:09
  3. Скрипт или нещо подобно за статус на icq и skype
    От Jogo_1 във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-06, 13:10
  4. digital audio през ком порт или нещо подобно
    От rolling_heads във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-09-05, 16:45
  5. Счетоводен софтуер или нещо подобно
    От Kayso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-03, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе