Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree3Одобрявам

Въпрос за Sony KDL-20B4050

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #1

    Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Здравейте колеги! Нужна ми е малко помощ за съответния телевизор. Може би не само за този модел решението е едно и също, но не съм убеден и затова го посочвам. Та, проблемът е доста тривиален и аз лично предполагам, че се разрешава от дистанционното, но аз засега не разполагам с такова.
    Логото на входа, в който е включен телевизорът ( в случая AV 4- отговаря на HDMI входа, но не изписва HDMI a AV 4)- стои постоянно в горния ляв ъгъл на екрана. Отдолу, под него е резолюцията на която е настроен декодера ми. И така, тези надписи не искат да се махнат и стоят постоянно, което пречи и дразни погледа. Това е от функциите на телевизора, не е от декодера. На 20" екран повярвайте е доста неприятно. Така го купих, без ДУ и като тествах не обърнах внимание, но после, в къщи ми се наби в очите. Опитах от копчетата, влязох във всички менюта, но не успях да направя нещо. Как мислите- дали това се маха с дистанционното управление или има бъг някакъв? Когато вляза в някакво меню- изчезва, но изляза ли- забива се горе и си стои. Забравих да добавя- в долната част на екрана при първоначално запускане също излиза надпис в какъв режим е настроена картината (широк), но той изчезва, докато останалото горе си стои. Ако има някой наясно с подобен проблем, нека даде съвет какво е що е. Ще съм признателен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #2

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Колега, намираш няяякой телефон с инфраред( Всички Xiaomi модели имат), добавяш си телевизора като устройство(сонитата работят на сто процента) и после използваш телефона за да натиснеш Info бутона, с който се маха тази информация. Би трябвало да изчезне и с нулиране на телевизора(фабричен ресет или първоначална инсталация), което би могъл да направиш през панела на телевизора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #3

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Благодаря за инфото колега. За съжаление нямам никой от рода с Xiaomi, но сина ми има Samsung- един от последните последните модели и предполагам, че с него би трябвало да стане. Самсунга би трябвало и те да имат инфраред, нали? Лошото е че той не живее при нас и е зор да го накарам да дойде, ама все някой ден ще кандиса. Аз съм си поръчал от чайниците ДУ, ама докато дойде бая вода ще изтече. А с фабричен ресет предполагам ще се изтрият ако имаш запомнени програми от тв тунера, а аз го гледам през HDMI. Мисля,че тези надписи (лого на каналите) са в самия софтуер на телевизора. Днес съм дежурен 24ч, ще опитам утре като се прибера и ще пиша. Дано се излъже, че е много дразнещо.
    Този пост е редактиран от Troy; 09-05-21 в 09:50.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Huawei има инфраред!


    Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #5

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Цитат Първоначално публикувано от acho73 Виж публикацията
    Huawei има инфраред!
    А Самсунга няма, така ли?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-05-21 в 12:18.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Това е модел от 2010 година и вероятно подсветката му е към края на живота си. Освен че си го купил без дистанционно, наистина ли си решил, да инвестираш още пари в него ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #7

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Цитат Първоначално публикувано от Troy Виж публикацията
    А Самсунга няма, така ли?
    Няма

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #8

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това е модел от 2010 година и вероятно подсветката му е към края на живота си. Освен че си го купил без дистанционно, наистина ли си решил, да инвестираш още пари в него ?
    Да, моделът е старичък, ЛСД е, но лампите му са в отлично състояние. Аз съм на мнение че подсветката на ЛСД-та издържа далеч по-дълго от диодната на ЛЕД тв-та. Пожълтява след време, но трябва яко да си го пържил. Е, зависи и колко е бачкал, но образа е отличен. Едно ДУ от 4$ не ми бърка сметката, имайки в предвид че телевизора съм го взел за 40лв. Пък колкото работи-толкова. За малко дете е, да гледа от дъжд на вятър анимация. То един счупи, няма да му взимам 4К я.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #9

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Не смятам, че трябва да упрекваме някой, за това че си е купил нещо. Въпроса с инфото - заводските настройки ще махнат инфото, дали ще изтрият каналите или не за теб е без значение. Опитай, така няма да тормозиш сина , внука, комшията или китайците...
    При сонито има един бутон - Инфо . При първо натискане, вадин информация за канала и тя стои на екрана, при второ натискане вади информация за режима на картината, при трето натискане маха информацията. В случая телевизора е с натиснат инфо веднъж и показва съответната информация. Нужно е да бъде натиснат още два пъти за да изчезне. Заводските биха спестили това натискане

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Е това наистина е отговор на въпроса ми-конкретен и точен без да се коментира подходящ ли е избора на телевизор или не. Ще си позволя да те помоля последно- къде точно да вляза за да анулирам и мина към заводски настройки?
    Цитат Първоначално публикувано от TUISTERa Виж публикацията
    Не смятам, че трябва да упрекваме някой, за това че си е купил нещо. Въпроса с инфото - заводските настройки ще махнат инфото, дали ще изтрият каналите или не за теб е без значение. Опитай, така няма да тормозиш сина , внука, комшията или китайците...
    При сонито има един бутон - Инфо . При първо натискане, вадин информация за канала и тя стои на екрана, при второ натискане вади информация за режима на картината, при трето натискане маха информацията. В случая телевизора е с натиснат инфо веднъж и показва съответната информация. Нужно е да бъде натиснат още два пъти за да изчезне. Заводските биха спестили това натискане

  13. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    Гледах ги тези инструкции. Има нещо обаче, което ме смущава- пишат- направете това, ако не става, това, ако пак не става-това, и ако телевизорът не ще да тръгне-свържете се с нас. Ще стане така че ще го забия и ме мож го оправи после. Моделът е старичък и някои от описаните функции не поддържа. Май ще изчакам дистанционното- само там го има инфо бутона. Сякаш не ми се рискува. Не знам, но после да го нося по сервизи не оправдава средствата.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #13

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050


  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #14

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    А защо не си купиш дистанционно - например това - https://www.technopolis.bg/bg/TV-aks...-SONY/p/871271

  18. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #15

    Отговор: Въпрос за Sony KDL-20B4050

    А това дали не става: https://www.axeny.com/distancionni-u.../sony-rm-ed007

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за SONY Android OS
    От dnt62 във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 18-11-19, 03:35
  2. Въпрос за Sony 49xg8096BAEP
    От koprio във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-06-19, 16:22
  3. Въпрос за Sony телевизор.
    От Валка във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 21-12-15, 15:11
  4. Въпрос за SONY DAV-DZ740
    От feikot във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 08-11-12, 14:58
  5. Въпрос за Sony Play Station 2
    От Tanyo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-04, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе