Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree4Одобрявам

Sony XR процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Sony XR процесор

    Здравейте,

    Случайно бях срещнал в коментарите под едно видео в тубата, че Sony-то не ъпскейлва в режим ако се гледа IPTV, което за мен е абсурдно...
    Говорим през приложенията, не през бокс - там нещата са ясни.
    Та в този ред на мисли, оптималната работа за най-добро качество на процесора се постигала през турнирите, което за мен звучи леко абсурдно и лишено от логика,
    затова реших да попитам тук.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Sony XR процесор

    Тунерите имаш предвид сигурно. През тях е най добре. И като пуснат на някой HD канал филм на 10 бита, как си личи колко повече нюанси/тонове има на тъмните сцени. Аз за това се опъвам да остана на коаксиален кабел. Какви ли не оферти ми вкарваха от Виваком, като купиха N3, само да махна кабела и да мина на външното им устройство или на IPTV.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Отговор: Sony XR процесор

    Тунерите, да - typo. Значи на IPTV през приложение, не е толкова ефективна обработката на сигнала?
    За външното устройство съм съгласен, ама през 2022-та да си на coaxial е отживелица...
    Има IPTV услуги - Coolbox понеже споменахте че сте били на N3, а и не само.

    Както и да е. Според мен няма логика процесора да не играе роля, то по тази логика като си пуснеш през флашка качествено съдържание и пак да не прави нищо, въпреки "качественото" съдържание.
    Аз филм по-малък от 30GB не гледам така или иначе. :Д

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4

    Отговор: Sony XR процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Тунерите имаш предвид сигурно. През тях е най добре. И като пуснат на някой HD канал филм на 10 бита, как си личи колко повече нюанси/тонове има на тъмните сцени. Аз за това се опъвам да остана на коаксиален кабел. Какви ли не оферти ми вкарваха от Виваком, като купиха N3, само да махна кабела и да мина на външното им устройство или на IPTV.
    Само коаксиален разбира се,с CA модул,всичко останало е компромис с качеството на картината...имам общо 7 телевизора в 2 апартамента,всички са на коаксиален с модули,никога няма да мина на IPTV,освен ако престанат да правят телевизори с CA модули.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Тунерите имаш предвид сигурно. През тях е най добре. И като пуснат на някой HD канал филм на 10 бита, как си личи колко повече нюанси/тонове има на тъмните сцени. Аз за това се опъвам да остана на коаксиален кабел. Какви ли не оферти ми вкарваха от Виваком, като купиха N3, само да махна кабела и да мина на външното им устройство или на IPTV.
    Само коаксиален разбира се,с CA модул,всичко останало е компромис с качеството на картината...имам общо 7 телевизора в 2 апартамента,всички са на коаксиален с модули,никога няма да мина на IPTV,освен ако престанат да правят телевизори с CA модули.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Тунерите имаш предвид сигурно. През тях е най добре. И като пуснат на някой HD канал филм на 10 бита, как си личи колко повече нюанси/тонове има на тъмните сцени. Аз за това се опъвам да остана на коаксиален кабел. Какви ли не оферти ми вкарваха от Виваком, като купиха N3, само да махна кабела и да мина на външното им устройство или на IPTV.
    Само коаксиален разбира се,с CA модул,всичко останало е компромис с качеството на картината...имам общо 7 телевизора в 2 апартамента,всички са на коаксиален с модули,никога няма да мина на IPTV,освен ако престанат да правят телевизори с CA модули.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #5

    Отговор: Sony XR процесор

    И на мен постовете ми излизат по два пъти, та трия единия. Форума или задклавиатурното?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Тунерите, да - typo. Значи на IPTV през приложение, не е толкова ефективна обработката на сигнала?
    За външното устройство съм съгласен, ама през 2022-та да си на coaxial е отживелица...
    Има IPTV услуги - Coolbox понеже споменахте че сте били на N3, а и не само.

    Както и да е. Според мен няма логика процесора да не играе роля, то по тази логика като си пуснеш през флашка качествено съдържание и пак да не прави нищо, въпреки "качественото" съдържание.
    Аз филм по-малък от 30GB не гледам така или иначе. :Д
    Никаква отживелица не е. Но няма да го оставят да просъществува вечно. Далаверата е друга. А на Кулбокс сигурно съм от първите им абонати. Е ми няма да мина на IPTV.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6

    Отговор: Sony XR процесор

    И на мен, после трия ръчно, явно базата е натоварена или сървъра сгъва.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    И на мен постовете ми излизат по два пъти, та трия единия. Форума или задклавиатурното?

    - - - - - - - - - -



    Никаква отживелица не е. Но няма да го оставят да просъществува вечно. Далаверата е друга. А на Кулбокс сигурно съм от първите им абонати. Е ми няма да мина на IPTV.
    Грешка, горещо съветвам да пробвате тяхната IPTV телевизия! Направиха приложение, в ПЪТИ по-добро от маговете....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #7

    Отговор: Sony XR процесор

    Знам, знам. Но предпочитам хардуерен чип да ми прави картината, вместо софтуер. Нямам предвид, че услугата им е лоша. Просто обстоятелствата са такива. Телевизора ми е с 10 битов панел и 14 битова обработка на сигнала. И когато DTV сигнал влезе по кабел, тази обработка е в стихията си. За телевизия става въпрос. Не за филми от файлове.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8

    Отговор: Sony XR процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Знам, знам. Но предпочитам хардуерен чип да ми прави картината, вместо софтуер. Нямам предвид, че услугата им е лоша. Просто обстоятелствата са такива. Телевизора ми е с 10 битов панел и 14 битова обработка на сигнала. И когато DTV сигнал влезе по кабел, тази обработка е в стихията си. За телевизия става въпрос. Не за филми от файлове.
    С риск да прозвуча неловко, но каква е разликата, когато имаш качествен сигнал визирам много висок битрейт по IPTV?
    DTV е супер мачкан особенно при Виваком, и там големите оператори.
    Нали като се пиусне сигнала, за да работи GPU-то и CPU-то на телевизора всичко се процесва без значение от тунерите...
    при мен картината е стъкло на IPTV. (когато е от добър източник през m3u посредством TVMate, а както споменах и при Coolbox)
    Нали и външните боксове - маг боксове правят именно това обработване на сигнала.
    Просто не виждам как това не важи за IPTV през приложения (те служат единствено и само като software да могат да извличат лайв потока stream-а.)
    Ако може @hristoslav2 да потвърди?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #9

    Отговор: Sony XR процесор

    Вероятно Android OS налага такива ограничения - при активиране на приложение, да се изключват всички подобрители. Разбираемо, като се има в предвид, че Андроид е писана за мобилни телефони с малки дисплеи, при чиито размер няма да видиш артефактите в картината.
    Производителите на телевизори, с цел намаляване на разходите, направиха глупостта, да вкарат Андроид..след всяка нова версия, с разрешенито на ГУГЪЛ да правят свои корекции и даже си плащат такса за всяка бройка.

    В момента се използват предимно процесорите на 3-4 компании - Медиатек, Новатек(собственост на първата), Реалтек, Амлоджик..всички са евтини боклуци за по 25 долара с ARM архитектура.
    Алгоритмите вече са много сложни, в новите медийни библиотеки има дори някакъв вид AI, ARM не обработва изображението - има хардуерни блокове за всичко, което се контролира от ARM.

    https://usilenie.plus/2016/google-plz/
    Dominator одобрява това.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Отговор: Sony XR процесор

    Благодаря, но за мен няма логика в това,
    не че не отричам написаното.

    И все пак, Android по мое скромно мнение превъзхожда WebOS., А WebOS превъзхожда Tizen.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Отговор: Sony XR процесор

    Както си мислех, правилно съм смятал че няма значение дали си на тунер или на друг източник.
    Питах в AVS форума и от там ми отговориха следното:

    XR processing works on every input.
    @
    Rumb@ta

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #12

    Отговор: Sony XR процесор

    Добре. Нищо лошо. Логично е. Но това означава ли, че ще постигнеш по-добра картина за телевизия при IPTV/външен бокс, спрямо цифрова постъпваща по коаксиален кабел?

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Отговор: Sony XR процесор

    Не споменавам въшен бокс.
    По всеки Input във форума имаха предвид тунерите и IPTV през листи / приложения.
    През външен приемник, ползваш телевизора като монитор.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #14

    Отговор: Sony XR процесор

    Мисля, че просто през тунер технологията отдавна е изпипана хардуерно. Има установени стандарти за предаване на цифрова телевизия и всичко е на хардуерно ниво. Просто е отъпкано до съвършенство. Докато поточното предаване по интернет е нещо по-ново. А и не знаеш какво ти пускат доставчиците. Може да се окаже, че е супер смачкано и много компресирано видео.
    Gena_bs и Dominator харесват това.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #15

    Отговор: Sony XR процесор

    Аз знам какво пускат доставчиците, поне този който използвам. А и какво Ви кара да си мислите, че не се мачка по коаксиал? Това, което върви по коаксиал не смачкано върви и по IPTV.
    Отделно при IPTV която използвам при засичане на потока, скача до 35+ за Full HD, за 4К стига 60+Mbit/sec.
    Както и да е, беше важно да се уточни че ъпскейлинга работи и при IPTV (без външен бокс. )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA
    От evgenigs във форум Sony телевизори
    Отговори: 80
    Последно: 16-10-19, 19:50
  2. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 11:37
  3. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  4. продавам: телефон SONY RAY и процесор INTEL 775
    От zstoichev във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-13, 18:05
  5. Отговори: 2
    Последно: 25-07-09, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе