Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 115

Sony XR 65A83K - настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1

    Sony XR 65A83K - настройки

    Здравейте,

    Снощи го монтирах и нещата стартираха трудно.
    На цифрова кабелна Нетуоркс съм - трябвало първо да избера регион Германия/Финландия - 3 часа се мъчих, че не може да хване нито един канал.
    Това решено.

    Чисто като картина на този вид сигнал въобще не съм впечатлен от OLED спрямо VA от подписа на 10 години. Пуснах му и EON бокс през настроен HDMI 3 с настроен Долби Вижън - също не съм впечатлен.
    За това пиша и създавам тази тема - дано да е въпрос на настройки:?

    1. Та прави ми впечатление, че на HD канал ТВ-то ми изписва 1080р, но 25 Hz - защо така и може ли от някъде да се промени това, явно не и от менюто, което разцъках???
    В долният край на ТВ-то като върви информационна лента се получава трептене на буквите:
    viber_изображение_2022-11-25_09-28-32-287.jpg
    viber_изображение_2022-11-25_09-28-32-536.jpg
    Нека се има в предвид, че камерата на телефона добавя замазване, а трептенето няма как да го хване, но схващате какъв е "проблема".
    Това е най неприятното.

    При пуснат сигнал от ЕОН бокс - ТВ-то изписва 1080р и HDR10 - картината е по цветна и ярка, но горните неща също са налице, като SD сигнала си кофти.

    Кабеларката има андроид приложение - дали през него ще са по добре нещата?

    Дайте съвети за настройки моля иначе пътува обратно към магазина?

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Здравейте,

    Снощи го монтирах и нещата стартираха трудно.
    На цифрова кабелна Нетуоркс съм - трябвало първо да избера регион Германия/Финландия - 3 часа се мъчих, че не може да хване нито един канал.
    Това решено.

    Чисто като картина на този вид сигнал въобще не съм впечатлен от OLED спрямо VA от подписа на 10 години. Пуснах му и EON бокс през настроен HDMI 3 с настроен Долби Вижън - също не съм впечатлен.
    За това пиша и създавам тази тема - дано да е въпрос на настройки:?

    1. Та прави ми впечатление, че на HD канал ТВ-то ми изписва 1080р, но 25 Hz - защо така и може ли от някъде да се промени това, явно не и от менюто, което разцъках???
    В долният край на ТВ-то като върви информационна лента се получава трептене на буквите:


    Нека се има в предвид, че камерата на телефона добавя замазване, а трептенето няма как да го хване, но схващате какъв е "проблема".
    Това е най неприятното.

    При пуснат сигнал от ЕОН бокс - ТВ-то изписва 1080р и HDR10 - картината е по цветна и ярка, но горните неща също са налице, като SD сигнала си кофти.

    Кабеларката има андроид приложение - дали през него ще са по добре нещата?

    Дайте съвети за настройки моля иначе пътува обратно към магазина?

    1 - Капълно нормално да е 25Hz... кадрите са толкова..
    2 - При кофти сигнал каквото и да сложите, резултата няма да е кой знае какъв.
    Просто сте свикнали с "неправилната" технология - LCD и затова сега Ви се струват зле нещата.
    Оставете го да се разработи панела и тогава "бутайте" настройките"
    3 - Съветвам Ви да премахнете бокса и да пробвате през ЕОН приложението.
    4 - Недейте пребързвайте да го връщате, просто не сте свикнали с технологията. отделно при SDR нещата не са чак толкова "впечатляващи" като при HDR.
    Пуснете в тубата HDR видео / Dolby Vision да видите истинските възможности на телевизора, или още повече свалете си такъв филм или чрез някоя стрийминг платформа - 4K HDR.
    Този пост е редактиран от Dominator; 25-11-22 в 13:21.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #3

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    20" са сериозна разлика за сигнала от нашите кабеларки - не е до технология, а до качество на излъчване.

    Защо е това 1080р ХДР от бокса - то ако има ХДР канал би трябвало да е на някой 4К канал? Май не са му правилни настройките, но то и сигнала му е силно компресиран...

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #4

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    изключи всички обработки и подобрители

    и първо му навърти 200 часа да го разработиш с понамалена яркост и контраст и тогава съди за картината

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #5

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    1 - Капълно нормално да е 25Hz... кадрите са толкова..
    2 - При кофти сигнал каквото и да сложите, резултата няма да е кой знае какъв.
    Просто сте свикнали с "неправилната" технология - LCD и затова сега Ви се струват зле нещата.
    Оставете го да се разработи панела и тогава "бутайте" настройките"
    3 - Съветвам Ви да премахнете бокса и да пробвате през ЕОН приложението.
    4 - Недейте пребързвайте да го връщате, просто не сте свикнали с технологията. отделно при SDR нещата не са чак толкова "впечатляващи" като при HDR.
    Пуснете в тубата HDR видео / Dolby Vision да видите истинските възможности на телевизора, или още повече свалете си такъв филм или чрез някоя стрийминг платформа - 4K HDR.
    Не желая да влизам в поредната дискусия в нашият форум, НО тази "неправилна" технология LCD бе съобразена с предоставяният за времето си качествен сигнал и зарови всички кучета дори като "Електрон" и прочие в земята по издръжливост като моето Самусун куче F6500 с 3D технология и по нищо отстъпващ по функционалности глезотии и високо-качесвена картина.
    Силно се надявам, но всички сме наясно, че разработването няма да подобри достътъчно нещата - явно размера тук е от отрицателно значение.
    Това с тубата и стрийма е ясно и ще го ползвам, но 18% от времето - трябва да вдигна подобря качествето при останалите "скромни" 82% HD канали - Световно по футбол има все пак.

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    изключи всички обработки и подобрители

    и първо му навърти 200 часа да го разработиш с понамалена яркост и контраст и тогава съди за картината
    Веднага след пускането съм ги намалил драстично - добре е, че времето е доста облачно и не влиза много светлина през прозореца.
    Това с изключване на HDR видео / Dolby Vision няма да подобри основният ми проблем при коксиал сигнала от кабеларката.


    Разговарях няколко пъти с доставчика Нетуоркс - те са сериозни и за това съм им клиент повече от 15 години и са в "правилното технологично време" компания. Хората ясно обясниха - няма как по качествен сигнал от коксиала и той да не е по добър от всяко Андроид приложение, което "смачква" сигнала на всеки HD цифрови канали.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Не желая да влизам в поредната дискусия в нашият форум, НО тази "неправилна" технология LCD бе съобразена с предоставяният за времето си качествен сигнал и зарови всички кучета дори като "Електрон" и прочие в земята по издръжливост като моето Самусун куче F6500 с 3D технология и по нищо отстъпващ по функционалности глезотии и високо-качесвена картина.
    Силно се надявам, но всички сме наясно, че разработването няма да подобри достътъчно нещата - явно размера тук е от отрицателно значение.
    Това с тубата и стрийма е ясно и ще го ползвам, но 18% от времето - трябва да вдигна подобря качествето при останалите "скромни" 82% HD канали - Световно по футбол има все пак.



    Веднага след пускането съм ги намалил драстично - добре е, че времето е доста облачно и не влиза много светлина през прозореца.
    Това с изключване на HDR видео / Dolby Vision няма да подобри основният ми проблем при коксиал сигнала от кабеларката.


    Разговарях няколко пъти с доставчика Нетуоркс - те са сериозни и за това съм им клиент повече от 15 години и са в "правилното технологично време" компания. Хората ясно обясниха - няма как по качествен сигнал от коксиала и той да не е по добър от всяко Андроид приложение, което "смачква" сигнала на всеки HD цифрови канали.
    Колега, меко казано се излагаш......
    Веднага го връщай и си вземи Finlux CCFL подсветка, така ще си най-доволен!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Взех същия модел (55) и съм много доволен. Дори и на сигнала от калпавото СТБ на местен градски доставчик по коаксиал. От него сигналът ми е 1080i, повече не може. И пак е напълно прилично. Мачове, тенис, Ф1 е супер като за сигнал от кабеларка. Няма мазане, накъсване и т.н. И категорично по-добре от другите ми 3 ТВ-та. 4К HDR и DV вече на ОЛЕД е супер. Но си поиграх малко с настройките за всеки вход и източник - СТБ от кабеларката - СДР на hdmi1 ("стандартен формат" за съвместимост), 4к sdr и hdr от външен андроид (coreelec) плеар - през ресийвъра на hdmi3 (eARC и "подобрен формат за DV") , приложения от googletv на самия тв. Намерих в нета различни настройки, от които подбрах такива каквито на мен ми харесват. И смея да твърдя, че се получи доста различно от картината след закупуването. Трябва да се настроят и от менюто на ТВ hdmi входовете спрямо устройствата, които ще бъдат свързани към тях и възможностите и сигнала им. Има си малко занимавка.
    За начало започни с готовите настройки за картината "потребителски". За този модел се препоръчват те. Вече в подробности някои настройки са общи за сдр и хдр сигнал, а други стават достъпни само при пускане на съответния вход и сигнал - hdr, dv. За DV препоръчват режим "DV тъмен". На едно място се препоръчваше пък да не се избира режима "подобрен с DV" на hdmi входовете (3 и 4), а само "подобрен", че с някои устройства имало проблеми с DV. Да се гледало hdr.
    Ако не се справиш ще ти изпратя моите настройки за проба. Може и линка с видеото, от което ползвах основата с настройки.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-11-22 в 09:08.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Аз и двата OLED-а от подписа ги гледам както са out of the box и нищо не съм пипал и картината е перфектна!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Е, този модел от кутията излиза на режим "стандартен" и особено на sdr от стб на кабеларката не беше добре. Трябва да се изключат и някои еко неща. Трябваше и настройка за hdmi входовете спрямо устройството, което се включва във всеки един от тях. Вярно, може за най-кратко само да се смени тип настройка на картина на "потребителски" (навсякъде го дават най-добре за A80J и А80К) за всеки вход и вид сигнал. Но има и още някои настройки, които може да се пипнат.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Е, този модел от кутията излиза на режим "стандартен" и особено на sdr от стб на кабеларката не беше добре. Трябва да се изключат и някои еко неща. Трябваше и настройка за hdmi входовете спрямо устройството, което се включва във всеки един от тях. Вярно, може за най-кратко само да се смени тип настройка на картина на "потребителски" (навсякъде го дават най-добре за A80J и А80К) за всеки вход и вид сигнал. Но има и още някои настройки, които може да се пипнат.
    Като казвам, че не съм пипал настгройките - така си е. Оставил съм го както си е и на двата телевизора на Стандартен, не се ръководя кой какво пише и къде го пише.. Отделно аз сет-топ бокс не ползвам.... обезсмисля покупката на OLED....
    Така че нямам включени HDMI кабели , защото и игри не играя - затова си имам PC ако искам да играя :Д Разбира се, всички там сензори и еко настройки това по подразбиране го изключвам. Намалил съм и яркостта.Но чак както го описахте че да си играе човек, не се съгласявам с това, но всеки си има мнение.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #11

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Много е важно, когато се ползва външен приемник, той да подава оригиналния сигнал на съответния канал.
    Ако в него става някаква конверсия на резолюция, кадри, или пък цветовете, няма спасение след това.
    Вижте настройките на STB или направо пуснете снимки.
    Имай предвид, че ако продавате същия сигнал, но сте увеличили драстично размера на дисплея, няма как да се запази качеството. Особено при мазалото, което подават родните оператори.
    И последно, нека видим с какви настройки се гледа в момента.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #12

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Чухме се с човека. Нещата с картината са оправени. Иначе има всякакви варианти при него. Може да гледа или неговата кабелна, или еон с бокс или приложение. Има отделно и външен плеар, но се бори да подкара Елементум на Коди на самото ТВ, за да гледа от родните тракери торенти директно. Аз не гледам директно торенти, а си ги свалям локално и после гледам. В това отношение не му бях полезен. Някой друг ако може да му помогне.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-11-22 в 21:19.

  16. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #13

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Има отделно и външен плеар, но се бори да подкара Елементум на Коди на самото ТВ, за да гледа от родните тракери торенти директно. Аз не гледам директно торенти, а си ги свалям локално и после гледам. В това отношение не му бях полезен. Някой друг ако може да му помогне.
    Препоръчвам му приложението Stremio. С него и добавката Torrentio също могат да се гледат директно торенти. Настройката е по - лесна от на коди, а и работи по - гладко. Съответно има добавки за субтитри.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #14

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Благодаря на колегата VanDan за оказаното професионално-практическо съдействие за разлика от това някой, кой какво чул или му разказали бабини дивитини!!!
    В крайна сметка все още има какво да се желае - нали трябва да сме максималисти като купуваме най-добрата технология. Боря се още по линия настройките на картината, а именно движение на текст в долната част на ТВ при HD канали подадени през кабеларка, СТБ и приложение на ЕОН.

    Също проблем имам и при настройването на КОДИ на Гугъл ТВ /Андроид/ където добавката, която "просвирва" торенти Елементум не сработва като следвам тези инструкции от github.com:

    1. Add source `https://StefanIlchev.github.io/ElementumService` to Kodi; - тук всичко е ОК;

    2. Copy service APK from source to device's storage and install it; - от Install zip file инстарирам plugin.video.elementum 0.1.860051

    3. Install Elementum addon from source; - тук инсталирането се реализира автоматино като не е ясно защо, но да кажем би трябвало да не е проблем???

    4. (Optional) Reinstall the addon from the added Elementum Service Repository and Kodi will keep it up to date. The APK once installed will update itself to match the addon's version. - тук ако може някой да сподели упътване как той прави въпросното Преинсталиране за да се ъпва addona понеже при мен признаци от преинсталацията няма и не съм сигурен дали е реализирана?

    В крайна сметка при стартиране на торент ми изписва : "Elementum it still starting up, give....."


    И тези настройки /в Коди/ както и всички останали по линия на различните видове източници са от съществено значение за ефективно ползване на телевизора и не виждам как е възможно с "out of the box" да постигате положителни резултати като се надявам това да задовалява вашите очаквания, но при мен има какво да се желае.

    Моля за съвети и коментари.

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #15

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Инсталирай Коди 18.9 и елементума по-нормалния начин, без зипа и апк файловете на Стефан Илчев.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки за SONY XR-55X92J
    От stoyanhristov във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 10:35
  2. Настройки за телевизор Sony kd-43xg7096
    От panteroid във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-20, 17:33
  3. Въпрос: Ресийвър Sony настройки
    От UserBG1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-16, 17:33
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 14:07
  5. Sony Experria Arc проблем с настройки
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе