Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 115

Sony XR 65A83K - настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #46

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Kodi IEC packer има ли го в официалното коди?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #47

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки


  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #48

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Не зависи само от андроида, кой IEC ще ти зареди, android IEC packer го имам като избор в официалното коди (ако го има в андроида), докато Kodi IEC packer ползвам само в Мавен билдовете, които са кастъм. Предполагам е допълнитилно билднат. НО, понеже официална версия не съм пускал отдавна, за това и питам може и там да го има вече.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #49

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Това и подобни срещнах по форуми на въпрос "I am trying to stream TrueHD 7.1 but have not been successful":
    - "Android apps running directly in TV, only can have max DD+ audio."
    - "Most TV's don't seem to be able to pass anything higher than DD+ from Android apps."
    Като отговорите са тези:
    - "Your only option is to transcode to DD 5.1, it can be enabled in Kodi passthrough options"
    - външен плеар.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-12-22 в 12:15.

  6. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #50

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Транскод не е пастру битстрийм, само да поясня аз.
    Това си е преконвертиране, все едно аудиодиск да го прешлякаш на емпетрици, и дори не на лослеси...
    Между другото, и лослесите не са лослес при слушане, просто са с много по-висок битрейт (качество) дори от 320 кбпс емпетричка.
    Лослесите са лослес, когато от тях "възстановиш" аудиодиск (WAV).

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #51

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Един въпрос - за DTS е ясно че "бута" от HD MA до DTS core - 1.5Mbit/sec.
    Какво се случвва при ситуацията ако се пусне TrueHD както в случая правя аз през Kodi и съм си мислел че върви TrueHD - някой знае ли да речем ако битрейта е висок (а той няма как да е иначе при TrueHD) до какъв битрейт бута Dolby Digital Plus?
    Според мен няма как да е до 640кбит/сек ?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #52

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки


  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #53

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Това за самплинг рейта го знам кой колко е... въпроса ми беше... на колко сваля след възпроизвеждане от Dolby TrueHD... на който ти не ми отговори колега!
    Четем: Какво се случвва при ситуацията ако се пусне TrueHD както в случая правя аз през Kodi и съм си мислел че върви TrueHD - някой знае ли да речем ако битрейта е висок (а той няма как да е иначе при TrueHD) до какъв битрейт бута Dolby Digital Plus?

  11. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #54

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Нямам представа, нито ми се рови в логове.
    Дерзай!

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #55

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Понеже, като чета в нета пише това The maximum bit rate for Dolby Digital Plus on Blu-ray Disc is 640 kbps for the core audio packet (carrying from one to 5.1 channels) and 1.024 Mbps for the extension packet (carrying up to 5.1 channels) for a total bit-rate maximum of 1.7 Mbps. а от там изхождах, че поне като не може да подкарам Passtrhough Dolby TrueHD , че ще го вземе с максимален битрейт (на принципа на DTS core.)
    Както и да е, пълно щастие няма.
    Все пак това не обезсмисля свалянето на големи рипове, аз като разбрах че звука е "осакатен" и за момент преосмислих дали има нужда от по-големи риповое.

    Поздрави!

  13. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #56

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Ами, за последен/пореден път: до този миг чудесен, за мен, и картината, и звукът от дроид телетата са осакатени.
    Само с читав външен плейър (HDMI) ми се получават нещата - истинско 4К видео (HDR/DV) с оригинален FPS и оригинално пастру битстрийм аудио (DD+, TrueHD, DTS-HD, DTS:X) към ресийвъра.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #57

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    За звукът съм съгласен, но за картината сякаш нямам влошаване (дори обратното) спрямо външния ми плеар Ugoos AM6 Plus. Сега дали той се брои за "читав" нямам идея. Това за H265 и H264 файлове от торентите 20-100GB. За стрийминг платформите ТВ бие, защото е сертифицирано, а плеара не.
    Честно, бих си прежалил изискванията за звук (при наличните ми сравнително скромни озвучителни тела и субуфер) пред това да купувам друг "читав" плеар. И кои модели се водят за "читав" плеар.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #58

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    И на мен ми се вижда безсмислено да купувам BD плеър или шилда и да имам андроид върху андроид, само че да може да подава форматите, които така и така би следвало да се предават по passthrough.... :D

  17. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #59

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    "Влошаване"-то на картината е субективен фактор.
    За мен е достатъчно съмнението, че не е това, което трябва да бъде, като технически параметри: нито резолюцията е ясна, кадрите пък винаги са фиксирани на 50/60, а не както е в контента и т.н.

    "Влошаване"-то на звука СЪЩО е субективен фактор.
    Пак опираме до интерпретация на техническите параметри.

    В крайна сметка,
    всеки сам "си преЦЕНЯ" кое доколко го устройва.

    "Читав" плейър за мен е този, който:
    • Пуска безпроблемно "истинско 4К видео (HDR/DV) с оригинален FPS и оригинално пастру битстрийм аудио (DD+, TrueHD, DTS-HD, DTS:X) към ресийвъра"
    • Управлява се от едно дистанционно (CEC), а не да се зареждам с наръч пръчки всеки път, щом седна на правилното място пред тАлАвизора
    • Компактен като размери и енергопотребление
    • Не МИ струва повече от 200 евра
    • Приятен интерфейс и за технически "неграмотните" потребители у дома (а аз го правя еднакъв на всичките си устройства)
    • Добре развита поддръжка и от производителя, и от свободната общност


    Не ме разбирайте погрешно:
    дроид телетата не са (напълно) лишени от смисъл,
    просто не отговарят на моите претенции.

    И те такааам.
    Този пост е редактиран от Shimbadze; 01-12-22 в 17:01.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #60

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Ами, за последен/пореден път: до този миг чудесен, за мен, и картината, и звукът от дроид телетата са осакатени.
    Само с читав външен плейър (HDMI) ми се получават нещата - истинско 4К видео (HDR/DV) с оригинален FPS и оригинално пастру битстрийм аудио (DD+, TrueHD, DTS-HD, DTS:X) към ресийвъра.
    Това твърдение за картината е абсурдно! За звука.... може но все пак предвид че ниякоя стрийминг платформа не дава DTS HD MA , TrueHD а всичко е наблъскано с DD+ е все тая....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки за SONY XR-55X92J
    От stoyanhristov във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 10:35
  2. Настройки за телевизор Sony kd-43xg7096
    От panteroid във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-20, 17:33
  3. Въпрос: Ресийвър Sony настройки
    От UserBG1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-16, 17:33
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 14:07
  5. Sony Experria Arc проблем с настройки
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе