Страница 54 от 112 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1673

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #796

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от nikineo Виж публикацията
    Здравей те,какво ще кажете за този https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09182267
    приятели имаха подобна дилема, но за 50". избраха 50EP660.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    25
    #797

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, момци (и девойки ако има). Чета в чата и срещам думата MEMS.горе-долу разбрах какво е, но как може да се разбере дали тв-то го има или не, ако не ти правят впечатление подобни неща....Благодаря предварително
    П.с Честит празник

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #798

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Гледаш в техническите характеристики на модела.
    Относно функцията MEMC, потребителите са разделени на два лагера:
    - едните казват, че без нея картината им изглеждала насечена
    - другите се оплакват от ефекта на сапунената опера когато е активирана и за това я изключват

    А този проблем лесно може да се реши, ако телевиизите започнат да снимат с 100fps (прогресивна картина)
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-09-20 в 18:00.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #799

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Твоят има MEMC.Щом не знаеш значи си дефолтно на 10.Аз още като взех го сложих на 4 и ми е перфектно.Намира се на picture-advanced-motion-judder.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #800

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    50EP660 е с матрица V500DJ6,а 50EP680 e s V500DJ7 като има Dolby Vision и Dolby Atmos за разлика от 660.И двата модела са с Direct Led.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #801

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Чудесно е ,че вече можем да ги видим и тестваме на живо.Моят като го взимах беше само по картинки ,спецификация и бегло полско ревю.Слава богу не съжалявам.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    9
    #802

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Доказателство са моите познания и очи. Който иска да се съмнява. Просто Ви помагам. Доста от хората нямат и ни най-малка представа кое как трябва да изглежда! В почти всички от веригата ТМ успоредно са наредени. Попаднах на един до друг и ги тествах професионално дълго време.50EP660 видимо превъзхожда в пъти (матрицата няма нищо общо с EP680/1/2). Не знам какво различно е вложено като части вътре в кутията, но това показа теста.
    Цитат Първоначално публикувано от joro666 Виж публикацията
    Имаш ли доказателство? Според мен EP680 е с по-добра картина
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Интересно какво точно представлява "професионално тестване" ... в магазин?
    DOLBY VISION 4K, не се заяждам, попитах от чисто любопитство тъй като е много вероятно да ми се наложи да взема един такъв скоро! И на мен ми е интересно как точно са били тествани професионално в магазина. Не разбирам защо се сопкаш на svetlio1 - въпросите му бяха доста на място. Относно "Доказателство са моите познания и очи." - от доста години работя с колориметри и практиката ме е научила да не разчитам на очите си, особено в случаите, когато трябва да дам обективна оценка. Предполагам след като са тествани професионално, то си изпозлвал необходимото за целта оборудване. Сподели за какво професионално тестване иде реч? По какъв начин панела на EP660 превъзхожда този на EP680 - яркост, контраст, цевтопредаване? Как са мерени? При еднакви настройки ли са тествани? Говориш за някакъв "блясък в пиксела" - при еднаква яркост ли са съпоставяни? Под еднаква яркост имам предвид не еднакви стойности на настройките в менюто за яркост, а уеднаквена реална яркост в cd/m^2 (много важен момент при съпоставяне). Виж, изобщо няма да се учудя, ако е точно така както казваш - просто бъди по-конкретен и аргументиран, разкажи как си тествал. И пак да повторя - не се заяждам. Не разбирам и защо нормални въпроси в БГ форумите все биват възприемани като упреци и подлагане на съмнение на нечия компетентност...
    Този пост е редактиран от callahan; 12-09-20 в 10:50.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #803

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Темата е почистена от фантазиите на DOLBY VISION 4K.

    svetlio1
    Колегата soon беше от Бургас, а по нищо не различаващият се от него DOLBY VISION 4K е от Димитровград...

    DOLBY VISION 4K
    Престани с измислените си тестове! Заблуждаваш колегите. Ако продължаваш в същият дух, може да си изпросиш наказание.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #804

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Интересна ми стана дискусията за EP660/EP680.
    Отидох преди малко до техномаркет,имаха 3 модела 65DP600,50EP682(681),50EP660,подредени един до друг.Също няколко малки и 55C715 получаваха отново, имало продадени вече.
    Погледнах само как са на футбол.На филми в магазина е безмислено,освен ако някой не ми даде поне няколко часа на тъмно.
    Имаше мач по ефирния БНТ3.Най -напред ми се видя,че EP660 предава по-добре,но след като погледнахме настройките -не бяха еднакви.Направихме ги на 50,но след включване режим спорт(!)настройките за яркост и контраст отидоха на 100,а цветовете на 65.Бяха еднакви.
    При това положение EP680 за мен беше много над останалите.Картината ми се видя много по-ясна и по-добра.
    Иначе вероятно поради 50hz и на 3-те се вижда пикселизация(за краткост може и да не е точен в термина,аз предпочитам да гледам,а не да помня терминологии).При включване на опция за движение тв-т започва да мига и на практика не може да се гледа.Момчето с право веднага я изключи.Не знам защо се получава ,а и не помня дали по-напред в темата някои не разясняваха по въпроса и дали се оправя с нов софтуер...
    Пиша това което е според мен и то на точно определен режим и само за спорт.Който иска да пробва други неща да пробва и това ,много е лесно защото на практика вкл. само настройката за спорт.При това не казвам,че ако си играете с настройките не може да подобрите някой от моделите.
    Съмнявам се колегата DOLBY VISION4K да има каквото и да било желание да позиционира EP660 над EP680!
    Moже би е пробвал други неща.Така,че ако има желание да ми пише на лични ,може да се видим след дългата ваканция,за да ми покаже в кои режими и с какво е по-добър EP660.Разбира се ако ни позволят това от Техномаркет.
    Сравненията и това какво вижда друг човек са винаги интересни,а и аз не се притеснявам да дискутирам с хора които не мислят като мен.
    Този пост е редактиран от inches9; 12-09-20 в 21:47.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    9
    #805

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    ето и от мен няколко бързи снимки:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    14
    #806

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, дали си заслужава 55ec780, някой има ли впечатления? Как се представя на светло? Малко ме притеснява, че е Edge LED. В момента е на цена 1125лв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #807

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Е заслужава си за парите. Ако мислиш да го комбинираш с ресийвър насочи се към 680. На този саунд бара не е нещо уау.

    Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #808

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от joro666 Виж публикацията
    Здравейте, дали си заслужава 55ec780, някой има ли впечатления? Как се представя на светло? Малко ме притеснява, че е Edge LED. В момента е на цена 1125лв.
    прочети цялата тема.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    14
    #809
    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    прочети цялата тема.
    Прочетох е, но точно за този модел няма много инфо.
    Повечето е за EP660

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе