Страница 67 от 115 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1721
Like Tree385Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #991

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-12-20 в 18:25.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #992

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Усещам как ще падат от високо TCL...Този модел никъде няма инфо за цветовото покритие и битове на матрица.По скоро ми намирисва на серия за разкарване на смотани матрици.В Displayspec пише 10bit ,но без dolby vision.Което ако е реално е все едно да си купиш адидас за да доиш кравата с него.Моделите 2019 прокараха TCL в европа,модели 2020 се наложиха.Но 2021 намирисва на провал.Ще видим..

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #993

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Всички матрици са 8-bit + FRC. 10 битовите са скъпи и няма да ги поставят в бюджетни модели.
    За мен проблемите са други :
    - ужасно или никакво планиране на годишната гама от модели,
    - няма ясно разграничена градация в качеството на картината и функционалността между отделните серии,
    - използват едно шаси за цялата моделна гама...и то вече трета година подред,
    - няма changelog за отделните версии на фирмуера,
    - няма адекватна поддръжка на сайта,
    - измама с моделният код при офлайн и онлайн магазините, един и същи модел се изписва по два начина - опитват се да прецакат някои търговци,
    - само някои серии имат уплавняване на картината MEMC, а там където го има, не може да се изключи напълно,
    - без никакво обяснение изчезна моделът 65C815,
    vakill одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #994

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Има ли готови настройки за картината на TCL- 50P715, нищо не намирам в нета. Като цяло сме доволни, но малко трябва някъде да се бутне. Гледаме в режим кино. Бъдете здрави през 2021 г.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #995

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Търсиш: TCL 50P715 picture settings
    пробвай с тези..
    valyo68 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #996

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Благодаря Христслав, ще опитам тези дни!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #997

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Някой успял ли е да ремапне Netflix бутона на 50С715?
    Хоум бутона работи през Button mapper, но нито на Netflix, нито на TCL бутона приложението може да прихване кода.

    На SONY 55XD8577 сработва всякакъв ремап, но на TCL, изглежда заради по-новата версия на Андроид, не работи

    Sent from my BAH-L09 using Tapatalk

    - - - - - - - - - -

    Добре е да се отбележи на първата страница, че има проблеми с някои флашки с USB3.0 - не ги отваря и изписва грешка. Решението е да се ползва USB2.0 преходник/рийдър:
    In general, USB 3.0 drives will work in USB 2.0 mode on your TV. Some USB 3.0 drives may not work if you plug them directly into the USB port of the TV. You can use a USB 2.0 extension cable or USB 2.0 externally powered hub to get around this restriction.
    Този пост е редактиран от bobybc; 01-01-21 в 10:37.
    hristoslav2 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #998

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)


  11. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #999

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Леле мале това е доста амбициозно от страна на TCL.Как смятат да постигнат REC2020 98% си е абсолютна загадка.Още по интересното е от LG ли смятат да взимат OLED матриците.Определено на хартия изглежда впечатляващо.Дано цените им не станат впечатляващи също

    Добре е да се отбележи на първата страница че USB-то (и на Андроид и на RokuTV моделите) поддържа формати позволяващи работа с големи файлове (> 4GB) само ако флашката е USB2.0 или се ползва USB2.0 преходник/рийдър:
    Работи си 3.0 без никакъв дерт.Аз използвам такова дискче 512Mb ,което е USB-C с преходник към 3.0.
    https://www.slrlounge.com/sandisk-ex...review-rugged/
    Този пост е редактиран от vakill; 31-12-20 в 13:57.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #1000

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията

    Работи си 3.0 без никакъв дерт.Аз използвам такова дискче 512Mb ,което е USB-C с преходник към 3.0.
    https://www.slrlounge.com/sandisk-ex...review-rugged/
    Моя грешка - кофти го бях написал.
    Идеята е ако някоя USB3.X флашка не се разпознава от телевизора, да се ползва USB2.0 преходник

    Sent from my BAH-L09 using Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    90
    #1001

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте и за Много години, значи сдобих се преди месец и половина с TCL 50C715, към него имам вързано едно HTPC с процесор Intel® Pentium® Gold G5500 Processor, с видео карта Intel® UHD Graphics 630 която поддържа HDR, но Windows 10 не показва че тв-то е HDR. Може би проблема е в кабела защото е стар но не съм сигурен, ако е от него веднага ще си купя HDMI v2.1.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VaskoD Виж публикацията
    Здравейте и за Много години, значи сдобих се преди месец и половина с TCL 50C715, към него имам вързано едно HTPC с процесор Intel® Pentium® Gold G5500 Processor, с видео карта Intel® UHD Graphics 630 която поддържа HDR, но Windows 10 не показва че тв-то е HDR. Може би проблема е в кабела защото е стар но не съм сигурен, ако е от него веднага ще си купя HDMI v2.1.
    Разбрах какъв ми е проблема дънната платка ми е Asrock H310M-HDV с HDMI 1.4. Ще видя дали ще намеря H310M дъно с HDMI 2.0.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #1002

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    За какво ви са тези кабели от компютър??Кабела от кимпютър към телевизор има смисъл само ако се играят игри и телевизора се ползва за монитор.При всички други случай се използва SMB и DLNA.Освен това за да изкараш HDR на компа трябва някакъв платен кодек към майкрософт да се закупи,когато телевизора се използва като монитор.Съветвам да прочетеш цялата тема и ще ти се изяснят всички детайли.
    п.п.Няма никакво значение какво дъно,компютър или кабел имаш за да гледаш филмите си перфектно на телевизора от компютъра.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    90
    #1003

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    За какво ви са тези кабели от компютър??Кабела от кимпютър към телевизор има смисъл само ако се играят игри и телевизора се ползва за монитор.При всички други случай се използва SMB и DLNA.Освен това за да изкараш HDR на компа трябва някакъв платен кодек към майкрософт да се закупи,когато телевизора се използва като монитор.Съветвам да прочетеш цялата тема и ще ти се изяснят всички детайли.
    п.п.Няма никакво значение какво дъно,компютър или кабел имаш за да гледаш филмите си перфектно на телевизора от компютъра.
    Значи имам Synology NAS Server и проблема е че не вървят гладко нито през DLNA основно ползвам MiniDLNA нито през Kodi, единствено през Plex вървят добре ако се пусне транскодинга но на компа, защото NAS servera ми няма транскодинг модела е по слаб, нещо kodi-то не се справя цикли на места когато плейвам 100Гб филм с HDR дори от USB. Иначе установих че когато закача външен хдд на USB 3.0 през вградения плеър всички HDR филми вървят прекрасно, без каквито и да било засечки дори изважда Dolby Vision и Dolby Atmos общо взето всичко върви когато го плейваш през USB дикса. Иначе за мрежата когато го вържа на 5Ghz винаги се закача на 650 мегабита което теоретично е около 70МБ/с, това се тества много лесно с тази програма Wi-Fi SweetSpots, инсталирате я и ви показва колко ви е скороста към рутера.
    Така че няма нужда от преход USB-LAN 1000 мегабита за протокола имам и такава и пак нестава, не няма презареждане просто цикли от време на време.
    Ето затова ми е HTPC-то защото там няма проблем да се пусне HDR филм с новото Kodi Matrix 19.0 HDR Edition. За протокола не си слагайте същия релийз за андроид, че ще ви се отвори работа
    Другия вариант който ползвам е купих си отделно един USB type A-M кабел който винаги е закачен на телевизора и когато искам да гледам HDR филм слагам USB диска.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #1004

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от VaskoD Виж публикацията
    Значи имам Synology NAS Server и проблема е че не вървят гладко нито през DLNA основно ползвам MiniDLNA нито през Kodi, единствено през Plex вървят добре ако се пусне транскодинга но на компа, защото NAS servera ми няма транскодинг модела е по слаб, нещо kodi-то не се справя цикли на места когато плейвам 100Гб филм с HDR дори от USB. Иначе установих че когато закача външен хдд на USB 3.0 през вградения плеър всички HDR филми вървят прекрасно, без каквито и да било засечки дори изважда Dolby Vision и Dolby Atmos общо взето всичко върви когато го плейваш през USB дикса. Иначе за мрежата когато го вържа на 5Ghz винаги се закача на 650 мегабита което теоретично е около 70МБ/с, това се тества много лесно с тази програма Wi-Fi SweetSpots, инсталирате я и ви показва колко ви е скороста към рутера.
    Така че няма нужда от преход USB-LAN 1000 мегабита за протокола имам и такава и пак нестава, не няма презареждане просто цикли от време на време.
    Ето затова ми е HTPC-то защото там няма проблем да се пусне HDR филм с новото Kodi Matrix 19.0 HDR Edition. За протокола не си слагайте същия релийз за андроид, че ще ви се отвори работа
    Другия вариант който ползвам е купих си отделно един USB type A-M кабел който винаги е закачен на телевизора и когато искам да гледам HDR филм слагам USB диска.
    Не го разбра колегата, той ти каза да ШЕРНЕШ /споделиш/ папка от NAS-a, и примерно да инсталираш VLC на ТВ то и през шернатата папка да пуснеш филма, не да пускаш кодита модита и длна сървъри.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    2
    #1005

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от VaskoD Виж публикацията
    Здравейте и за Много години, значи сдобих се преди месец и половина с TCL 50C715, към него имам вързано едно HTPC с процесор Intel® Pentium® Gold G5500 Processor, с видео карта Intel® UHD Graphics 630 която поддържа HDR, но Windows 10 не показва че тв-то е HDR. Може би проблема е в кабела защото е стар но не съм сигурен, ако е от него веднага ще си купя HDMI v2.1.
    Преди време глегах 4K HDR филми директно от компютъра с HDMI кабел. Не е най-добрата опция, повярвай ми. Картина е доста по-бледа и безцветна от колкото да гледаш видеото директно от USB или по мрежата. В момента предимно стриимвам с PLEX. Просто на телвеизора HDMI-а е 2.0 и няма как да докараш желаното качество. А това с HDR кодеците на Win10 е само за медиа плеъра на Майкро$офт. VLC, PotPlayer, KMPlayer... те имат вградени кодеци за 4K HDR.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 115 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе