Резултати от 1 до 12 от общо 12

TCL 40ES560 смарт функции

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #1

    TCL 40ES560 смарт функции

    Купих го преди 2-3 години и ми беше първият смарт телевизор. Разбрах, че е с Андроид 8, отначало ми беше интересно, поръчках разни настройки, свързах го с мрежата, но силно се разминаха очакванията ми с действителността..., нищо общо с андроида на телефони/таблети.
    То и андроида на телефон/таблет е твърде далече от функционалността/юзър френдли на Уиндоуса, но на телевизор излиза, че е още по-зле...
    До сега го ползвах само като телевизор, интернет си ползвам на телефона и лаптопа. Открих, че когато на лаптопа използвам браузера Chrome, мога да правя cast към телевизора и да гледам на него екрана на лаптопа, о рядко го ползвам...
    Приятел с телевизор Самсунг казва, че лаптоп не ползва, всичко прави на телевизора, та реших и аз да опитам, но до никъде не стигнах, освен Youtube...
    Къде да прочета как да ползвам смарт функциите директно на телевизора? Т.е. например:
    1. Как да открия/направя икона на Гугъл търсачката, да може да ми е винаги на заглавния екран, да не я търся... Как става?
    2. Ако все пак успея и с Гугъл намеря някакъв сайт, мога ли да му направя икона и сложа някъде на видно място, за да не я търся всеки път...?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #2

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    На т.1 с гласов контрол през приложението можеш да търсиш всичко,не ти трябва икона ,за т.2 не знам.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #3

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    На т.1 с гласов контрол през приложението можеш да търсиш всичко,не ти трябва икона
    Изглежда не всички модели имат гласово командване... Излиза опцията "слушам, говори",но не приема команди, не знам дали някъде няма активиране от настройки...
    Не знам и дали се ъпдейтва автоматично софтуера или ръчно и дали е ъпдейтнат и дали е полезно да го правя... Как да проверя?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #4

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    В гугъл плей изтегли приложението на тсл на телефона,оттам му говори.В менюто на тв иди на предпочитание на устройство,информация,там има опция за ъпдейт.Ако има такъв го направи,полезно е.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #5

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    В гугъл плей изтегли приложението на тсл на телефона,оттам му говори.В менюто на тв иди на предпочитание на устройство,информация,там има опция за ъпдейт.Ако има такъв го направи,полезно е.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Auto update е включено, При Системна актуализация излиза съобщение, че е с последния софтуер...
    Има различни TCL приложения- TCL Home, Roku, , tv remote... Кое от тях...?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #6

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    Тсл хоум,там има гласов контрол,работи по блутуд.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #7

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Тсл хоум,там има гласов контрол,работи по блутуд.
    Инсталирах TCL Home и Magiconnect на телефона и на телевизора, но все нещо не става...
    Инсталирах Downloader и с него и Chrometv, отваря се Гугъл, но няма курсор/показалец, който да се управлява с дистанционното... Със стрелките ходи по екрана, но не се вижда къде и при ОК отваря нещо произволно...
    Въобще смарт функциите са голяма мизерия...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #8

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    При мен всичко си работи,а курсора на дист. е кръгла мишена,ок е Ок на дистанционното.Купи му безжична мишка,тя е със стандартен курсор.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    99
    #9

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    Пробвай нещо такова:

    https://slimboxtv.ru/android-tv-remote-control/

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #10

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    Цитат Първоначално публикувано от bastard Виж публикацията
    Пробвай нещо такова:

    https://slimboxtv.ru/android-tv-remote-control/
    Не се свързва с телевизора..., върти до безкрай...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    При мен всичко си работи,а курсора на дист. е кръгла мишена,ок е Ок на дистанционното.Купи му безжична мишка,тя е със стандартен курсор.
    Говоря за стандартното дистанционно, a онова, което излиза на телефона с Magiconnect, има няколко бутона и се свързва само когато Magiconnect е стартирано и на TV...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    26
    #11

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #12

    Отговор: TCL 40ES560 смарт функции

    чета и наистина не разбирам целта на заниманията. според мен, няма телевизор с добър браузър, независимо от операционната му система. имам TCL 40S615 и 40S620, ползвам ги с EON, Fusion, HBO и Youtube. за тези цели се справят повече от добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 17
    Последно: 06-11-13, 10:45
  2. Тригонометрични функции VB 6
    От shanto във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-08, 14:44
  3. Функции за работа със стрингове в C#(MS)
    От MitkoS във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-06, 01:59
  4. Modem [Voice функции]
    От Annihilator във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-09-03, 03:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе