Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1

    LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Привет, Съфорумци

    Тези дни си купих от Карфур този телевизор - LCD Toshiba 32AV833G на цена 500 лв.
    Имам няколко въпроса:

    1. Как да видя версията на фърмуера на телевизора?
    2. Някой може ли да ми помогне да посочи мястото, откъдето да си сваля последния фърмуер, както и начинът, по който да го инсталирам?
    3. Може ли да си ъпдейтна мултимедийния кодек на телевизора, тъй като имам проблем с възпроизвеждането на субтитрите, а съм направил всички необходими настройки - Задал съм като настройки:
    Страна - България
    Език - Български
    Субтитри 1 - български
    Субтитри 2 - английски
    Аудио 1 - българско
    Аудио 2 английско

    Филмите в XviD ги просвирва, но не може да възпроизведе субтитрите - излизат ми като едно малко черно квадратче, на което се показват числа, питанки, точки и запетайки, но не и кирилицата.Задал съм на филма и субтитрите да бъдат с едно и също име, субтитрите са в SRT формат.Всичко е точно, но не се получава.

    Та искам да си ъпдейтна фърмуера и мултимедийния кодек, и ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.

    Пращам по Еконт едно шише Рикия до дома на този, който ми помогне да ми излизат субтитрите.
    Обещах

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,462
    #2

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    1. В системната информация на менюто.
    2. В момента няма за твоят модел http://www.dl.toshiba.com/DLY/index....ion=GB&lang=EN
    3. Трябва да е включено във фирмуера.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #3

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Виж с какво кодиране са субтитрите - мисля , че за Тошиба трябва да е с UTF-8 . Има безплатна програма - Subtitle Edit 2.9.3 - с която се прекодират.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #4

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Някой беше казал, че за Тошиба субтитрите трябва да са във формат UTF-8. Отвори ги с някакъв редактор и ги запиши с ENCODING = UTF-8

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #5

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Май ракиятя е за мене

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #6

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    И ги направи всичките да са главни букви щото иначе много трудно се чете.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #7

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    А как да се прекодират в този UTF-8 формат, понеже не съм работил с такава програма?
    Стане ли работата, ще драсна на ЛС да ми дадеш адреса.

    Само кажи как се работи с тази програма.

    [img width=751 height=600]http://prikachi.com/images/549/3530549O.jpg[/img]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #8

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    на реда с иконите имаш format - от тук избираш .srt или .sub , след него е encoding - UTF-8 и даваш save - третата икона
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309808584[/time]_________________________________________________

    гледам че 3.1 версията на програмата има и БГ

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #9

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Благодаря на bisval и на другите момчета в темата.
    Субтитрите си тръгват безгрешка, след като се прекодират по описания начин от bisval и програмата, която ми даде.
    Ракията или каквото там пие отива по предназначение за него.
    Писал съм му вече ЛС.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #10

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    И аз трябва да опитам тази програма за прекодиране на субтитри, но що да не е по трудният начин. Реших да вграждам субтитрите с Avi Re Comp при Avi файлове и MKVToolnix 4.9.1 при MKV файлове и стана. Днес му взех и един хард Samsung S2 Portable - 1TB. За телевизор за 500 лв аналоговият тунер е идеален за СКАТ-а и възпроизвежда без забележки. А като си помисля, че исках да си взема поне 2-3 пъти по-скъп телевизор...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #11

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Въпреки, че ракията я изпиха, ще повторя LanceLink
    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Някой беше казал, че за Тошиба субтитрите трябва да са във формат UTF-8. Отвори ги с някакъв редактор и ги запиши с ENCODING = UTF-8
    ... отваряш субтитрите с Notepad ->File->Save as..-> доле ниско сменяш ANSI с UTF-8 -> save -> yes и си готов и не се занимаваш с никакви програми за обработка на субтитри.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #12

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Телевизора поддържа mkv файлове, но не DTS аудио. Дано излезе ъпдейт за това, но дали някой знае програма за конвертиране на DTS в AC3 примерно. Също не поддържа 1080p. така ,че си записвайте филмите само в 720p.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    За такъв ъпдейт просто забрави - става с закупуване на DTS лиценз , а той е кинти и то доста ! Има такива програми , тук е коментирано по въпроса , просто се разтърси из форума или питай Гуглето !!

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #14

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    Защо плеъра да поддържа 1080р като самия телевизор е с максимална резолюция 1366Х768р, все пак това е нискобюджетен модел.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #15

    Re:LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси

    За тези които имат този чудесен ТВ и не им се търси. За конвертиране на MKV с DTS в AAC. Инсталирах mkvtoolnix - 4.9.1. Следващата необходима програма е MKVExtractGUI - 2.2.2.5 След като се разархивира(декомпресира) MKVExtractGUI се поставя в папката на mkvtoolnix, иначе не работи. DTS аудио файла се изважда от филма с MKVExtractGUI в желаната от нас директория. DTS аудио файла се конвертира с Free Audio Converter - програма от пакета Freestudio на DVDVideosoft в AAC формат. Накрая готовият AAC аудио файл се вгражда в MKV файла, по желание заедно със субтитрите с mkvtoolnix. И ако все още Ви се гледа филма е готов за плеъра на нашият ТВ. Продължавам да му търся кусур, ама :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  5. ПРЕМЕСТЕНО: LCD Toshiba 32AV833G - Въпроси
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-11, 16:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе