Резултати от 1 до 12 от общо 12

Изчезна ми 3D-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #1

    Изчезна ми 3D-то

    Здравейте. Ноември си взех Toshiba 65L9363DS. Стар модел, но висок клас и го бяха пуснали на промоция. UHD резолюция, има си и 3D.
    В началото ползвах 3D-то малко, гледах клипчета основно в youtube.
    След това се минаха 2 месеца през които не бях гледал 3D. Тука наскоро си дръпнах Aquaman на 3D, но вече няма такава опция.

    Като натисна бутона на дистанционното - на телевизора изписва NOT AVAILABLE.
    Влизам в менюто - там опцията ми е неактивна.
    Върнах заводските настройки. Но нищо не се промени. Продължава да ми е неактивна тази опция и да ми дава Not Available.

    Да отбележа само, че телевизора се ползва за монитор, не е закачен към интернет.

    Някой има ли идея какво може да се е случило?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Пусни 3D филм, за който си сигурен, че е такъв и се е изобразявал в 3D преди това на твоя телевизор. Кой-знае какъв rip е този Aquamen...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Пробвам. Пускам такива клипчета, които съм ги гледал, но не е в това проблема.
    Просто самата функция на телевизора. Дава ми я неактивна.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #4

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Дай малко повече подробности кой релийз на Аквамен пускаш, как ти е свързан телевизорът с PC или медиа плеър или как, с какъв плеър (софтуерен или хардуерен) го пускаш. Ако си през PC, каква видеокарта и драйвер ползваш? В случая въпросът ти е малко от сорта "Не ми пали колата, помогнете?"

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #5

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Вие пък квото се хванахте за този аквамен...
    Писах 2 пъти, ама ще го напиша и 3-ти път за неразбралите.
    КАТО НАТИСНА БУТОНА 3D МИ ИЗПИСВА NOT AVAILABLE (НЕ Е АКТИВНО), КАКТО И НАСТРОЙКИТЕ МЕНЮТО ВСИЧКО Е НЕАКТИВНО!!!

    Няма значение какво пускам и към какво съм вързал телевизора.
    Каквото и да пусна - телевизора може да го конвертира от 2D към 3D. БТВ новините да пусна - Ани Цолова 3D я гледам
    Отделно писах 2 пъти, че пускам и клипчета в youtube които съм гледал и друг път. Преди излизаше меню и ме питаше една до друга ли да е картината или една върху друга. Преди и 2D към 3D съм конвертирал от любопитствао да видя В настройките на телевизора и там имаше опции разни, сега са неактивни и изписва NOT AVAILABLE.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #6

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Ама ние пък много добре сме те разбрали, нямаш само ти такъв 3Д телевизор в края на краищата. На LG е абсолютно същата работа. И има значение какво и как е вързано, голямо, но щом мислиш, че няма, ок, успех тогава. Не можем да гадаем стотици възможни параметри и начини на използване при теб, още повече че казваш, че си го вързал само като монитор. Съвсем насляпо, ако си го вързал като монитор, виж какво е зададено във видеокартата като 3Д опции и резолюция или го пробвай само на тв кабел след рестарт. Ако и тогава не е активно, можеш да се съмняваш вече в самия телевизор. /Предполагам вече си елиминирал възможността за бутната настройка на самия ТВ/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #7

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Да разбирам, че не си правил ъпдейт след покупката?
    Качи филма на флашка или HDD и го пусни през вграденият плейър

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #8

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    С последния 430.39 драйвер на GeForce ми изчезна и на мен 3D-то барабар със 3D Vision драйвера и стереоскопичните настройки. Моментално върнах последно работещата версия 425.31 и всичко си дойде отново на местата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Много обичам, когато някой моли за помощ за разрешаване на свой проблем после да ни поучава!
    Особено, когато не знае какво да прави и не си мърда пръста да провери, каквото е написано в темата му.
    За недостатъчните обяснения в първи пост по дадена тема да не споменавам. Трябва да се разпитват подробно, за да се разбере точно какъв е проблема и при какви условия се е проявил.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Аз още гледам във всекидневната ТВ модел 99-а година и нямам никакви проблеми с него.До сега не съм видял един разумен аргумент за да го сменя.В другата стая и на вилата имам и от плоските и честно казано, все тая.Това го казвам за ненужната мъка на колегата, че изчезнало нам кво си.Който е маняк на тема звук и картина ясно, оправдано е, но за обикновен потребител "нема сми" от такива ТВ-та.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    В размера има "сми'. И аз си гледам още с удоволствие 40 инчовата Toshiba Regza 40XV733 (от времето, когато беше "японска" тошиба) и 32 инчов стар, но качествен Самсунг в спалнята, но няма нищо общо с по-малките размери на старите модели преди. С радост бих ги сменил сега за поне 55 инча и скоро ще го направя. Просто нямат никакви дефекти и забележки в картината, а смарт функциите не ме интересуват, защото ползвам НТРС. Отделно, че ако ти не гледаш, то много от нас гледаме съдържание (не ТВ) с по-висока резолюция и качество, а не само СД тв канали.
    Така че не обобщавай на едро. Всеки луд с номера си. Всеки може да си ползва като го удовлетворява 30г. кола, 20г. уреди, но не трябва да обобщава, че няма "смисъл" от новите неща.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-04-19 в 10:49.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Изчезна ми 3D-то

    Затова говоря за обикновен потребител, гледащ от половин, един,най-много до час и половина часа ТВ и то не всеки ден, нагоре вече не е обикновен потребител, не обобщавам за всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изчезна дял
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 05-10-09, 13:57
  2. Help, изчезна звука на swf-ите
    От ivantcho във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 07-07-05, 11:37
  3. Проблем със CD-ROM - изчезна!!!
    От Moka във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 08-05-05, 15:53
  4. Изчезна ми E:\
    От OvErRiD3 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 30-08-04, 21:41
  5. Изчезна ми флопито
    От stekyman във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 19-07-04, 09:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе