Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree11Одобрявам

Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #16

    Отговор: Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

    Тоя модел LV си е на Тошиба - леко си им е странен софтуера - моята XV733 няколко години имаше проблем да хване всички канали , докато Скат не си приведоха мрежата в прилични стандарти. Аз затова и писах по-горе, че е възможно причината да е кабеларката- ако нещо не им е наред или съвсем по стандарт може и да го шашка .

    Вариант остава да вземеш външен кабелен СТБ - аз на родителите ми съм им взел една НЕТА - прилично качество и лесни настройки, а нареждането става в пъти по-лесно и бързо от който и да е марков тв.

  2.  
     
  3. 5qk
    5qk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    12
    #17

    Отговор: Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

    Е да, ама не съм го избирала/купувала аз. Беше мъжът ми, не съм била с него в тоя момент. Беше предвиден в началото за дъщеря ни тогава, но на майка ми й се скапа старият и той реши да е за нея, а отиде и купи един LG за дъщеря ни. LG-то още не съм го редила...там пък кво ли ме чака Кой знае и там ква гадост ще излезе... А за Кабел ROYAL KIT мъжът ми каза, че май имаме някъде в къщи (трябва да го намери) един такъв и тогава ще пробвам и с него как е. Благодаря за линк-овете (единият е на немски, това не ме притеснява, идеално - аз съм с немски и английски) , ще видя и с тях какво може да се направи. Но линк-а от немската страница дава download на по-стара версия от това , което е телевизора... версия 1.04...а на нашият е 1.05...та не знам Ще видим... Благодаря.
    PS. Мисля да направя (следващият път като ида до майка ми) едно клипче с това какво се вижда като меню на тв, как търси и как всъщност се редят програмите...и ще го кача в YouTube (имам канал) и ще дам линка тук за по-ясно. Ако някой, като го види, има идея къде е "заровено кучето"...

  4. 5qk
    5qk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    12
    #18

    Отговор: Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

    Здравейте народе. Открих проблемът ! След толкова много време гепих какви ги върши пущината му Но от това сега иде друг проблем. Как да го реша пък него... Та, значи , оказа се, че програмите се омешват от нещо , което да се утрепам да го гадая, не бих могла да позная, ако случайно едва днес ми направи впечатление, че нещо не е квот’ си требе. Бях отишла до майка ми с идеята отново , за пореден път, да ги редя. Слава Богу, размина ми се, няма да ги редя за седми път. Отворих таблицата с програмите (има едно отделно бутонче) и виждам първо това :
    Тоест, омешани. После отворих менюто и отидох там , където са данните, които ми продиктуваха тия от Net 1. Честотите.

    И гледам диапазона на честотата (долният) е не както би трябвало (и както хиляда пъти го зададох) 418 000 , а това ! 570 000 ! “Пипнах” го веднага, пак го зададох квот’ трябва да е.
    И “о, чудо”, отворих пак таблицата с програмите (пууу, не се сетих да я щракна) и си бяха по ред... 1, 2, 3, 4,5... и както аз ги бях редила !!!
    Сега, нова главоблъсканица : ЗАЩО го прави ? Защо не седи мирен телевизора и се връща на 570 000 ?!? Няма нищо (като опция) с което да дам “законтряне” на тая честота (418 000) освен едно о’к и аз го цъквам. Другата функция в която имаше съмнение и тук получих съвет (за евентуален ъпдейт) съм я изключила.
    Ако въобще тя е “виновна”. Докато се гледа телевизорът, всичко е о’к. Загаси ли се и после след време се пусне пак, въпросната честота се е “самонастанила” (може би е фабричната на тв) и от там и пак омешани редът на програмите.
    Зорът сега е да разбера това пък защо го прави, защо не се застопоряват и не ги “помни” тия начални 418 000
    Ако някой има идея пък за това...да сподели. Благодаря предварително !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #19

    Отговор: Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

    Няма единен европейски стандарт за честотен диапазон на кабелната телевизия. Поради това, отделните страни имат различни начални и крайни честоти.
    В началното меню имаш избор на страна и език. С избора на страна, автоматично според избора се настройва и началната честота на сканиране...а от там и автоматичното обновяване на списъка.

    Остава ти да налучкаш правилната страна
    5qk одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #20

    Отговор: Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

    На какъв език би трябвало да са тия менюта - такъв карашик е ...
    На ръчна настройка обикновено на който канал сте е показан съответния транспондер за сканиране .

    На последната снимка има позиция "ъпгрейд програми" - там само избираш действие ли е или имаш възможност за настройка "включено/изключено" - струва ми се това трябва да е опцията отговаряща за автоматичното обновяване на списъка и от там разместване.
    5qk одобрява това.

  7. 5qk
    5qk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    12
    #21

    Отговор: Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    В началното меню имаш избор на страна и език.

    Остава ти да налучкаш правилната страна
    Страната е зададена (по съвет още като е купуван тв-то) за Швеция. Там не съм го пипала, но изглежда наистина ще трябва да го налучкам. Луда станах докато разбера от къде идва проблема.

    - - - - - - - - - -

    Към Svetlio1:

    Значи, менюто е зададено БЪЛГАРСКИ относно това, като има филми с надписи да са бг. субтитрите. Но самото меню на телевизора нещо се бърка и се появяват и някакви русизми. Което е дразнещо, не си падам по руският, соц. -а и др., но няма как да го премахна. Явно заради самата кирилица нещо се бърка. Оня ъпгрейд е изключен от страх да не се разместят пък съвсем нещата и да не се включва и да ми разбишка съвсем програмите. Не помня кво се появяваше като натиснеш ОК, но там нарочно не пипам. Да не стане мазало. Рестартирането го правих 2-3 пъти при първите 2-3 редения, докато разбера от какво се размешват програмите... Въпроса е , защо "бягат" тия 418 000 и как за ги "законтря" Благдоря на всички за мненията и интереса. Наистина се оказа странен и интересен казус това. Къде го чукаш, къде се пука.
    Този пост е редактиран от 5qk; 12-06-20 в 06:45.

  8.  
     
  9. 5qk
    5qk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    12
    #22

    Отговор: Странно преподреждане на програмите в Toshiba LV833/32" REGZA

    Народе, да не чуе дявола, но до сега не са се разредили програмите и не е мръднал телевизорът. Всичко е о’к
    svetlio1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. "странно че не помня, колко много смях имало в тоя филм ! "
    От MitkoS във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 22-05-20, 02:03
  2. TOSHIBA REGZA LCD 32"AV615DG
    От VAIO във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 12:38
  3. CAM модул на Toshiba LV833
    От boco във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-12, 15:27
  4. Toshiba Regza 3d-как да пусна 3d
    От marto353 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-11, 19:18
  5. Toshiba - странно изключване
    От vankoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 18-10-10, 11:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе