Резултати от 1 до 9 от общо 9

Компресиране на твърд диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #1

    Компресиране на твърд диск

    Някой ползвал ли е Windows (98) DriveSpace - програмката за компресия на диска в реално време? А може би някакви по-добри алтернативи? Разбира се, интересува ме доколко е бърза компресията/декомпресията в реално време и как е стабилността/надеждността?



    Целта е да се оптимизира система с Пентиум III 600MHz и два диска по 500МБ. След инсталацията на Win98, Office2000 и кръпките на Win98 (IE6), системния диск се понапълни, а ми трябва място поне за DirectX иначе пък не тръгва видеокартата (S3 Savage4 Pro).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Компресиране на твърд диск

    ще загубиш доста от производителността а и мястото което ще получиш няма да е много освен ако не качваш само текстови документи които могат да се компресират доста.



    по-добре за 15-20лв да си намериш някои хард на старо. мисля че за толкова може да намериш някои 4-6ГБ ако не и по голям.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    30
    #3

    Компресиране на твърд диск

    Едно време имаше една програмка - Stacker, май последната й версия, която помня е 3.0. Пак по онова време дисковете бяха доста бавнички и се оказа, че Стакера повишава производителността - понеже сбития файл се чете по-бързо, а пък декомпресията е по-бърза от четенето на разликата между реалния файл и компресирания му вариант.



    Geo

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Компресиране на твърд диск

    Ползвал съм го на времето с 500МВ диск и Win 95.

    Изцяло заставам зад казаното от XaMaB. Направо не си струва.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Компресиране на твърд диск

    Аз да добавя:

    Освен че става по-непроизводителен компютъра, то може много лесно да загубиш информацията на компресирания диск. Има няколко файла които командват процеса и ако нещо се случи с тяк........Просто няма да имаш достъп до информацията на дяла който си компресирал....става напълно безполезна......Напълно не си заслужава!!!

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Компресиране на твърд диск

    DriveSpace е стара технология от едно време, иначе забавянето при работа е минимално.

  8.  
     
  9. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #7

    Компресиране на твърд диск

    Не си струва. Подкрепям идеята за друг диск.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #8

    Компресиране на твърд диск

    Благодаря на отзовалите се със съвет (макар и да търсех обратното решение)!

    Да, отказах се след като прочетох много добра обзорна статия на PC Guide по въпроса. Всъщност това, което ме разкандардиса е че дискът е системен (boot) и съответно е почти задължително да може да се дебъгва и под ДОС...



    Все пак на 520МБ качих Win98, MS Office 2000, WinAmp, пакет кодеци и имам около 90МБ свободни!



    Някой случайно да знае как може допълнително да се "ореже" Win98 от някои неползвани функции? Сигурен съм, че има много такива, които се пропускат като опции при custom инсталация...


  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    Компресиране на твърд диск

    Има една програмка 98Lite. Тя намалява доста от размера на 98, като премахва някои ненужни програми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Твърд диск 2.5 inch
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-13, 08:47
  2. Продавам SSD твърд диск 160 GB
    От brigante във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-10, 21:59
  3. Два Windows-a на един твърд диск ?
    От Lubaka във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-08, 19:25
  4. Проблем със С-АТА твърд диск.
    От Io във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-07, 17:11
  5. Проблем с твърд диск IBM
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-06, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе