Резултати от 1 до 2 от общо 2

Windows Vista - BOOTMGR is missing

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Windows Vista - BOOTMGR is missing

    Здравейте, проблемът ми е следният. Имам лаптоп Aser Aspire 5720, с оригинална Windows Vista Home premium OEM - 32 bit. Диска е 160 ГБ, като е разделен на 3 партишъна.

    1 - оригиналната инсталационна Vista с добавки от Acer - NTFS hiden
    2 - c: - самата Виста - NTFS
    3 - d: - data - NTFS

    исках да сложа WinXP, като преди това сложа Symantec BootMagic 8.05 с който да менажирам буутването на уиндоусите. Създадох малък FAT32 партишън за Boot Magic 8.05 с Хирен буут сд и по точно с Acrons, защото Partition Magic не разпознава партишъните нито на c: нито на d:. Така сложих (накак си със зор) Boot Magic на Вистата, той я разпозна в менюто за операционните системи.
    Когато рестартирах ми се появи менюто на Boot magic с Вистата, но като я стартирам - BOOTMGR is missing press Ctrl Alt Del.

    Явно Boot Magica е омазал MBR е не се е спогодил с Вистата, пробвах да го изключа и прочее, но не стана номера.

    Сега смятам да сваля инсталационно DVD на Vista и да пробвам със System Recovery. Въпросът е че не мога да използвам оригиналната си инсталация, защото просто не мога да стигна до нея , а и мисля че функциите на Acera включва от биоса да се пусне диск ту диск рековери и това ще ми изтрие инсталацията.

    Въпросът ми е какво да правя? Мога ли да пробвам да направя рековърито с друго ДВД на Виста (пак home premium) или нещо ще се разпищи мръсната гад?

    p.s.
    Предвидлив съм и имам имиджи на дяля на Вистата направине с Нортън гоуст от Хирена, но никога не ми се е налагало да възстановявам партишън с Виста, ако тръгна да възстановявам с имиджи (за съжаление са от няколко месеца все пак) ще ми оправи ли и този файл или той е в MBRa, въобще с какво буут на Виста се отличава от буут на ХР?

    Защо партишън меджика ни ми разпознава партишъните това NTFS ли е или не баш NTFS - (нещо 027 ми се изписва)?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Windows Vista - BOOTMGR is missing

    Boot from Vista DVD=>Command Prompt/Console (or whatever)=>

    http://www.sysint.no/nedlasting/mbrfix.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Windows Vista na MSI
    От stoencho във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-08, 23:36
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  4. Windows vista
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-07, 08:47
  5. Windows Media Format missing
    От IBANEZ_ във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 28-03-06, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе