Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с pc

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #1

    Проблем с pc

    Здравейте Извинявам се предварително за може би глупавия въпрос, дори не знам дали ще мога да обясня точно проблема.
    Обикновено си оставям компютъра на "sleep" режим. И този път така направих. Но като се опитах да го включа, изобщо не тръгна. Чува се само един звук, наподобяващ тиктакане на часовник. Махнах всички кабели отзад и установих, че звукът спря като извадих най-големият, основният кабел.
    Имате ли идея какъв може да е проблемът ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re:Проблем с pc

    Да, имаме. Вероятно имаш проблем с твърдия диск, пред срив е.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #3

    Re:Проблем с pc

    А може и само връзката между кабела и хард диска да не е хубава.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re:Проблем с pc

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    А може и само връзката между кабела и хард диска да не е хубава.
    Tи казваш, че трака като часовник. Това е характерния шум, когато главите чукат по диска, а те трябва да са на стотни от милиметъра над плочите.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #5

    Re:Проблем с pc

    Купих си кутийка за външен хард втора ръка. Както си работи и прекъсва връзката и започва да се чува едно такова тракане. Рядко ставаше, но един ден ми писна и напръсках с WD40 всички връзки и проблема изчезна. Та затова предлагам първо да се провери връзката ...

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re:Проблем с pc

    "WD-40 - МАГИЯ В ДЕЙСТВИЕ

    Съществува ли магически продукт? Според много хора по света синьо-жълтият флакон WD-40 е точно това. За милиарди други той е просто спрей, който се използва толкова често, че води eдва ли не до пристрастяване. Проучвания в САЩ го сравняват дори с популярността на кока-колата"



    Е, щом прави магии, аз там не съм силен. Силата ми е в точните науки, не в окултните. Въпреки това имай едно наум с диска и си архивирай всичко навреме.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе