Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

Дали имам лоши сектори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #31

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    канонът вързан от зад нали? Нито през портове на кутията, нито през такива на четец нещо си в едно?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #32

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Свъзване чрез усб>сата преходник.
    Хард диск Макстор 320 гб (на повече от 5 години) никакви проблеми.
    Хард диск Вд 1 ТБ синия - вина започва да инсталира драйвери, появява се прозорец " Трябва да форматирате диска в устройство Г, за да може да го използвате..." искате ли да го форматирате?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Това че е на 1 месец не значи че не е дефектно.
    При така обяснените неща си провери дали на всички usb ти прави проблеми.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #34

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Посления тест е направен към един и същи усб порт.
    Равносметката - Макстор 320 гб и сони вх5 - работят.
    Вд 1 ТБ син и Канон еосд600д - не работят.

    Под еусеус се вижда това:

    - - - - - - - - - -

    euseus.jpg

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Това че е на 1 месец не значи че не е дефектно.
    При така обяснените неща си провери дали на всички usb ти прави проблеми.
    Ако е дефектно, би трябвало вд зеления и макстор 320 г да правят проблеми...

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #35

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Приятел, ти май не ме разбра. Разкарай ВСИЧКО което си набол на USB, остави само това което ти е НУЖНО (клавиатура и мишка, ако са USB). Искам чиста машина, без каквито и да било периферии (т.е. дъно, процесор, памет, видео, дискове, клавиатура, монитор, плъх). След това ми кажи виждаш ли дисковете под БИОС. Свързал ли си дисковете директно към захранването (никакви преходи от типа молекс-сата). Монитора има ли USB хъб, ако има го изключваш.
    Добрата новина, е че дисковете са си ОК щом работят на друга машина, лошата новина, е че твоят прави прави проблем, за момента мисля, че е комуникационния хъб (бивш южен мост), той отговаря за SATA, USB и т.н. т.е. дъно, но нека бъдем сигурни.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #36

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Приятел, ти май не ме разбра. Разкарай ВСИЧКО което си набол на USB, остави само това което ти е НУЖНО (клавиатура и мишка, ако са USB). Искам чиста машина, без каквито и да било периферии (т.е. дъно, процесор, памет, видео, дискове, клавиатура, монитор, плъх). След това ми кажи виждаш ли дисковете под БИОС. Свързал ли си дисковете директно към захранването (никакви преходи от типа молекс-сата). Монитора има ли USB хъб, ако има го изключваш.
    Добрата новина, е че дисковете са си ОК щом работят на друга машина, лошата новина, е че твоят прави прави проблем, за момента мисля, че е комуникационния хъб (бивш южен мост), той отговаря за SATA, USB и т.н. т.е. дъно, но нека бъдем сигурни.
    1.Всичко което е на усб (освен мишка клавиатура и вифи стик) е изключено.
    2.Дисковете се виждат под Биос.
    3.Дисковете са свързани директно към захранването чрез такъв преходник .
    sata-ata.jpg

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    зеления е икономичен , а 320 е с по -малка консумация.
    Новите искат по-вече ток и явно там кляка. Случайно да е клокнат компютъра и да не си зкалючил Pci фсб-то.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #38

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    зеления е икономичен , а 320 е с по -малка консумация.
    Новите искат по-вече ток и явно там кляка. Случайно да е клокнат компютъра и да не си зкалючил Pci фсб-то.
    Има лек клок от 10%

    Махнах клока - положенито е същото.
    Дали вина може да има и процесора? Понеже 4 ядрен и може би иска повече ток.
    Преди бях със двуядрен 2160 и нямах ядове...

    - - - - - - - - - -

    В момента съм заредил от хиренса винхп - тук няма никакви проблеми, пуснах копиране на целия дял от единия на другия, засега около 100 гб копирани.
    Интересно, че предишните опити пак не се виждаше диска, но сега тръгна.
    Явно въпрос на късмет...
    Този пост е редактиран от ilhanbg; 14-12-13 в 12:48.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #39

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Чудесно си направил щом си разкарал USB устройствата!
    Сега ми кажи защо си свързал дисковете посредством този преход при положение, че захранването си идва с оригинални сата захранващи куплунги? Нали това ти е захранването? Моля те свържи си дисковете директно към куплунгите на захранването! Изключи компютъра, извади кабела от захранването и натисни пауър бутона за да разреди кондензаторите, закачи дисковете към захранващите куплунги идващи от ЗАХРАНВАНЕТО, никакви преходи и кажи как е положението.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #40

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Чудесно си направил щом си разкарал USB устройствата!
    Сега ми кажи защо си свързал дисковете посредством този преход при положение, че захранването си идва с оригинални сата захранващи куплунги? Нали това ти е захранването? Моля те свържи си дисковете директно към куплунгите на захранването! Изключи компютъра, извади кабела от захранването и натисни пауър бутона за да разреди кондензаторите, закачи дисковете към захранващите куплунги идващи от ЗАХРАНВАНЕТО, никакви преходи и кажи как е положението.
    Ами като избирах захранването гледахме изводите да са от стария вид, понеже двд-то ми е със стария куплунг, т.е това захранване е изцяло със стария вид куплунги.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #41

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Съгласно спецификацията на захранването ти, то има 4 молекса и 4 сата захранващи куплунга. Идея нямам как е възможно захранването да е само с молекси... Такова нещо за пръв път чувам/виждам, от поне 3-4 години няма захранване на пазара което да няма поне 1-2 сата куплунга, а за CORSAIR е изключено всичко да е молекс... Сигурен ли си, че е CORSAIR? Извинявай за въпроса, но е адски странно... Щом всичко е с преходи, като нищо може проблема да е от тях. Аз имах подобен проблем с 3ТБ хитачи, работеше с точно такъв преход дълго време, докато един ден машината отказа да изгрее. Оказа се, че диска си е ОК, просто скапания преход се е прецакал и диска не винаги развърта, от там бие грешка в смарта и машината не ще да работи. Смених дъртото захранване което ползвах с ново, което имаше повече сата захранващи куплунзи и всичко е наред. Затова така те разпитвам за тези преходи, да не се окаже, че всичко е от тях. Ако е скапан диск, няма как с магическа пръчица да работи на другата машина. Остава или дъното или тези преходи.
    Имаш хубава апарат, моля те снимай ми захранването, етикета и т.н. страшно съм любопитен да видя що за CORSAIR е това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #42

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    corsair1.jpgcorsair2.jpg

    Наистина се оказа, че има сата куплунги, колкото и да е странно не съм ги видял
    и така проблемът се оказа в тези преходници.
    Сега харда вързан директно - работи, през усб - пак. Даже канона тръгна.
    Най-страното е, че тези преходници влияят и на усб-то.
    Хиляди благодарности на wrathchild имам да го черпя

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #43

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Радвам се, че съм помогнал. Бъди жив и здрав и весели празници!

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #44

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    За съжаление радостта ми трае само 1 ден...
    Днес след включване вина не стартира (последната седмица почти всеки ден се случва) процедурата е боотвам с вин диска давам "репейр" рестарт и тръгва.
    Диска е тестван със хд туне и хдд скан - няма лоши сектори, хдд скан откри >500 сектори.
    Този път не тръгна - дава ми това:
    1.jpg
    Реших да направя инсталация на вин 7 на новия диск.
    Всичко беше ок, следваха дузина рестарта, след поредния рестарт вина не тръгна - направо съм в шах.
    Нова инсталация на чисто нов (на няколко дни хард диск) и пак проблем.
    Това се вижда на новия диск:
    3.jpg

    лошото е че не мога да тествам с Мхдд защото ми дава тази грешка и на двата хард диска!
    2.jpg
    Този пост е редактиран от ilhanbg; 16-12-13 в 21:02.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #45

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Имах вътрешното усещане, че пак ще си пишем.
    1. В BIOS-a какъв режим е зададен на HDD, AHCI или IDE? Ако е AHCI опитай да зададеш IDE. Това е компромис с цел избягване на проблеми с AHCI драйвера.
    2. Извади SATA интерфейсните кабели (тънките кабели) от дъното и отново ги сложи, можеш и да ги разместиш, тръгне ли, значи е контролера на дъното.
    3. Ако се съмняваш в дисковете, трябва да ги тестваш на сигурна система. Без кутии, адаптери и т.н. Просто закачени директно за друго дъно.
    4. Това дъно преди корсара с какво захранване го хранеше?

    Карай точка по точка, ако не стане с 1, тогава 2 и т.н.
    Вентилаторите въртят ли? Пастата на процесора сменявана ли е и ако да, кога? Тествал ли си паметта?


    Това ми е страшно познато, точно така ми заминаваше асрока с 945P, тогава го отдадох на евтиното дъно, но ти си с Асус...
    Този пост е редактиран от wrathchild; 16-12-13 в 22:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 10:35
  2. Дали може да имам проблем с Sony PS3 от USА ?
    От startus във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-11, 18:06
  3. Отговори: 0
    Последно: 01-04-09, 12:21
  4. Проверка за лоши сектори на HDD
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-06, 01:34
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе