Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 135

Windows 11 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #76

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    не смея да попитам оправиха ли обсирането с невъзможността понякога да се работи с файлове с имена на кирилица и/или папки с имена на кирилица, на което понякога се радваме под Win10!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #77

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Такъв проблем пък никога не съм срещал нито на Win11, нито на Win10.
    Предполагам,че Language for non-Unicode programs не е български.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #78

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Те скоро ще "санкционират" въобще кирилацата от OS и програмите.
    Защото ***** не им играе по свирката.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #79

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Такъв проблем пък никога не съм срещал нито на Win11, нито на Win10.
    Предполагам,че Language for non-Unicode programs не е български.
    понеже сме форум, а не разголена социална медия, тук все още се спазва (донякъде) принципът на анонимността, така че не е ставало дума къде и като какъв работиш
    казвам го изцяло в смисъл, че ако работиш в или админваш контролирана (от теб) среда, тогава вероятността да попаднеш на странни аномалии и извращения е по-малка, отколкото ако си "свободен агент"

    макар да се занимавам с компютри от далечната '88 и да съм работил и имал на практика всичко, освен с перфокарти, никога основният ми източник на доходи не е било IT-то, което ми е давало свободата и гъвкавостта да се сблъсквам с чудеса, немислими за админ на щат

    та тъй де... иначе наистина съм изумен, че никога не ти се е случвало да се чудиш защо прекрасният Win10 не иска да отваря примерно .docx файл, като накрая се окаже, че е защото името му е "месечна справка.docx"

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #80

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Аз пък където работя 90% от docx файловете са с имена на български , но не съм срещал проблема.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #81

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Ma тpябвaшe дa влeзнa в ВІОЅ и дa вĸлючa ТРМ, зaщoтo пpeди тoвa ми дaвaшe чe "нямa ТРМ 2.0" и зapaди тoвa e нecъвмecтим. Beднaгa cлeд тoвa(oĸoлo 1-3 дни) ми изпиca пpeдлoжeниe зa бeзплaтeн ъпгpeйд дo Уиндoyc 11.
    Някой ще се наеме ли да обясни като на идиот как става това . Уж ми е сравнително нов компютъра ама ми казва че нямам ТРМ и не ще Windows 11, изобщо струва ли си да се надгражда до 11 или да си карам с 10.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #82

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Как се включва/изключва TPM зависи от BIOS на съответната дънна платка,
    но трябва да се търси нещо подобно на:



    А иначе,
    с Rufus програмката може да се заобиколи изискването на Win 11 за TPM и Secure Boot:



    Колкото дали си заслужава - аз мигрирах отдавна всичко, каквото можах, на 11.
    Единствено Assassin's Creed Valhalla не работи, ако Win не мине в DevPreview режим, което за мен не си заслужава...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Shimbadze; 05-05-22 в 10:02.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #83

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Май успях от BIOS, сега ще видим дали ще го получа като ъпдейт . Иначе това ми е дъното MSI B450M PRO-VDH MAX AM4 - цена.
    Този пост е редактиран от vencifcl; 05-05-22 в 17:28.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #84

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Струва си да се ъпгрейдне безплатно разбира се.
    Е, някоя от перифериите ти може и да спре да работи с компа/лаптопа с Уин 11, ама... това са рисковете на новия Уин 11...

    Направи 4-5 дни и тогава може да разбереш.

    Освен че в BIOS-a има "пускане"(Enable/Disable) на TPM, може да има и "скриване"(Hide/Hidden или нещо такова беше - при мен е обяснено действието на всяка функция отстрани на английски в BIOS-a) на TPM и тогава отново Уин-а да(програмата за ъпдейт до Уин 11) да не може да "види" че има хардуерен TPM и да си мисли, че няма такъв...
    Та освен че трябва да е "Enable", трябва и да не е "Hidden"(или някаква такава беше функцията).
    А бре щом на жената Асуса с 4050(или 4020) Интел процесор се ъпгрейдна, а той е от най-евтините за 530 лева нов го купихме април 2021 година, смятай че няма начин и твоя да не може да се ъпгрейдне до Уин 11...

    Според мен си струва ъпгрейда до Уин 11, ако не за друго, то поне заради това че получаваш поддръжка за следващите 10-на години...

    П.П.

    От това което виждам на снимката според мен до 2 седмици ще получиш безплатен ъпдейт до Уин 11.
    Този пост е редактиран от justify; 05-05-22 в 17:43.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #85

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Я да питам че да не направя някоя глупост.
    Всички програми които работят при 10 работят ли и при 11, има няколко на които изключително много държа но в инсталатора им не е упомената 11-ката.
    Примерно:
    https://vivaldi.com/bg/download/
    https://www.tixati.com/download/
    https://www.videohelp.com/software/MKVToolNix
    https://www.foobar2000.org
    https://notepad-plus-plus.org
    и т.н. , има и други ама общо взето ме интересува мога ли да очаквам неприятни изненади. Държа също и на това но там е спомената 11-ката https://8gadgetpack.net

    А мога ли после от 11 ако не ми хареса или не свикна с нея да се върна пак на 10. Май почвам да се разколебавам нещо, да не се вкарам в някакви филми и да ми се наложи после да преинсталирам всичко на ново и пак настройки и така отидоха няколко дена. Старите хора са казали нещо работи ли не го ПИПАЙ .

    Фактически за съвсем обикновеният потребител има ли поне 3 основателни причини да мигрира от 10 към 11. Чета сега за Windows 11 и се чудя какво повече ще получа от 10.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #86

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Бих казал, че този ъпдейт е "софт", тоест според мен запазва някаква "сърцевина" от Уин 10 и надгражда над нея, но в същото време запазва и версията на Уин 10, която кореспондира на Уин 11 - например ако имаш инсталиран Уин 11 professional за работна станция същата версия ти е и ъпдейтнатия Уин 11.


    Според мен програми не засяга, освен такива към периферни устройства, но там виновен не е Уиндоуса, а производителя на периферното устройство.На мен на Епсън скенера ми остана инсталирана скенер програмата, но драйвера на това устройство е отделно приложение/програма и точно той не работи и не може да се инсталира - хем го има, но изписва грешка с определен номер, че "програмата/приложението не работи правилно - грешка 0025" да кажем(цифрата на грешката е пороизволна, но при мен има и цифра).

    Дали може да се "върне" Уин 10 - трябва да видиш в описанието на Уин 11, а би трябвало да има и линк - има една тема "Въпроси и отговори" - там трябва да четеш, не може да няма отговор.Същото и за кои програми "засяга" - трябва да прави проверка на софтуера и да ти пише кои ще работят и кои няма да работят(ако изобщо има неработещи).

    Мога да ти кажа за моя опит с предния лаптоп със заводски инсталиран Уиндоус 7 - когато дойде Уин 10 започна да ме агитира 6 месеца преди това.Когато стана наличен ъпдейта за моят лаптоп Сони Байо - 4 пъти инсталирах Уин 10(защото ми харесваше повече от Уин 7) и след това 4 пъти "връщах назад" до Уин 7, защото уж "беше готов", ама като ъпдейтна до Уин 10 и... губех wi-fi на лаптопа и нямаше "спасение" как да го пусна - или нямаха драйвери за wi-fi за моя модел лаптоп или им бяха много калпави...
    Най-накрая си останах с Уин 7, защото ми беше работен лаптоп и нямаше как без wi-fi дори за 3-4 дни.

    Бяха написали, че за моя модел няма да излиза драйвери за wi-fi за Уин 10(и излезе, че никога няма да имам wi-fi с Уин 10) и затова се отказах от Уин 10, ма след 4-6 месеца след като бяха "затворили безплатния ъпдейт" до Уин 10 пуснаха драйвери за wi-fi за Уин 10 и аз си останах "с пръст в уста"...

    Тогава имах един wi-fi донгъл, който не се ползваше - може би трябваше да пробвам с него и да "карам с него" докато оправят драйверите, ма ми писна ... и си останах с Уин 7 на оня лаптоп...

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #87

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Вече почти 3 дена съм със 11-ката, ами като изключим по различната визия не ми прави впечатление да е нещо повече от 10-ката. Всичко което работеше преди работи и сега което е добре разбира се. Определено много по бързо свиквам с нея за разлика от прехода от 7 към 10 там сигурно няколко месеца ми беше криво.

    Открих супер лесен начин за премахване на стрелките от иконите с преки пътища на работният плот, не знам що ама винаги са ме дразнели.


    https://m.majorgeeks.com/files/detai...rrow_icon.html
    Инструмента за шрифтовете който използвах при 10-ката вече става и за 11 което е добре и тях понагласих https://www.wintools.info/index.php/...m-font-changer
    Лошото е че все пак има шрифтове които не се коригират но пак е в пъти по добре. Не знам поради каква причина в 10 и 11 премахнаха инструмента за корекция на шрифтовете който имаше в 7, за мен лично няма логика в това. Някой знае ли друг начин за корекция на големината и вида на шрифтовете.

    Иначе за първи път от както в къщи използваме компютър сме със легална версия . Това да ти дават нещо "безплатно" реално не съществува, къде е уловка в случая. Сега от Майкрософт са наясно че когато става дума за лична употреба хората по един или друг начин се оправят и са решили този път да не ги занимават с глупости ама съм убеден че това не им е основната идея.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #88

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    На мен ми заби уиндоус експлорера при копиране на файл. Засега не ми харесва. Наложи се да пипам по регистрите, за да намаля размерите на иконите в дока.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #89

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    ...Лошото е че все пак има шрифтове които не се коригират но пак е в пъти по добре. Не знам поради каква причина в 10 и 11 премахнаха инструмента за корекция на шрифтовете който имаше в 7, за мен лично няма логика в това. Някой знае ли друг начин за корекция на големината и вида на шрифтовете.
    Настройки -> достъпност -> размер на текста.
    За уголемяване на всичко - система -> дисплей -> мащабиране.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #90

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Иначе за първи път от както в къщи използваме компютър сме със легална версия . Това да ти дават нещо "безплатно" реално не съществува, къде е уловка в случая. Сега от Майкрософт са наясно че когато става дума за лична употреба хората по един или друг начин се оправят и са решили този път да не ги занимават с глупости ама съм убеден че това не им е основната идея.
    Май си недоволен и не ти харесва да си "легален"


    П.П.

    Като погледнах тези дни предложенията за скенери и мултифунк. и 99.98% нямаха в спецификациите написано че са съвместими с Уин 11...
    Имаха Уин 7, Уин 8, Уин 10, Линукс и квото се сетите, ама Уин 11 нямаха... Та дори ново да си купите вероятно няма да работи на Уин 11...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 594
    Последно: Вчера, 20:33
  2. ME MSZ-SF Впечатления
    От mimojef във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 86
    Последно: 16-12-19, 09:20
  3. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 11:11
  4. Впечатления от Евро2008
    От Mr.TECHNO във форум Спорт
    Отговори: 25
    Последно: 30-06-08, 01:24
  5. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе