Резултати от 1 до 15 от общо 15

Запазване подребата на иконите върху десктопа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Предварително се извинявам за въпроса, но се надявам да сте снизходителни! []



    Налага се на десктопа да имам непрекъснато около 200 икони, повечето от които ползвам често. Организирала съм ги по определени критерии, така че веднага да се насоча към необходимата.



    При смяна на резолюцията цялата ми подредба се разваля.

    Има ли някакъв начин да запазя организацията на иконите?

    (Windos XP Pro)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #2

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Пробвай PowerStrip. За нищо друго не ти препоръчвам да я използваш. Успех.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #3

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    пробвай каквото ти казва TRENDS, но според мен няма начин.



    да не забравяме, че това е Windows все пак..



    моя Windows постоянно си губи "office assistant" например.



    не, че ми трябва ама е дразнещо

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Jenny склонен съм да подкрепя мнението на smarty. Аз лично не съм се задълбочавал над този въпрос, но имам приятели, за които е жизнено важно иконите след поредната преинсталация да са на десктопа и то подредени по същия начин. Става дума за над 30-40 шорткът-а. Та ако имаше някъкъв сравнително лесен начин, чрез запазване на desktop.ini да кажем, те щяха да го използват.

    Опитай все пак Win Tidy 2. Много писано има в линка, който ти давам, разгледай го, аз не прочетох всичко. Дано ти свърши работа.



    Виж и тук

    http://www.soft411.com/software/desktop-icons.html

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #5

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    пробвай да си направиш архивно копие на юзер профила и после да го ресторнеш ако е нужно, но това ще доведе до промяна и на някои други настройки. Аз лично го карам по бабешката - снимка на десктопа и после ползвам нея за да си ги наредя както са били.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #6

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    ако е за запазване на икони(но само като бройка и вид(не като подредба), в Win98 си има директория C:\WINDOWS\Desktop.



    та тя може да се копира за по-нататъшно ползване.



    за ХР не знам - може би както казва Coppermine - в User Profile би трябвало да има аналогична директория, но не съм сигурен - нямам ХР подръка


  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Jenny бих ти предложил едно алтернативно решение, ако това което искаш не се получи по някаква причина.



    Направи си някъде няколко директории, които съответстват на групите с икони, които си си организирала. После копирай в съответните директории short-cut-ите от десктопа. После с десния бутон върху task-bar-a и от менюто Toolbars -> New toolbar. Ще се отвори прозорец, в който трябва да посочиш някоя от създадените преди малко директории, пълни с short-cut-ове. Това го пвтаряш за всичките си директорийки. След това всичките ти икони, групирани, ще се отварят подобно на quick-launch менюто

    ето нагледно примерче, че стана доста объркано май





    така и ще ти се поизчисти десктопа от ~200-та икони )

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #8

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Благодаря на всички за съветите. За съжаление, засега нищо не помогна.



    laMARTIN,

    Хубава идея, но ми е нужно с "едно посягане" да намеря иконата. Но може и да ги организирам по този начин - поне групата ще откривам.



    smarty,

    И аз така, по бабешката, я карам, със скрийншот, ама и това отнема много време.



    Coppermine,

    За съжаление, това наистина променя и другите настройки и ползата от едното е вреда за друго.



    TRENDS,

    И Power Strip не върши работа, това беше май първото, с което опитах.



    Malone,

    Тази програма, за която ми даваш линк, ми изглежда най-близо до решението, което ми трябва. Проблемът е, че не мога да я сваля отникъде (поне засега). PC Magazine искат абонамент, за да ми позволят download. Ще я търся по-сериозно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Хм, чудя се да плача или да се смея....

    Знаеш ли, твоят случай ми стана доста интересен, още повече че и аз имам бая иконки на десктопа и взех че се порових малко из дебрите на самия алогичен Windows, не из помощни програмки. Дано съм те разбрал правилно. При смяна на резолюцията действително долните иконки при уголемяване изскачат във съвсем нови колонки и логичната подредба се губи. Обаче виж каква гллупост открих: ако преди да смениш резолюцията махнеш отметката на show desctop icons, или каквато е - за да не ти ги показва, след това смениш резолюцията и след това дадеш отметката на show desctop icons подредбата се запазва, точно както са били. Не гарантирам, че ще сработи, защото при мен иконките са подредени азбучно, обаче опитай. Включена ми е и опцията allign to grid.... Естествено след смяна на резолюцията колонките стават повече, това няма как да се избегне, освен ако не се намери начин за ресайзване на самите икони, но логическата подредба се запазва, а предполагам ти имаш това предвид....

    Ако стане, това е пълна щуротия. Успех.

  12. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #10

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Jenny

    Ако става въпрос за смяна на резолюцията при гледане на филм, и случайно си с nvidia видео карта, в TVtool (програма за гледане на ТВ) има настройка да ти запише подредбата на иконките (при това динамично).



    Ако приемаш и други съвети - би било чудесно ако на десктопа нямаш толкова икони (не че на мен неми се случва - но е за малко), заемат много системна памет и ресурси.

    Примерно пак да са там, но подредени в папки...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #11

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    http://www.cursorarts.com/ca_ai_d.html

    Сваляш Active Icons

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    MyDesktop

    ========

    MyDesktop is a shareware program from Mountain Systems to save and restore Windows Desktop icon positions. MyDesktop is compatible with all versions of Windows including 95/98/NT/ME/2000/XP.



    MyDesktop can save your icon locations for each display resolution you use. You may have one set of positions when a 800x600 display resolution is used and a separate set of positions when 1024x768 is used. MyDesktop saves the icon positions for each resolution separately.



    Download от тук







    А сега ще ти потърся място, откъдето можеш да свалиш WinTidy 2

    Не може да го няма някъде, ако си струва.



    //edit

    Качил съм ти го тук, а ако имаш проблеми с hit.bg, можеш да го изтеглиш и от тук.



    Дори, ако някой от програмистите тук има желание, в архива е и сорс кода на програмата. Да поразгледа и да каже какво точно прави и има ли нужда от цяла програма. Ако има някъкъв изпълним начин на ръка, защо да се инсталира приложение.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #13

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Е добре, ама защо й е да накачули един тулуб външни програми бре хора???? Пробвахте ли това дето го казах дали става или не става? На два клика разстояние е.....

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    най-сетне намерих нещо по въпроса ( в допълнение на тези на ДК и Малоне )

    Icon Restore







    изтегляне от тук



    Jenny да не забравиш после да кажеш по кой начин си се справила с проблема

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #15

    Запазване подребата на иконите върху десктопа

    Благодаря най-искрено на всички!



    WinTidy отпадна, защото другите три програми отговарят съвсем пълно на изискванията ми.



    My Desktop е shareware, затова не я инсталирах. Хубаво е, че запазва позицията на иконите за всяка резолюция поотделно, но в моя случай това не е нужно.



    Activ Icons е чудесна програма, безплатна, с много повече приложения в сравнение с Icon Restore. Може да се свали отделно, може и в пакет с IconForge, което мисля да направя следващите дни.



    Спрях се за инсталация на Icon restore, която прави следното:

    "Icon Restore installs LAYOUT.DLL (along with the required registry entries) from Microsoft. Two new options are added to the pop up menu that opens when any Windows system icon (ex. My Computer) is right clicked. These options are "Save Desktop Icon Layout" and "Restore Desktop Icon Layout".



    D3BEPP,

    Твоето предложение е много интересно и се замислих върху него, но в моя случай приложението му не доведе до очаквания резултат. За мен беше важно след възстановяване на резолюцията иконите да са подредени по стария начин, което не се получи.



    breiii,

    Смяната на резолюцията се налага по други причини, една от които е много смешна, но наложителна - смяна на монитори.

    Благодаря ти за съвета за броя икони. Уверявам те, че всеки, който види десктопа ми, ми го казва :-) Извън майтапа, няма начин да се намали броя на иконите, защото това са шорткъти към програми, които ползвам достатъчно често. Сигурно звучи невероятно, но е така. Естествено, голяма част от тях имат сходни функции, но съм преценила, че разликите са ми по-необходими. Например Fireworks мога да заменя с Photoshop, но тя е идеално интегрирана с Dreamweaver, така че си ги имам и двете.

    Подредбата в папки не ме устройва.



    В крайна сметка моят проблем е решен, вероятно ще има полза и за други хора.

    Най-хубавото е, че отново се доказа доброжелателността на участниците във форума, за което искрено благодаря.






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с иконите на десктопа
    От sss във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 30-06-09, 09:55
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-10-07, 12:38
  3. размер на иконите за "Десктопа"
    От shutdawn във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-06, 12:30
  4. Иконите на десктопа без фон ?
    От topche във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 30-08-05, 17:35
  5. ЛЕПКАВА СТРАНИЦА ВЪРХУ ДЕСКТОПА
    От Trachisan във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 03-12-04, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе