Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree6Одобрявам
  • 4 Post By batalski
  • 2 Post By blekota

Водоструйка KARCHER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    Водоструйка KARCHER

    Привет,
    Не знам правилното място ли е за моето питане но не намерих подходяща тема.
    Имам нужда от помощ за Водоструйка KARCHER 4.88 Появи ми се един проблем днес когато се опитах да я пусна. При включване започна да се чува бучене от електродвигателя и разбира се не работи. Занесох я в гаража, разглобих я така че да виждам двигателя, той има перка отгоре която е за охлаждането му вероятно. При опит да я пусна перката мръдва малко като мотора започва да бучи. Направи ми впечатление че в този момент електромера ми завърта като луд. Завъртам малко перката в друго положение и пак пускам, и тогава водоструйката тръгва, завърта мотора, но след като я спра може да тръгне на второто или третото пускане и пак да стане същият проблем, бучи и не тръгва повече. Това което забелязах обаче е че може да завърти и произволна посока, тоест мръдва за миг в едната посока и после сменя посоката и завърта нормално, и така в която посока си избере. Някой може ли да помогне как да се справя с този проблем и какъв е той? Явно нещо мотора но дали е оправимо в домашни условия.
    Този пост е редактиран от blekota; 04-04-15 в 19:26.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Щом тръгва след помощ, вероятно ти е заминал ротора на ел.двигателя.

  4. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #3

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Най-вероятно е заминал кондензатора, затова мотора тръгва след леко завъртане на перката. Поради повредения кондензатор липсва пусковия момент.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Същият ефект се получава и ако има проблем с някой секция от ротора или ламели от колектора.

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Ако е кондензатор мисля лесно ще се поправи. Те стандартни ли са или си има съответна стойност за конкретния мотор.
    Двигателя не се завърта с помощ докато съм го включил или поне не съм пробвал, а с леко преместване положението на ротора спрямо това в което не тръгва при изключено положение. Или ако в някои момент не тръгне трябва преди да ги включа отново да мръдна ротора, просто да му сменя положението. Но защо завърта произволно в различни посоки, не трябва ли само в едната?

  7. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #6

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Позиция 3 кондензатор 25mf




    водост.jpg

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    и аз съм за заминал ротор .. масов проблем на по евтините изделия

  10. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #8

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и аз съм за заминал ротор .. масов проблем на по евтините изделия
    "Същият ефект се получава и ако има проблем с някой секция от ротора или ламели от колектора."

    Правите ли разлика между мотор с навит ротор и мотор с ротор на късо с постоянно включен кондензатор? Тази водоструйка е с мотор с постоянно включен кондензатор и ако той е заминал, мотора се чуди накъде да тръгне, тъй като не подава на пусковата намотка напрежение.
    badr, jonov, competition и 1 други харесват това.

  11. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #9

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Тази водоструйка е с мотор с постоянно включен кондензатор и ако той е заминал, мотора се чуди накъде да тръгне, тъй като не подава на пусковата намотка напрежение.
    Колега batalski, отворих кожуха където стои кондензатора и мога да кажа че си абсолютно прав, кондензатора е подут и спукан, и от него е излязла някаква смес която се е втвърдила като камък, едва го извадих от мястото му. 20 mF 450 V. Утре ще отида до някой магазин за резервни части за да потърся такъв. Вече съм убеден че проблема е решен. Ще пиша как са нещата когато го сменя, и остава да почерпя Мерси колега, също и на тези които се отзоваха. Лека вечер.

    - - - - - - - - - -

    Всичко е точно, двигателя завърта нормално след като поставих нов кондензатор.
    Още веднъж благодарности.
    jonov и competition харесват това.

  12. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #10

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Колеги, появи ми се друг проблем. Когато водоструйката работи /пръска/ всичко е Ок, но когато освободя бутона на щеката тя спира и след секунда две отново се включва докато качи налягане и пак спира и така за секунда две и всичко се повтаря. Отворих я и гледам че при отпускане бутона на щеката при работа едно бутало избутва механизъм при ключа за изключване и така я изключва но после буталото се връща обратно и водоструйката тръгва докато за миг го избута отново, после пак същото и същото. Никъде не изтича вода за да допусна че има пробойна и налягането пада, най вероятно връща вода в захранващият маркуч за да спада налягането в системата. Може би има повреден клапан. Дайте идеи, някой разглобявал ли е.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    1
    #11

    Отговор: Водоструйка KARCHER

    Привет, някой би ли помогнал. Имам водоструйка Karcher K 2.08 .
    Както работеше, започна да шурти вода от тази капачка или клапан ли е ,където влиза маркучето за препарата и където е ел.ключа.
    Няма спукано никъде, все още работи, но пръска здраво от там. И така не ползвам препарат,ако уплътня или залепя с нещо тази капачка или какво би могло да е..


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам водоструйка Karcher HD 9/20 4M Plus – 2бр.
    От Bobini във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 14-05-12, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе