Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree1Одобрявам

42lf652v въпроси :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    19
    #1

    42lf652v въпроси :)

    Здравейте. От 2 дни го имам този телевизор и като цяло съм доволен. Бих искал да питам някои работи.
    1. Какво положение ще ми препоръчате на trumotion и каква е разликата между 2-та пресета?
    2. Защо не мога да настроя баланс на черното, не е активно...
    3. Защо когато си настроих картината на експерт 2 и пуснах ютюбе, сякаш изчезват тези настройки и като дам на експерт 2, всичко е с други стойности? Бих искал навсякъде да имам еднакви настройки за картина и звук на един и същи пресет - в случая експерт2.
    Май това е засега...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Честито
    [QUOTE=rusnakaa;7591412. Защо не мога да настроя баланс на черното, не е активно...[/QUOTE]
    Активен е само при подаване на сигнал по HDMI порт.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Дори както си гледам телевизия, щом натисна 3д бутонът, изведнъж се променят цветовите настройки. И моят пресет вече не е мой, а е стандартен. Ако се върна на обикновена телевизия, пак е моят. Искам да го унифицирам и да се вижда навсякъде еднакво, че иначе във всяко едно приложение, източник и т.н. трябва въвеждам настройките отново...
    Този пост е редактиран от rusnakaa; 31-01-16 в 16:54.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    При 3Д режим телевизирът автоматично превключва на други настройки. Причината е в ползването на очила, които оказват влияние на яркостта и цветовете на картината...затова с цел да се компенсира това, ТВ повишава яркостта и променя цветовият режим.
    Докато го ползваш може да избереш режими - потребителски или един от двата ISF

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Да, де - ок. Обаче. Аз съм настроил "експерт 2". Настройвах го сравнително дълго и се ръководих по един човек, който е калибрирал неговия телевизор. Дали ще е 3Д, дали ще е ютюб, дали ще е филм по мрежата, който съм пуснал от компютъра ми - при всички тези случаи "експерт 2" вече не е с моите настройки, ами с фабричните за режима и трябва да ги чравя пак... Това е глупавото... Ако просто ми превключваше на Стандарт, пак е поносимо, но сега ми се налага при всеки нов източник на картина - интернет тв, филми и т.н. да ги правя тези настройки от нулата...

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Настройваш за един вход и това е по-добрият вариант - ако искаш настройката да важи и за други виж дали има опция "копиране на настройка" и я приложи към всички , които искаш .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    19
    #7

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Май няма за копиране. Иначе чисто за телевизията съм го настроил. Лошото е, ползвам и ютюб всеки ден, и смарт тв - 3 приложения, и гледам филми от 2 компютъра в домашната мрежа, а пък до сега разбрах, че при абсолютно всеки един случай трябва да го настройвам... доста тъпо - имам сони, самсунг и 2 вестелски телевизора, но такива проблеми не съм имал с никой от тях... Моля някой който такъв или подобен да сподели как стоят нещата при него.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #8

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Мисля, че може, да се настрои само цветната температура за всички източници. Не зная защо при телевизорите на LG от 2015 премахнаха Picture Wizard функцията. Тя дава възможност настройката в Expert Mode да се приложи за всички входове. Това обаче не включва Youtube, Smartshare и другите кино приложения. Варианта сега е да направиш настройка за всеки източник поотделно и ТВ да ги запомни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    19
    #9

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Благодаря! Ще се наложи да го правя... Ама трябва от ЛГ да си вземат бележка и да го оправят, щото е много неудобно...

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    8
    #10
    Здравейте! Закупих онлайн такъв телевизор от ТМ. Прави ми впечатление че на черен фон има по-свели зони в долните два ъгъля. Та въпросът ми е, това нормално ли е за този вид ТВ или да го връщам.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #11

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Не би трябвало, да има светли зони.
    Ако е нещо като на снимката, значи има проблем с подсветката.


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    8
    #12
    Изчaĸax дa ce cтъмни зa дa нaпpaвя cнимĸи и мoгa дa ĸaжa чe ĸaмepaтa нa тeлeфoнa дocтa дpaмaтизиpa нeщaтa. Bcъщнocт нa живo e дacтa пo-дoбpe,ocoбeнo пpeз дeня, ĸoгaтo eдвaм ce зaбeлязвa cвeтлият дoлeн дeceн ъгъл. Ta въпpocът ми e дaли дa мy ce втypaчвaм тoлĸoвa и дa гo вpъщaм и дaли тoзи пpoблeм щe ce зaдълбoчaв с течение на времето
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #13

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Колега, това е ужасна подсветка, независимо колко драматизира камерата. Връщай го, не го мисли!
    Този пост е редактиран от gurcayy; 05-03-16 в 00:16.

  17. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #14

    Отговор: 42lf652v въпроси :)

    Подкрепям колегата, връщай го!

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    8
    #15
    Добре! А какво ще ме посъветнате, да ги карам да ми го заменят с друг такъв, тъй като ми харесва модела или да си взема парите и да търся друг модел и марка със подобни характеристики? Не знам този модел по принцип ли си е проблемен или просто аз съм попаднал на лоша бройка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за LG 42LF652V?
    От atanasov70 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-01-16, 13:58
  2. LG 42LF652V и YOUTUBE
    От petkok във форум LG телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 09-01-16, 01:13
  3. Отговори: 6
    Последно: 28-12-15, 12:51
  4. Въпроси за CX-919
    От zumitaka във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-15, 20:04
  5. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе