Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ам, Честито!
    Това, което ме притеснява при тия "глЕзанти"е, че при малък натиск може да се спраска "стъклото".
    Да се спрасква... таман ще пробвам как седи въпроса с гаранцията при оптиките в България...
    То това ако не е гаранционен проблем, не знам кое ще да е...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Да се спрасква... таман ще пробвам как седи въпроса с гаранцията при оптиките в България...
    То това ако не е гаранционен проблем, не знам кое ще да е...
    Както с всичко останало - изпуснах си телефона и си нарисувах паяжина на дисплея, което не е гаранционен проблем. Предполагам че ще е същото ако си седна/заспя върху очилата.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #18

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    kod , честито и да си ги ползваш дълго време!
    Лично моите предпочитания са само към рамки от този тип Eyewear TMA The Must Collection | Silhouette Eyewear
    Но "на вкус и цвет....."
    И споко! Ако са качествени стъклата и рамката ти е по мярка (т.е. не ти е малка/тясна) няма "..при малък натиск може да се спраска 'стъклото'.." (виж от преди за кубинката)
    Може да бъде проблем, евентуално, шарнира като по-слабо място при настъпване/натискане/заспиване/...

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Джъст, аз принципно записвам с очила и се будя с очила ( щот заспивам на тв,комп,таблет ) и при мен се разчекват с времето пантите, титаниевите и те не изкараха много повече, всъщност всяка рамка подложена на тоя тормоз си отива скоропостижно и за това не се вживявам много много. Честито на Код, при следващата смяна ще взема да се изглезя и аз с едни глезанти...
    Купи си рамки с панти отварящи се и навън до определен ъгъл.Тогава няма как да "се разчекват" или да ти убиват на/под ушите/главата.

    Личен опит.Първите бяха подобни като на Код(неговите на цвят са "Gun metal"), но с по-тънка черна рамка от стомана.Нямаха свободно пружиниращ ход навън и не се разтваряха, а се огъваха(колкото позволяваше метала).Заболяваше ме кожата/черепа зад ушите където опираха края на рамките в главата.

    Имам страхотни италиански рамки с такива "пружиниращи" панти навън, като държани с лека пружина и те действително имат някаква пружинка,дори съм я смазвал със силиконов спрей...Пасват страхотно на лицето и мога спокойно да си спя с тях и съм спал(без да искам) без да ми убиват...Много трудно обаче се намират такива.Трябва упоритост и когато видиш оптика и имаш 5-7 минути да влезнеш и хвърляш по един поглед и ако намериш такива рамки на прилична цена да купиш.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Мдам, в момента съм с такива с пружинка, отварящи се донякъде навън, удобно е.
    Проблемът с тях е, че дръжките са 100% от дърво, няма никакъв метал и две сядания отгоре и ми писна да снадвам парченца и да лепя, затова реших, че е време за 3-ти чифт, а дървените да минават в първа резерва.
    Но отварянето навън е удобно.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Викат има Spring Hinges, Spring Hinges Arms . Ще поогледам английско...ама зор няма, имам две нови за трошене, после

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Днес ходих до оптиката от която съм си поръчал последните два чифта очила със сини лещи/лензи/стъкла . Обадиха се пред мен за фотосоларни сини лещи за глазант/корда.От фирмата вносител им казаха, че се прекратили вноса от САЩ, като имат останали лещи само за -1.25, -1.75 и -2.0 .Останалите са изчерпани и има немалка вероятност да не поръчват вече ,тъй като лещи от 69 лева едната се виждали скъпи на клиентите и те не поръчвали поради което тези лещи "застоявали" и не се продавали, тоест парите вложени в тях не "правят оборот" ...

    Аз евентуално може да си поръчам още един чифт, след като си харесам рамки, поръчам и получа.

    Имат и сиви и кафяви лещи.Кафяви съм имал и някак си ми изглеждат много старчески. Сивите пък нямат никакво "излъване", но все пак може да поръчам и едни сиви, те са 88 лева за 2 лещи.

    Жалко сините лещи са неповторими ...

    Надявам се да има и други цветове.В нета видях и лилави фотосолари, но ми се струва че цените ще са като за една почивка за двама в Турция лятото ...

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #23

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Ееее, мама му стара - аз поръчах точно -2
    без никакъв фотосолар - 2 х 85-20% = 2 х 68

    Убо де, ако са толкова хубави - да вземеш да ми поръчаш 2бр -2 да си имам в запас за следващи цайси - можеш ли да ми метнеш снимка на твои очила с тези лещи?
    Направо да си направя още един чифт сега?

    ПП - Знаеш ли някакви тенически характеристики на сините лещи и въобще - можем ли да уредим това закупуване на 2 бр -2?
    На мен в Джой ми казаха само за някакви сини фотосолари на Маска, но били с много нисък процент затъмнение - под 50%, няма как да се сбъркат със слънчеви както спомена ти по-нагоре.

  11. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #24

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Късоглед съм, в момента съм с рамка - Jeff Banks, пружинираща + възможност за удължаване/скъсяване на рамото.Скъпа беше.
    Стъкла ползвам само от Carl Zeiss, сегашните са олекотени/изтънени.Скъпи бяха.Никога не съм се замислял, когато е ставало дума за здраве.Добра фирма за рамки е Rodenstock.
    Крис сега видях това :
    уебсайт: rodenstock.bg
    уебсайт: www.zeisscenter.bg


  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #25

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Аз евентуално може да си поръчам още един чифт, след като си харесам рамки...

    Имат и сиви и кафяви лещи.Кафяви съм имал и някак си ми изглеждат много старчески. Сивите пък нямат никакво "излъване", но все пак може да поръчам и едни сиви, те са 88 лева за 2 лещи.
    Джъсти, това във всеки онлайн магазин за очила се категоризира, като стъкла (диоптрични), а не лещи. Лещите (контактни) са онези, дето ги лЕпим на очите
    Сега, не се чувствай длъжен да ми вадиш от уикито определения за едното и другото и да напишеш роман...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Да бре, съгласен съм gnf.И лещи имах -за морето са страхотни.Филтрите за очила, ги наричат още"лензи".

    Код за снимки ще видя какво мога да направя, че миналата седмица се развали фотоапаратът ми.От телефона снимките няма да са хубави, но ще видя какво може да се направи.

    Затъмнението със сигурност е над 50%. Според мен до 70% или 80%. Не съм усетил да има след изсветляване "остатъчен" син цвят.Според мен няма.


    Е интерес на истината когато разговаряха с вносителя им казах да попитат за цената, но те ми отговориха- на същите цени са не е имало внос от тогава.

    Преди имаха такива сини лензи/филтри за очила и са ми ги показвали, на слънце.Ще попитам каква марка са.Цветът е не е ярко синьо. Марката може да е "Transitions" но не съм сигурен.Като тези лилавите са, но ми се струват по-затъмнени при ярко слънце или сняг кат тъмната половина на лилавото в кръгчето долу: Shamir Golf Transitions Power Purple само че не са лилави, а сини.Може да взема и телефона на оптиката и да говориш направо с тях по телефона.Предполагам няма да ти откажат да ти ги изпратят по куриер.

    Ще питам преди това дали ще ми продадат само лензите без да си правя очила при тях де.




    Така.Днес няма да стане това със снимането на очилата ми, от сутринта вали дъжд и от време на време сняг.Не могат да посинеят дори и да искам.Изпращам ти на лични една визитка на оптиката.




    Вчера не успях, а и нямаше смисъл да снимам при целодневен дъждовалеж.

    Днес обаче вали от вчера вечерта сняг и днес също продължава да вали без да спира.Излязох да напазарувам и успях да направя няколко две много грозни като качество снимки с телефона докато ме валеше снега и капеше и върху мен и върху очилата .При абсолютно облачно време и снеговалеж с натрупан 17-20 см сняг и като имате предвид, че бях скрит под качулка заедно с очилата синьото оцветяване е следното:CAM_0475.jpgCAM_0476.jpgCAM_0474.jpg

    Снимките са по номерата-по-малкият номер е снимана преди другите. Най-долната е снимана първа, най-горната втора, тази по средата е снимана последна-на нея си личи че са потъмняли/посиняли повече...

    Снимано на фона на снега.Грознички са снимките, но колкото да имате представа.При слънчево време се оцветяват в още по тъмно синьо, сега е снимано при 100% облачно време и снеговалеж.Сниките не са обработвани с каквато и да е програма.

    Докато ги извадих изпод качулката докато ги държах започнаха да потъмняват още повече, но не ми се чакаше под снега...
    Този пост е редактиран от justify; 07-03-15 в 14:15.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. рамка на екрана на лаптопа
    От xikiro във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 16:41
  2. спукана рамка на екрана на лаптопа
    От xikiro във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 01-01-13, 16:10
  3. ФОТО РАМКА (избор) - нещо добро до 150 лв.
    От soon във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-10, 22:56
  4. Какъв диоптър очила носите?
    От badboy във форум Анкети
    Отговори: 14
    Последно: 03-07-10, 00:57
  5. Как да си направя таблица и рамка
    От sonic във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-06, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе