Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 104

Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Преди да стане факт изменението в Закона за движение по пътищата, според което всеки трябва задължително да има в колата си светлоотразителна жилетка, находчиви търговци започнаха печеливш бизнес, писа в. Сега.
    Търговците ги примамват с твърдението, че от 1 април КАТ глобява за липса на такава жилетка. В момента цената им варира между 2 и 6 лв., като на някои от възловите кръстовища в по-големите градове роми ги продават и по светофарите и припечелват добре. По бензиностанциите цената им е 4 лв., а на ул. "Цар Симеон" в столицата се намират и за по 2 лв. В "Илиянци" пък има оферта - 10 жилетки за 20 лв., като при по-големи количества се правят и отстъпки. Говорителят на КАТ Красимир Костов каза, че засега "КАТ няма да предприема проверки за наличие на светлоотразителни жилетки в автомобилите, тъй като притежаването на такава жилетка все още е само препоръчително". От друга страна Костов посъветва "при смяна на гума или друга авария на пътя е добре водачите да са облечени с такава жилетка, защото по-лесно ще бъдат забелязани от останалите участници в движението". Носенето на жилетките ще стане задължително едва когато парламентът приеме окончателно законопроект за изменение в Закона за движение по пътищата. Той все още не е минал на второ четене в Народното събрание и поне още месец изискването няма да влезе в сила, коментира изданието.

    Източник: news.dir.bg

    Коментар: от всички страни тръбят за тези жилетки, даже бащата взе, че ми купи и на мен такава миналата седмица. От носенето им има полза, но не се поддавайте на мрънкането на фуражкаджиите. Никакви "кафета" за тях

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    а 5л туба с вода и суха храна за три дни няма ли да сикат, в случай, че аварираш в гориста местност?
    или резервен акумулатор? или кирка и лопата за сняг?

    аман от кретении!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опи&#

    Абе кротичък съм нещо вече,ама по някой път ми се иска да имам голям стикер с надпис като подписа на Ghost и да си го лепна на стъклото отзад...

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Поне 10 пъти вече съм питал приятели от Пътна полиция и въобще имащи право да проверяват на пътя и нито един от тях не ми е казал, че в момента се изискват такива жилетки. Нито пък съм чул някой да си прави устата. Вероятно това може да се случи на някой балама, не вярвам средно интелигентен човек да бъде пробван за "рушвет" за такава глупост.
    Жилетките ще ги има в Закона, но не се знае кога. Разбирайте още не е решено кой да лапне парата от тях. Най вероятно ще са с особен дизайн, определена фирма ще ги ушие, ще наводни магазините точно с тях и в един момент изискванията ще станат известни. На пазара по тези изисквания ще бъдат само жилетките от определения производител и проверките ще са тотални и денонощни в цялата страна за да се принудят гражданите да си купят жилетки по изискванията колкото се може по-скоро. Ще има 10-на дена лапаница за определената фирма, докато и останалите производители успеят да пренастроят производството си и ушият количества.
    Отсега се съмнявам коя ще фирмата или с коя фирма ще са свързани подизпълнителите. Трибуквено име.

    Относно нуждата, да, смятам, че са нужни.
    Така е навсякъде в Европа, като във Великобритания, дори колоездачите са длъжни да са с такива жилетки. А шофьор на МПС, стъпи ли на асфалта, на улицата, а не на паркинг, ако не е с такава жилетка, санкцията е сериозна.
    Всичко е заради безопасността и считам, че цена от 3 до 5 лева не е нещо, което да ме накара да протестирам.
    Познавам поне двама човека, шофьори на товарни автомобили, пометени през нощта от преминаващ автомобил. За единия разбрах, че изхода бил фатален, а другия се отърва със счупен крак и ребро.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    @Malone
    Жилетките които се продават от фирмите специализирани за ЛПС са внос от Еуропата /Чехия е и малко Китай/. Но каквито се продават по бензионстанциите у Еуропата за 1,5евро са същите и които се внасят у нас. Не виждам смисъла БГ фирма да открива топлата вода. а по себестойност няма кой да бие китайците.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опи&#

    Как да кажа- баш си е екстра . Определено те виждат и всеки като види сега такава жилетка скача на спирачките инстиктивно.
    @FearMe каза някой неща , но на дълъг път винаги имам резрвен телефон , вода ,храна , два ножа , кибрит и сигнален пищов !
    събрани в куфарче - не заради друго ами закъсах преди 6 г на 30 км преди  град , без телефон без нищо - аз жена ми , братчеда и жена му !
    Жените им се скапа психиката .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Подкрепям идеята за жилетките, както и за светлоотразителни ленти по дрехите и чантите на децата.
    А на моята жилетка ще и добавя надпис: "Пазете ме, защото съм крехък"

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Абе още един повод за рушвети мен ако питате.
    Чудех се защо на пазара сумати мангустери предлагат такива нетразими жилетки, даже се смяхме с един приятел, щото шефа му си купил и за личната и за служебната кола, че го предупредил да я държи на най-видно място, щото такова било изискването И верно сумати народ ги сложили на задното стъкло, даже някой ги бяха и разперили, да се вижда че са баш наред с новите наредби.
    Разтършувах се из закона - гледам - няма такова нещо, и тъкмо щях да пускам и аз тема, той Cko я натресе.
    Че може и да има положителен ефект - може, ама я си спомнете колко беше положителния ефект когато навремето наложиха нашенското 'изобретение' за изкуствено дишане, за което не знам жив човек да го ползвал и да може да се похвали след това. Ама сумати пара излапаха тогаз.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Това пък, ако някой го напише като изискване, наистина ще сам съгласен, че Законите се създават от малоумници. Да е на видно място имам предвид жилетката. Аз предпочитам в комплекта "аптечка" да има една или две жилетки, в кутията. Възможно най-тънки разбира се, просто да отразяват, за топлене няма да ги използвам.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #10

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    @Malone
    За светлоотразителните жилетки няма да може да се наложи някоя фирма. Има безбожно евтини модели - качествена светлоотразителна лента(3M) върху полипропиленова материя - 1,16 Евро в Испания, а изискванията са ясни - EN 471

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #11

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Ами я си представете, че в закона приемат (ако го премат) светлоотразителните желетчиците да са ОРАНЖЕВИ???
    Ей така, щото например трябва да ги направи някой "наш човек"!!! И кво ги правите тия парцалчита дето ги купуваме днес??? Да са живи и здрави мангалите.
    Каква е тая стадна паника в тоя нашия народ, не мога да разбера?! Смяна на номера - търчим като улави, стикери за газовите уредби - същата история.
    Що не им теглим майната на тия лапачи?! Тва чудо го няма никъде в Европейския съюз, седят си им номерата от преди 20 години без никакъв проблем. Всичко у нас се мисли, за да се събират пари и рушвети! Не знам има ли оправия с тая наша робско-социалистическа психика?!
    Що не им теглим майната на тия лапачи, та нали ние ги храним?!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #12

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Темата е светлоотразителни жилетки - ти къде отиде с номерата.
    Няма никакво значение дали е зелена или оранжева - през ноща това не се вижда.
    В крайна сметка става въпрос за безопасността ни на пътя при авария.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #13

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от muncho
    Темата е светлоотразителни жилетки - ти къде отиде с номерата.
    Няма никакво значение дали е зелена или оранжева - през ноща това не се вижда.
    В крайна сметка става въпрос за безопасността ни на пътя при авария.
    Искам да кажа, че цветът ще е важен, и ще е уточнен в закона!!!
    Не е уместно да се купува нещо, когато не е сигурно, дали ще отговаря на разпоредбите на закона!!!
    Да не говорим, че според мен тези жилетки ще са полезни, но трябва да са препоръчителни, а не задължителни!
    А примера с номерата и стикерите е точно на място, явно не си разбрал връзката.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #14

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Да бе - то в EU държавите са жълти, та тука да вземат да ги направят оранжеви. Жълти ще са си.
    Виж да вземат да ги направят задължителни и за велосипедистите, че повечето са като камикадзета.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Споко бе, бай Мангал беше изкарал и оранжеви на пазара ама най-далавера ще е да гласуват закона така, че да има изискване за холограмен стикер на жилетката + светлоотразителна ушанка през зимата + светлоотразително ботуши

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе